Zatrzymali Kubę Wojewódzkiego na A1. Teraz to ich czeka kontrola

Dziennikarz Kuba Wojewódzki opublikował w poniedziałek zdjęcie z policjantami podczas kontroli drogowej. Jak informują lokalne media, przełożeni funkcjonariuszy sprawdzą, czy kontrola odbyła się prawidłowo.

Kilka dni temu Kuba Wojewódzki pochwalił się spotkaniem z policjantami, do którego doszło na autostradzie A1 w miejscowości Malankowo (woj. kujawsko-pomorskie). "Pozdrowienia dla panów z Grudziądza" - napisał dziennikarz.

 

Szybko jednak okazało się, że funkcjonariusze znaleźli się pod lupą swoich przełożonych. Jak informuje "Czas Grudziądza", trwa kontrola mająca na celu sprawdzenie, że czynności policyjne odbyły się zgodnie z procedurami.

- Przełożony zdecydował o wyjaśnieniu okoliczności interwencji m.in. ze względu na to, że jest to sprawa medialna. Chcemy sprawdzić, czy można byłoby chociażby wykonać jeszcze jakieś inne czynności. Wnioski będą znane w ciągu trzydziestu dni - mówi w rozmowie z Gazeta.pl st. sierż. Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. - To standardowa procedura, takich postępowań prowadzimy więcej - zaznacza.

Jak przekonuje funkcjonariusz, nie jest problemem to, że funkcjonariusze sfotografowali się ze znanym dziennikarzem. - Są osobami publicznymi, nie mogą zabronić robienia im zdjęć podczas pełnienia obowiązków - mówi Maciej Szarzyński.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez "Czas Grudziądza", spotkanie Wojewódzkiego z policją nie zakończyło się mandatem.

"I bądź tu miły dla Policji..." - skomentował zamieszanie w grudziądzkiej policji Kuba Wojewódzki.

Więcej o:
Komentarze (123)
Zatrzymali Kubę Wojewódzkiego na A1. Teraz to ich czeka kontrola
Zaloguj się
 • jan_sobczak1

  Oceniono 35 razy 25

  Robienie sobie zdjęć z idiotą i chwalenie się tym budzi obawy o zdrowie psychiczne policjantów, a przecież oni noszą broń.

 • proteusz33

  Oceniono 50 razy 24

  Gdyby wystawili mandat to by ponieśli konsekwencje służbowe.Właściciele porszaków mandatów nie płacą

 • ergosumek

  Oceniono 39 razy 23

  Czy kontrola przebiegła prawidłowo?
  Jak najbardziej, panie komendancie, wszyscy uśmiechnięci od ucha do ucha.
  A ten, co umieścił zdjęcie w internecie dobrze wiedział w co pakuje policjantów.

 • piotr_ze_wsi

  Oceniono 57 razy 23

  Ci policjanci zachowali się jak chłopcy z podstawówki, zafascynowani zabaweczką celebryty zapomnieli o tym, do czego zostali powołani.
  Z winy takich właśnie policjantów Frog i jego koledzy mogą szaleć na ulicach - policjant otworzy gębę na widok droższej fury, podjara się wypasem i puści głupca, który za następnym zakrętem może kogoś zabić.

 • 45rtg

  Oceniono 48 razy 22

  Cóż. Rozumiem że policja powinna być uczynna i pomocna, ale z drugiej strony nie chciałbym, żeby kontrole odbywały się w stylu "Ach, pan Wojewódzki! No, to może przymkniemy oczko. Możemy sobie strzelić z panem fotkę?"

  (Skądinąd żenada dobrowolnie pozować do zdjęcia z tym kolesiem)

 • stasiuxx

  Oceniono 14 razy 8

  Paranoja i kapowanie wychodzi w tym landzie bezblednie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX