Wymarzony syn Hitlera na zdjęciu rzecznika ONR. A tłumaczenie? Jeszcze straszniejsze...

Na kontrowersyjne zdjęcie z Facebooka rzecznika ONR zwrócił uwagę dziennikarz Michał Majewski. Młody narodowiec próbował się tłumaczyć.

- Czy Degrelle, fanatyczny hitlerowiec, był do niedawna w tle pańskiego FB czy to fejk? - zapytał na Twitterze Tomasza Kalinowskiego, rzecznika ONR, dziennikarz Michał Majewski. Obecnie Kalinowski ma już na Facebooku ustawione inne zdjęcie w tle. Teraz próbował się tłumaczyć. - Zdjęcie było wstawione wraz z cytatem: "Błądził jak ludzie wielcy, łachudry nie błądzą" - odpisał.

Na tym się jednak nie skończyło. - SS-mana pan se wklejasz? Ulubionego żołnierza Hitlera? I marsz powstańczy organizujesz? (ONR organizuje 1 sierpnia przemarsz ulicami stolicy z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego - przyp. red.) Gdzie cytat? - dopytywał Majewski.

- A widzi Pan tam sztandar SS? Jest Christsus Rex (Chrystus Król, faszystowskie i ultrakatolickie ugrupowanie polityczne w Belgii - przyp. red.). Ten wątek życiorysu L.D.szanuje,tylko ten - brnął Kalinowski.

- Wklei se pan Hitlera z lat 20 w tło. Obiecujący młody pejzażysta - odpowiedział dosadnie dziennikarz.

Wymarzony syn Hitlera

Léon Degrelle to belgijski zwolennik faszyzmu i nazizmu, który dobrowolnie walczył na froncie wschodnim, pod koniec jako oficer Waffen-SS. Adolf Hitler miał powiedzieć o nim, że chciałby mieć takiego syna.

W Belgii Degrelle został skazany za kolaborację na karę śmierci, ale zbiegł do Hiszpanii, gdzie żył pod opieką Franco. Zmarł w 1994 r.

Więcej o:
Komentarze (300)
Wymarzony syn Hitlera na zdjęciu rzecznika ONR. A tłumaczenie? Jeszcze straszniejsze...
Zaloguj się
 • tatarek123

  Oceniono 170 razy 156

  ONR owcy: to wielbiciele Polski, nazizmu, powstańcow warszawskich, SS manow w jednym - taka narodowo-katolicka schizofrenia. Doktora !!!

 • kunwyscigowy

  Oceniono 167 razy 127

  Nie mam żadnych wątpliwości, że ci wszyscy "patrioci" gdyby żyli w 44 wszyscy jak jeden walczyli by w Powstaniu Warszawskim - w brunatnych mundurach i ze swastyką na opasce.

 • neokles

  Oceniono 120 razy 86

  Jedno jest pocieszjące że członkowie ONR to po prostu cioty: lubia mundurki, skórzane "klimaty" ale jak tylko zrobi sie gorąco zobaczymy tylko ich gołe tyłki znikające na horyzoncie :)

 • polakadam

  Oceniono 99 razy 71

  //www.youtube.com/watch?v=LGcPAtbOMBs
  Degrelle wsławił się w bitwie o kocioł czerkawski.
  Rzeczywiście był fanatycznym nazistą.
  Zdjęcie kogoś takiego na profilu nie mogło być przypadkiem.
  Utwierdza mnie że ONR to naziści.

 • gladi7

  Oceniono 71 razy 61

  to jest dzisiaj jedna z odsłon polskiego Kościoła. Kościół błogosławi ruchy neofaszystowskie w Polsce oraz fakelmarsze pisowców każdego 10-go dnia miesiąca idące od katedry warszawskiej pod pałac prezydencki w Warszawie. To nie jest Kościół papieża Franciszka. Może dlatego tak dziwnie patrzy na zawsze głupkowato uśmiechniętego Dudę, prezydenta z woli prezesa.

 • Lupro Pibaki

  Oceniono 81 razy 53

  Ten chłopiec z ONR i jego koledzy to chodzące potwierdzenia myśli Alberta Einsteina :
  Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej.

  Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher.

 • chi-neng

  Oceniono 70 razy 44

  Co to za zdjecie?
  Czy oni sa w kosciele?
  Co ta holota robi w kosciele? Kto na to przyzwala?

  Zamiast na marsze niech sie wybiora jutro do Franciszka na rozmowe z nim, moze naleje im troche oleju do glowy?!
  Czy moze jest to przyboczna straz tego torunskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX