"Jest śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock. Zarzut? "Zaniżanie liczby uczestników"

• Prokuratura wszczęła śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock
• Chodzi o ewentualne zaniżanie liczby osób biorących udział w festiwalu
• Burmistrz Kostrzyna: Zarzut jest nietrafiony

Po serii publikacji i zawiadomieniu do prokuratury od blogera Piotra Wielguckiego Prokuratura Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim zdecydowała, że przyjrzy się sprawie organizacji Przystanku Woodstock w Kostrzynie. 

"Drodzy Przyjaciele, szykuje się bardzo ciekawy program w Telewizji Polskiej - zamach na Przystanek Woodstock - Woodstock Festival" - napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

"Niewybuchy i niewypały"

Zdaniem Wielguckiego, podczas imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka w latach 2011-2015 zaniżana była liczba biorących w niej uczestników. - Skutkiem tego były cztery zgony podczas tych lat - mówi bloger w rozmowie z TVP Info. Twierdzi również, że w miejscu festiwalu "wydobywano co rok tysiące niewybuchów i niewypałów". 

Fundacja WOŚP nie wydała do tej pory żadnego komunikatu w tej sprawie, jeden z jej przedstawicieli powiedział natomiast stacji, że "śledztwo dotyczy zastrzeżeń do burmistrza Kostrzyna".

Burmistrz: Nietrafiony zarzut

Ten tłumaczy z kolei, że nie wie nic o prowadzonym przeciwko niemu śledztwie. - Zarzut o tym, że wydajemy decyzje niezgodne z ustawą jest nietrafiony - mówi TVP Info Andrzej Kunt.

Doniesienia o wszczęciu postępowania potwierdza jednak w rozmowie z TVP Info Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim. Z przekazanych przez niego informacji wynika, że sprawa dotyczy organizacji Przystanku Woodstock w latach 2011-2015.

Więcej o:
Komentarze (329)
"Jest śledztwo ws. organizacji Przystanku Woodstock. Zarzut? "Zaniżanie liczby uczestników"
Zaloguj się
 • f29000

  Oceniono 186 razy 168

  A ja składam zawiadomienie że w kościołach na mszach mdleją i umierają ludzie oraz że frekwencja jest zawyżana.

 • wessling

  Oceniono 124 razy 116

  Pięć lat, było tam w sumie ponad 2 500 000 ludzi. I tylko cztery zgony ? Medal za wzorową organizację i bezpieczeństwo dla tego typu imprezy się należy !

 • dziadekjam

  Oceniono 101 razy 89

  "Zdaniem Wielguckiego, podczas imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka w latach 2011-2015 zaniżana była liczba biorących w niej uczestników. - Skutkiem tego były cztery zgony podczas tych lat - mówi bloger w rozmowie z TVP Info. Twierdzi również, że w miejscu festiwalu "wydobywano co rok tysiące niewybuchów i niewypałów".
  =============================================================
  Ale o co chodzi?!
  Organizatorzy wszelkich spędów z reguły zawyżają liczbę uczestników, a Owsiak zaniża?
  Jaki związek przyczynowo-skutkowy ma to, że "...w latach 2011-2015 zaniżana była liczba biorących w niej uczestników. - Skutkiem tego były cztery zgony podczas tych lat"?
  Szokująca jest również informacja, że w miejscu festiwalu "wydobywano co rok tysiące niewybuchów i niewypałów". Znaczy się Owsiak je podrzucał?

 • poljack

  Oceniono 80 razy 70

  Bloger jest do jątrzenia podżegania znieważania obrażania rozpowszechniania plotek a do uczciwej pracy ma dwie lewe ręce.

 • 162tony

  Oceniono 62 razy 58

  statystycznie biorąc pod uwagę cały nasz kraj (38 milionów osób) dziennie umiera 1029 z nich...
  Na woodstocku bawiło się w tym czasie prawie jakieś 800 tysięcy osób co dzień, licząc statystycznie powinno umrzeć jakieś 20 osób... co dzień... a umarły 4 osoby...
  Jeśli się mylę to proszę o poprawę.

  PS Nic tylko organizować woodstocki w całej Polsce non stop, wtedy zamiast 1029 osób będzie umierało 205...

 • alfredka1

  Oceniono 59 razy 55

  Ile jeszcze "spraw" wynajdą przeciwko tym, którzy nie uwielbiają PIS-u , martwią się nagonka na wszystko i wszystkich , którzy odważają się myśleć i mówić inaczej nić "waaaaaaaaadza".

 • rpp1959

  Oceniono 49 razy 49

  Czy należy rozumieć, że jeśliby Pan Owsiak zawyżył liczbę, to zamiast zgonów byłyby narodziny ? W czasie Światowych Dni Młodzieży zmarła jedna uczestniczka i co to ma wspolnego z frekwencją ? Trzeba mieć naprawdę nieźle pod sufitem, żeby pleść takie androny i to do prokuratora. W normalnych czasach pierwszym odruchem byłoby skierowanie na konsultacje do ambulatorium. A jeśli chodzi o niewypały, to przecież od dawna można je kupić w każdym sklepie z niewypałami. Jakby ktoś pytał - Tworki-3.

 • f29000

  Oceniono 61 razy 49

  A ja składam zawiadomienie że w kościołach na mszach mdleją i umierają ludzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX