Córka Komorowskiego wyjaśnia okoliczności zakupu mieszkania w W-wie. "By zapobiec insynuacji"

Archiwalne zdjęcie Bronisława Komorowskiego z córką

Archiwalne zdjęcie Bronisława Komorowskiego z córką (fot. Wojciech Surdziel/ AG/ kataryna/Twitter)

• Radny Piotr Guział zażądał wyjaśnień od Bronisława Komorowskiego
• Mówił o "niejasnych okolicznościach" zakupu mieszkania przez jego córkę
• Elżbieta Komorowska odpiera zarzuty, wydała oświadczenie w sprawie

Oświadczenie córki prezydenta Bronisława Komorowskiego dotyczy wystąpienia warszawskiego radnego Piotra Guziała. Guział, podczas niedzielnego spotkania z dziennikarzami przez ratuszem, zażądał od byłego prezydenta wyjaśnień w sprawie zakupu mieszkania przy ul. Odolańskiej w Warszawie. Lokal w zwróconej w 2014 roku kamienicy kupiła córka byłego prezydenta i, jak przekonuje Guział, towarzyszyły temu dziwne zbiegi okoliczności - pisała o tym m.in. warszawska "Gazeta Wyborcza".

"Ja tego znam, ja znam tamtego, tu kupisz taniej, tu załatwimy"

Guział stwierdził, że niepokoi go fakt, iż udziały w kamienicy przy ul. Odolańskiej nabyła siostra prawnika specjalizującego się w przejmowaniu warszawskich nieruchomości  - Marzena Kruk. Kamienica została zwrócona w 2014 roku, potem przeszła gruntowny remont. Wtedy, jak mówił Guział, mieszkanie kupiła 26-letnia córka Bronisława Komorowskiego. Jak powiedział warszawski radny, miała to zrobić bez kredytu i księgi wieczystej.

Guział wyjaśnił, że chce wiedzieć m.in., czy kamienica została wyremontowana dlatego, że Marzena Kruk ma specjalne przywileje w Warszawie, czy dlatego, że miała w niej zamieszkać córka Bronisława Komorowskiego.

Według Piotra Guziała, w sprawach nieruchomości warszawskich nie ma zbiegów okoliczności. - Ja tego znam, ja znam tamtego, tu kupisz taniej, tu pomożemy, tu załatwimy, tu popchniemy, tak wygląda życie - stwierdził radny.

Córka prezydenta odpiera zarzuty

Elżbieta Komorowska opublikowała oświadczenie, w którym odpowiada na zarzuty Guziała. Córka byłego prezydenta stwierdziła, że o ofercie sprzedaży mieszkania przy Odolańskiej "dowiedziała się z publicznie dostępnego serwisu domiporta.pl". "Ogłoszenie o sprzedaży mieszkania zostało tam zamieszczone przez agencję nieruchomości" - napisała Komorowska, która w swoim piśmie wyjaśnia, że przy kupnie mieszkania miała kontakt jedynie z agencją, nie kontaktowała się natomiast z właścicielką lokalu.

Komorowska tłumaczy, że wydała oświadczenie, aby "zapobiec dalszemu powielaniu nieprawdziwych informacji i insynuacji".

Oto treść oświadczenia Elżbiety Komorowskiej, które na Twitterze zamieściła Kataryna:

12 dat z historii Polski, które musisz znać po podstawówce
1/12Datę chrztu Polski na pewno znasz, więc to pytanie pojawia się jako rozgrzewka. Odbył się on w:
Zobacz także
 • Syryjski rebeliant, zdj. z 13 października z Idlib Szojgu o rosyjskiej interwencji w Syrii. "Zabiliśmy prawie 88 tysięcy rebeliantów"
 • Smog w Krakowie, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Smog w Katowicach, 2018-10-20. Sprawdź jakość powietrza w mieście
Komentarze (231)
Córka Komorowskiego wyjaśnia okoliczności zakupu mieszkania w W-wie. "By zapobiec insynuacji"
Zaloguj się
 • smok61

  Oceniono 140 razy 112

  Kobieta , która walczyła z mafią od nieruchomości warszawskich
  zostaje ...
  SPALONA ŻYWCEM !!!
  I ...
  Cisza ...
  Cisza w mediach...
  Cisza w PO ...
  Cisza w Pis ...
  Śledztwo umorzone...

  To jest skala bandytyzmu !!!
  Niewyobrażalna !!!

 • thomasseyr

  Oceniono 104 razy 62

  Tak w Polsce wszystko załatwia się od wielu lat. Co jakiś czas dziennikarze odkrywają, że taki proceder istnieje u ludzi na świeczniku, ale jak zawsze sprawa rozchodzi się po kościach, na pożarcie rzuca się jakąś płotkę i cześć pieśni. Sprawiedliwość w tym kraju, osiągnięcie tego czy owego zależy od tego jakie masz plecy, w jakich kręgach się obracasz, kogo synem, córka, siostrzenicą, itd. jesteś. Uczciwość to góra 10% społeczeństwa (żeby chociaż tyle). To wszystko jest towarzystwo wzajemnej adoracji, w polityce (bez względu na barwy), w biznesie, kulturze, mediach, sądownictwie, urzędach. można by wymieniać i wymieniać. Dlatego ja już unikam artykułów pt. jacy specjaliści poszukiwani są na rynku pracy, jakie trzeba mieć kwalifikacje, osiągnięcia, miękkie kompetencje itp. itd. To wszystko jest taj naprawdę gó... warte. Wystarczy popatrzeć kto nami rządzi, rozdaje karty w różnych sferach życia, stoi najwyżej w korporacjach, renomowanych firmach, urzędach. Na pewno nie są to tacy specjaliści jakimi kreują ich media, i jacy my wg tej medialno-biznesowo-politycznej papki my mamy być, jeżeli chcemy osiągnąć "success" w naszym kraju. To wszystko brednie. Wielu Polaków wyjeżdża w poszukiwaniu lepszego życia do innych, bardziej cywilizowanych krajów i je tam znajduje, chociaż w naszym dzikim kraju wmawia się im i na każdym kroku przekonuje, że są nic nie warci. Ten kraj nie jest normalny i trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.

 • obudz_sie_europo

  Oceniono 68 razy 56

  OK, ale on nie pytał, gdzie się dowiedziała o ofercie, tylko o kwestię remontu kamienicy i jej uprzywilejowania. Taka oferta to może być pic i jedyna linia obrony.

 • piotr_ze_wsi

  Oceniono 126 razy 54

  A czy syn Komorowskiego, popełniający przestępstwo z art. 225§1 k.k., już się wytłumaczył? Za rządów PO prokuratura nie dostrzegała problemu... youtube.com/watch?v=XPIXuVQG5zc youtube.com/watch?v=NZ4ovNeUlq8

 • ergosumek

  Oceniono 32 razy 26

  Coś, co ma powierzchnie 36 m kw. nazywacie mieszkaniem?
  Dla córki prezydenta Polski, choćby byłego?
  I pewnie jeszcze za grube tysiące?
  To klitka, a nie mieszkanie.

 • han-ss

  Oceniono 44 razy 24

  corka Komorowskiego ??
  to takze corka Komorowskiej, z domu Dembowskiej, a wnuczka Jana Dziadzi i Chany Rojer,
  zydzi zydom krzywdy nie zrobia, wy sobie mozecie poszczekac na forum, i tak to goown da,
  teraz juz wiemy po co Brunek zajumal sprzet AGD z palacu prezydenckiego,
  naprawde czekam na dzien w ktorytm tych wszystkich squ...eli od 89 roku powywieszaja na latarniach

 • ja5569

  Oceniono 42 razy 22

  Jak ktos jest dziadem i cale zycie na nic go nie stac - to dopiero jest porzadny czlowiek!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje