Awantura na spotkaniu z Robertem Biedroniem. "Nie chcemy tu gejowskiej propagandy!"

Podczas spotkania z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem w Wadowicach doszło do przepychanek i awantury. Musiała interweniować policja

Prezydent Słupska Robert Biedroń został zaproszony na niedzielną debatę w Wadowicach. Mieli w niej brać udział "progresywni burmistrzowie, prezydenci i wójtowie". Na sali lokalnej biblioteki zgromadziło się ok. 20 osób, to jednak wystarczyło, by doszło do awantury - informuje "Gazeta Krakowska"

Głos zabrał Rajmund Pollak z Bielska-Białej, były radny sejmiku województwa śląskiego i działacz Solidarności. W lipcu media informowały o wyprowadzeniu mężczyzny siłą przez straż marszałkowską z gmachu Sejmu.

Jak podaje "Gazeta Krakowska", Pollak miał w "niewybrednych słowach" odnosić się do orientacji seksualnej Roberta Biedronia i pytać, dlaczego prezydent Słupska popiera Ruch Autonomii Śląska. Nie chciał oddać innym mikrofonu, stwierdził, że będzie mówił przez kilkadziesiąt minut.

Na sali wywiązała się awantura, Pollakowi próbowano odebrać mikrofon. Niektórzy krzyczeli, by mężczyznę z sali wyprosić, ktoś inny zawołał: "Nie chcemy tu gejowskiej propagandy!".

Na miejsce wezwano policję. Rajmund Pollak po przybyciu funkcjonariuszy dobrowolnie wyszedł. Robert Biedroń kontynuował rozmowy z mieszkańcami na pobliskim skwerze.

Więcej o:
Komentarze (332)
Awantura na spotkaniu z Robertem Biedroniem. "Nie chcemy tu gejowskiej propagandy!"
Zaloguj się
 • boguslawb68

  Oceniono 440 razy 144

  Wygrałem zakład.
  Założyłem się, że do końca tygodnia będzie jeszcze na Gazeta.pl artykuł o Biedroniu.

 • tomekbydgoszcz

  Oceniono 107 razy 89

  Biedroń to bardzo inteligentny i mądry człowiek, dobry Prezydent Słupska, a to że jest gejem dla normalnych ludzi nie ma żadnego znaczenia!

 • moby04

  Oceniono 51 razy 45

  Do pana od krzyku o "gejowskiej propagandzie" mam pytanie: co pana obchodzi kto, co i gdzie wsadza innej osobie (oczywiście gdy nie narusza to prawa czyli jest za zgodą obydwu stron)?

  Sam jestem hetero ale ma zwyczajnie w poważaniu orientację innych - liczy się to, czy mówią sensownie czy pie... farmazony.

 • przem.o

  Oceniono 28 razy 26

  Wadowice oczywiście muszą być świętsze od papieża... Pan Biedroń wiele zrobił dobrego i NORMALNYCH ludzi nie interesuje jego orientacja. A to, że ludzie ją znają? Taka sama orientacja jak hetero. A hetero nie muszą się z nią ukrywać, więc czemu osoby homoseksualne (dla tych, którzy nie znają znaczenia słowa: geje i lesbijki) miałyby się ukrywać?

 • proteusz33

  Oceniono 224 razy 26

  Skwer,ławeczki,krzaczki...ach jak przyjemnie się rozmawia o progresywności

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX