"Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać!". Klienta zdenerwował naszyjnik pracownicy banku

Klient jednego z banków w Łodzi zwrócił uwagę na naszyjnik z Gwiazdą Dawida, który nosiła pracownica. - Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać! - zareagował. Sprawa trafi do prokuratury

W jednym z łódzkich banków doszło do nieprzyjemnego incydentu. Klient zwrócił uwagę na naszyjnik z Gwiazdą Dawida, który nosiła pracownica placówki, pani Marta. - Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać! - stwierdził. Sprawę opisuje lodz.wyborcza.pl

Mężczyzna zażądał, by kobieta zdjęła naszyjnik. Zapowiedział, że złoży skargę. - To nie był młody człowiek ubrany w koszulkę z agresywnym napisem. Ale wykształcony mężczyzna, który wykonuje zawód powszechnie uznawany za prestiżowy - opowiada pani Marta.

Kobieta poinformowała władze banku o sytuacji, te stanęły po jej stronie. Pani Marta wkrótce złoży doniesienie do prokuratury.

Czytaj więcej na lodz.wyborcza.pl.

Więcej o:
Komentarze (506)
"Nie będzie mnie Żydówka obsługiwać!". Klienta zdenerwował naszyjnik pracownicy banku
Zaloguj się
 • cyniczny.komentator

  Oceniono 117 razy 89

  Facet poszedł do banku licząc, że nie będzie tam Żydów... Upośledzony czy jak?

 • proteusz33

  Oceniono 143 razy 83

  Idioci są w każdym kraju.Jednym przeszkadza gwiazda Dawida,innym krzyżyk a jeszcze innym burkini.
  Co za jełopy :-(

 • euro67

  Oceniono 131 razy 81

  Nicnowego! Na co dzien w demokratycznej Francji wielokrotnie muuzulmanie w szpitalach domagaja sie aby pielegniarki zdejmowaly krzyzyki i tego nikt nie sciga!

 • facio60

  Oceniono 80 razy 72

  Obrzydliwe to wszystko i śmieszne. Parę dni temu była odwrotna sytuacja. Pan, ortodoksyjny Żyd, w banku zażądał obsługi przez mężczyznę. Niestety, akurat były same kasjerki. Zrobił piekielną awanturę i bank kajał się. Mamy więc do czynienia z jednej strony z antysemityzmem, a z drugiej strony fobia antykobieca. Co jest gorsze w życiu codziennym?

 • rownowaznik

  Oceniono 70 razy 70

  my wszystko fersztejen !!!

 • ergosumek

  Oceniono 74 razy 70

  A propos gwiazdy Dawida.
  W moim mieście, na dużej, żeliwnej, poniemieckiej, przedwojennej pokrywie od szamba na mojej ulicy jest na środku duża gwiazda Dawida, jako główny motyw wzoru.
  Nie wiadomo czy to przypadek, czy też wyraz antysemityzmu, który za Hitlera był oczywistą ideologią faszystów.

 • Tadeusz Sobol

  Oceniono 172 razy 70

  Czyli klient już nie może nic wg was, nawet wybrać sobie wg własnego uznania firmy czy obsługi - jakaś wasza porażka, nie jesteśmy waszym bydłem abyście nam się wciskali i wymuszali!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX