Wpadka policji z Łęczycy: Na swojej stronie podpowiadała, jakimi lekami zastąpić LSD

Łęczycka policja przez pomyłkę opublikowała na stronie materiały szkoleniowe
Napisano tam, jakie leki kupić i jak je zażyć, by zastąpić narkotyki
Zamiast LSD należy wziąć lek na kaszel, zamiast efedryny leki przeciwgrypowe

Łęczycka policja przez pomyłkę na swojej stronie opublikowała materiały szkoleniowe dla policjantów od narkotyków. Można było tam przeczytać, jakimi lekami, dostępnymi w aptekach, zastąpić LSD i efedrynę. Według instrukcji, substytutem tego pierwszego jest lek na kaszel, zamiast drugiego należy wziąć leki przeciwgrypowe. Informację podał "Dziennik Łódzki". Po jego interwencji broszura została usunięta ze strony.

W tekście można było dowiedzieć się m.in., że efekty zależą od dawki leku. „Tzw. dawka rekreacyjna zwykle waha się w granicach od 225 mg (15 tabletek, 1/2 opakowania) do 1500 mg (100 tabletek, ponad trzy opakowania) doustnie. Zależy od masy ciała i poziomu odurzenia, który ma być osiągnięty, tzw. plateau” - napisano. Były tam też wzory do obliczenia dawki odpowiedniej do masy ciała i instrukcje, jak ją zażyć. Zamierzeniem twórców broszury było uświadomienie opiekunów i rodziców o "możliwościach i zagrożeniach substytutów narkotyków, którymi mogą być niektóre ogólnodostępne leki". Policja przyznała jednak, że "nie było konieczności zamieszczania jej z dokładnym opisem poszczególnych środków".

Komentarze (34)
Wpadka policji z Łęczycy: Na swojej stronie podpowiadała, jakimi lekami zastąpić LSD
Zaloguj się
 • euro67

  Oceniono 15 razy 13

  Jakto jakim?
  LSD zastapilo SLD

 • makvelithedon7

  Oceniono 13 razy 5

  "Zamiast LSD należy wziąć lek na kaszel." - Yebłem...
  Na tej zasadzie łysiczkę meksykańską można zastąpić muchomorem sromotnikowym. Też będzie "efekt".
  I na tym można by poprzestać, gdyby nie fakt, że jakiś młodzian weźmie sobie do serca te "porady" i zwyczajnie się otruje...

 • z8k

  Oceniono 16 razy 4

  Cieszę się że gazeta nie powtarza błędu policji i nie podaje dokładnej informacji! Po co szkolić młodocianych narkomanów prawda?

 • konradmarburg

  Oceniono 5 razy 3

  Trochę jesteście śmieszni (albo naiwni). Sklepy z dopalczami dalej działają, w internecie pełno tego gówna (nawet jak się włączy porno to wyskakują te strony), a wy myślicie, że jakiś szczyl się otruje, bo gazeta powiela głupotę policji.

 • asia_plum

  0

  kazdy glupi wie o tussipecu i tiocodinie nie musieli ukrywac

 • realistas

  0

  Nic nowego ne opublikowali. To było wiadome od dawna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX