Ks. Jacek Międlar lekceważy zakazy i szaleje w internecie. Co na to Episkopat? Mamy komentarz

• Ks. J. Międlar mimo zakazu jest aktywny w mediach społecznościowych
• Episkopat przypomina o "przykazaniu miłości Boga i bliźniego"
• Zgromadzenie Księży Misjonarzy: ks. Międlar otrzymał upomnienie

Ks. Jacek Międlar, duchowny Zgromadzenia Księży Misjonarzy, mimo nałożonego w kwietniu przez przełożonych zakazu wystąpień publicznych, aktywnie udziela się w sieci.

Kilka dni temu opublikował wpis na Twitterze dotyczący posłanki Nowoczesnej Joanny Scheuring-Wielgus, w którym pisze o parlamentarzystce: "Konfidentka, zwolenniczka zabijania (aborcji) i islamizacji. Kiedyś dla takich była brzytwa! Dziś prawda i modlitwa?".  CZYTAJ WIĘCEJ>>> 

Duchowny umieścił również na Twitterze zdjęcie ogolonej Elżbiety Bieńkowskiej, Europejskiej Komisarz ds. Rynku Wewnętrznego i Usług.

Opublikował też w weekend film, w którym mówi o "żydomasońskim imperializmie".

Episkopat kieruje do Zgromadzenia Księży Misjonarzy

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, przypomina, że Episkopat w kwietniu ustami abp. Stanisława Gądeckiego wyrażał "dezaprobatę dla wykorzystywania świątyni do głoszenia poglądów obcych wierze chrześcijańskiej".

Arcybiskup Gądecki zaznaczył wtedy, że "każdy może wyrażać swoje osobiste poglądy, lecz w swoim własnym imieniu i na własną odpowiedzialność".

- Ze strony KEP można przypomnieć, że powołaniem każdego chrześcijanina, a szczególnie kapłana, jest głoszenie ewangelii opartej na przykazaniu miłości Boga i bliźniego - napisał w oświadczeniu dla Gazeta.pl ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP zaznaczył, że osobą kompetentną do udzielania informacji nt. ks. Jacka Międlara jest jego przełożony zakonny. 

Przełożony ks. Międlara: Przypomniałem o obowiązującym przyrzeczeniu

Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z przełożonym Zgromadzenia Księży Misjonarzy, bezskutecznie. Wysłaliśmy e-maila z prośbą o komentarz, czekamy na odpowiedź.

Komentarz Zgromadzenia opublikowała za to we wtorek wieczorem na Twitterze Katolicka Agencja Informacyjna. Przełożony duchownego poinformował, że podtrzymuje treść pisma, w którym ks. Jacek Międlar otrzymał zakaz aktywności w środkach masowego przekazu.

Dodał też, że przed kilkoma tygodniami ks. Jacek Międlar otrzymał listowne upomnienie. Przełożony przypomniał duchownemu o obowiązujących przyrzeczeniach wynikających ze ślubu posłuszeństwa.

"Jeszcze raz z mocą pragnę podkreślić, że Zgromadzenie absolutnie nie podziela ostatnich wypowiedzi ks. Międlara. Ufam, że ten młody kapłan zastosuje się do ślubów, które złożył w Zgromadzeniu. Polecam ks. Międlara modlitwom" - oświadczył przełożony za pośrednictwem KAI.

A TERAZ ZOBACZ: Kuchciński: Powstanie uchroniło Europę przed komunizmem

Więcej o:
Komentarze (520)
Ks. Jacek Międlar lekceważy zakazy i szaleje w internecie. Co na to Episkopat? Mamy komentarz
Zaloguj się
 • totmes72

  Oceniono 173 razy 95

  He he he pożyteczni idioci walczą z hejtem, a jak czytam te wyzwiska obrońców demokracji to się zastanawiam gdzie hejt stop i inni lewacy z gębą pełną frazesów o tolerancji. Ilu troszczących się o Kościół, a sami ateiści.

 • plorg

  Oceniono 175 razy 95

  "...lekceważy zakazy i szaleje w internecie ..."

  A może zwyczajnie korzysta z elementarnych, niezbywalnych praw człowieka?
  Widać G. pochyliło się z troską nad wolnością słowa dla ks. Międlara :))

 • hiraam

  Oceniono 192 razy 94

  Obłudnicy z Agory. Gdy zamykano usta Bonieckiemu, to płacz i poparcie. Gdy to samo dzieje w stosunku do Międlara, to oburzenie, gdy powie słowo. Boli was. Lepiej martwcie się spadającymi na łeb i szyję notowaniami.

 • 2marcus

  Oceniono 358 razy 94

  Ksiądz Międlar odważnie głosi Ewangelię i broni prawdy, inni kapłani powinni brać z niego przykład. Wściekłe ataki i kampania nienawiści jaką rozpętuje wobec niego lewica, świadczą o słuszności jego postępowania. Wszystkie oskarżenia wobec księdza to kłamstwo, wystarczy posłuchać jego wystąpień. Wierni i przełożeni księdza stoją murem za nim. Tak trzymać księże Jacku!

 • chewing_gum

  Oceniono 18 razy 12

  Tylko winny się tłumaczy proszę księdza (w kontekście zdania wypowiedzianego na początku księdza filmu - "wielu uzna mnie za antysemitę...").

 • observanto

  Oceniono 218 razy 12

  Coś w tym jest!
  To wyjątkowo arogancka, nietolerancja ziejąca językiem nienawiści, antypolsko nastawiona posłanka!
  Zresztą wystarczy na nią popatrzeć

 • dynarski

  Oceniono 12 razy 10

  Pierd..... oszołom

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX