Myślały, że to kurki, a to był zasłonak rudawy. Matka i córka strute, 16-latka jest w śpiączce

• Matka z córką z Bydgoszczy zatruły się grzybami - podała TVP Info
• 16-letnia córka trafiła do CZD. Jest w stanie śpiączki farmakologicznej
• Pomyliły kurki z trującym zasłonakiem rudawym - pisze "Pomorska"

Jak podała TVP Info, dwie bydgoszczanki, matka z córką, zjadły grzyby "podobne do kurek". "Gazeta Pomorska" precyzuje, że był to trujący zasłonak rudawy. Kobiety same zebrały te grzyby.

Do lekarza zgłosiły się dopiero następnego dnia, z wymiotami i biegunką -  poinformowała TVP Info. Obie trafiły do szpitala: 34-latka do placówki w Bydgoszczy, a jej 16-letnia córka została przewieziona śmigłowcem do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Telewizja ustaliła, że stan dziecka jest stabilny, ale jest utrzymywane w śpiączce farmakologicznej.

A TERAZ ZOBACZ: Nie zbieraj tych grzybów! Wyglądają jak jadalne, ale mogą ci tylko zaszkodzić

Więcej o:
Komentarze (106)
Myślały, że to kurki, a to był zasłonak rudawy. Matka i córka strute, 16-latka jest w śpiączce
Zaloguj się
 • eversman

  Oceniono 36 razy 34

  z całym szacunkiem, ale jak sie nie umie zbierać grzybów to się ich nie zbiera. Co roku jest to samo. Dziesiątki ludzi się zatruwa grzybami, lądują w szpitalu, jeszcze inni umierają. Zbieram grzyby co roku, ba! mam las za oknem i jak mam wątpliwości to danego grzyba nie zabieram do domu. Przecież las jest pełen grzybów. Ale co tam. Ludzie są przekonani o swojej wiedzy a raczej niewiedzy. Wybaczcie ale za głupotę się płaci. A o myleniu kanii ze sromotnikiem to nie chce słyszeć, przecież to jest niemożliwe. Jako gnój 8 letni umiałem odróżnić. Zminusujcie mnie, bo prawda boli.

 • proteusz33

  Oceniono 36 razy 26

  Spadochroniarze mają zasadę ze każdy sam osobiście składa sobie spadochron.Grzybiarze powinny mieć podobną zasadę.Je tylko ten kto zebrał

 • makvelithedon7

  Oceniono 22 razy 20

  Straszna sytuacja. Oby z tego wyszła.
  Natomiast naszym parlamentarzystom chciałbym przypomnieć, że nadchodzi wiekopomna reforma oświaty (która to już w ostatnim ćwierćwieczu?). Istnieje doskonała okazja, aby jeszcze zmniejszyć liczbę godzin biologii, pardon - "przyrody" (to taki potworek łączący w sobie podstawowe elementy fizyki, chemii, geografii i biologi, jakby ktoś nie wiedział). Z jednej godziny tygodniowo do zera.

 • kllk1221

  Oceniono 13 razy 13

  jest jedna zasada zbiera sie te grzyby ,ktore sie zna
  a nie podobne,łądne ....

 • ohera

  Oceniono 13 razy 13

  Mówią, że grzyby są nudne. A ja jak wychodzę w las czuje się zawsze jak saper na zadaniu bojowym

 • kesik001

  Oceniono 11 razy 5

  Są ludzie i są idioci.
  A bycie idiotą/tką zobowiązuje.
  A tak serio.....Trzeba być ślepym aby pomylić kurki z tym grzybem? ;)

 • bupu

  Oceniono 8 razy 4

  Ale ten wasz filmik to jest o kant dupy potłuc, Gazeto. Pierwszy grzyb, pierwszy byk, zamiast borowika szatańskiego na jednym zdjęciu (side by side z borowikiem szlachetnym) figuruje całkiem jadalny (i smaczny) borowik ceglastopory. Nie było to się skonsultować z jakim grzyboznawcą?

 • bmarek2

  Oceniono 3 razy 3

  Szanowny redaktorze! Jeśli nie znasz się na grzybach, to nie zabieraj głosu i nie pokazuj idiotycznych filmików, które wprowadzają zamieszanie. A później różni szaleńcy opowiadają, że widzieli szatana, a nawet, przez pomyłkę, to cały kosz ich nazbierali. Na pierwszym zdjęciu pokazujecie rzeczywiście borowika szatańskiego, na ile znam jego wygląd z ze zdjęć, bo w życiu go nie widziałem i raczej nie mam nadziei na ujrzenie, bo w Polsce praktycznie nie występuje. Natomiast dalej pokazujecie bogu ducha winnego borowika ceglastoporego, podpisując go jako borowika szatańskiego. Wstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX