Wjeżdża do tunelu i nagle... zawraca. Pod prąd... Oto, dlaczego władze Gdańska nie zmienią limitów prędkości

Gdyby nie czujność i ostrożność gdańskich kierowców, mogło dojść do poważnej tragedii. Jedno z aut jadących w kierunku tunelu nagle skręciło na pas po lewej stronie i ruszyło pod prąd.

Na opublikowanym przez Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku nagraniu widać, jak jedno z aut jadące w kierunku tunelu pod Martwą Wisłą nagle skręca i zaczyna jechać pod prąd. Kierowca najprawdopodobniej pomylił trasy i stwierdził, że wobec tego poszuka innej drogi. Musiał być zaskoczony tym, że każdy z pasów w pobliżu tunelu prowadził w w tym samym kierunku.

Ciężarówka jadąca w przeciwną stronę zwolniła, by kierowca mógł spokojnie wycofać się i zmienić kierunek jazdy. Podobnie zwolniły też inne samochody, które nadjechały chwilę potem.

Urzędnicy: Szybciej nie będzie

Zarejestrowana na nagraniu monitoringu sytuacja tylko utwierdziła urzędników w przekonaniu, że nie warto zwiększać w tym miejscu maksymalnej dozwolonej prędkości. Pozostanie ona na tym samym pułapie - 50 km/h.

- Bardzo uważnie przypatrujemy się sytuacji w tunelu. Niestety, dochodzi tam jeszcze do niebezpiecznych sytuacji, które utwierdzają nas w przekonaniu, że decyzją o podwyższeniu maksymalnej prędkości musimy poczekać – wyjaśnia wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak.

Więcej o:
Komentarze (92)
Wjeżdża do tunelu i nagle... zawraca. Pod prąd... Oto, dlaczego władze Gdańska nie zmienią limitów prędkości
Zaloguj się
 • erasms47

  Oceniono 43 razy 19

  Na autostradach też powinno byc ograniczenie do 50 km/h z powodów tych samych co w tunelu: rowerzyści na autostradzie i jadący pod prąd.

 • jeepster

  Oceniono 23 razy 17

  Ja myślę, że lepszym rozwiązaniem byłoby to co stosują amerykanie przy wjeździe na parkingi. Specjalne kolce zainstalowane w jezdni. Jak się jedzie we właściwym kierunku to się one automatycznie chowają. A jak "pod prąd" to się otwierają i "szatkują" opony. Proste i skuteczne.

  Pozdrawiam....

 • Michal Xinski

  Oceniono 30 razy 16

  Cykl: Opowieści Tesli, odcinek: wizyta w Gdańsku.

  "Gdyby nie czujność i ostrożność gdańskich kierowców, mogło dojść do poważnej tragedii. Jedno z aut jadących w kierunku tunelu nagle skręciło na pas po lewej stronie i ruszyło pod prąd."

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 17 razy 13

  W normalnym kraju dostałby wpie...za taką jazdę!!!

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 12

  Utrzymanie chorego ograniczenia prędkości z powodu błędu jakiegoąś kierowcy, to HOŁD DLA GŁUPOTY!
  Dziwne, że Niemcy nie ograniczyli prędkości na swoich autostradach po tym jak jeden z polskich €posłów pociskał po Autobahnie pod prąd :-)

 • zz1026

  Oceniono 8 razy 8

  powinien stracic prawo jazdy
  ewidentnie widac ze ten kierowca nie zna podstawowych przepisow

 • blo

  Oceniono 6 razy 6

  A czy tablica rejestracyjna tego auta to przypadkiem nie NOS ????. Dla ostródziaków taka jazda to normalka. Pod prąd, na czerwonym, 50 km/h niż w danym miejscu jest dozwolone, wyprzedzanie na trzeciego tylko po to,żeby skręcić w prawo 200 metrów dalej, zmiana pasa co kilka sekund bez użycia kierunkowskazu. Tak bawią się w tym mieście...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX