Oburzyło cię zabójstwo Polki w Niemczech? To zobacz, co dzieje się pod twoim nosem. Codziennie

O morderstwie Polki w niemieckim Reutlingen mówili politycy, dziennikarze i tysiące Polaków. Dlaczego nie dzieje się tak, gdy kobiety są zabijane i prześladowane przez swoich mężów i partnerów w polskich domach? Statystyki są przecież zatrważające.


- wynika z

Zabójstwo 45-letniej Polki w niemieckiej miejscowości Reutlingen wzburzyło opinię publiczną - kobietę zamordował Syryjczyk, jej partner. Zrobił to przed wejściem do lokalu gastronomicznego, w którym razem pracowali. Po kłótni ze swoją partnerką mężczyzna uderzył ją nożem do krojenia kebabu w głowę i śmiertelnie zranił. Możliwe, że kobieta była w ciąży.

Informacja o morderstwie polskiej obywatelki w Niemczech postawiła media na nogi. Natomiast tym, co szczególnie zainteresowało komentujących tę sprawę była narodowość sprawcy. Wielu z nich, w tym również prawicowi politycy i publicyści, przekonywało, że pochodzenie mężczyzny musi mieć związek z zabójstwem. 

Dlaczego tak łatwo powiązali oni narodowość mężczyzny z morderstwem Polki?

Dlaczego od razu odrzucili jedną z przedstawianych przez media wersję, zgodnie z którą motywem zbrodni mógł być "zawód miłosny"?

Dlaczego tak wiele osób przyjęło, że kobieta zginęła tylko dlatego, że sprawca był Syryjczykiem, skoro każdego roku ok.150 Polek ginie z rąk swoich mężów i partnerów - nie obcokrajowców, nie muzułmanów, ale Polaków?

 

 

Oprawcami są mężowie i partnerzy 

Statystyki dotyczące przemocy wobec kobiet potwierdzają, że każdego dnia wiele z nich doświadcza jej w swoich domach - oprawcami są ich najbliższe osoby: mężowe i partnerzy. Niektórzy z nich stają się też sprawcami brutalnych zabójstw na Polkach:

 • W ciągu tygodnia w Polsce giną trzy kobiety z powodu przemocy domowej
 • W ciągu roku prawie 150 kobiet w Polsce jest zabijanych przez swoich mężów i partnerów 
 • Każdego roku przemocy fizycznej lub seksualnej doświadcza od 700 tys. do miliona Polek
 • 10 proc. kobiet w Polsce zostaje ofiarami gwałtu lub usiłowania gwałtu

"Zabójstwa kobiet w Polsce nie wywołują takiego poruszenia"

Reakcje na morderstwo w Reutlingen zauważyła dziennikarka Ewa Wanat, która w swoim wpisie na Facebooku stwierdziła, że jest zaskoczona, iż zabójstwa Polek nie wywołują takiego poruszenia.  

W Polsce co miesiąc kilkanaście kobiet ginie z ręki swoich przemocowych partnerów. Nie widziałam, żeby polskie portale donosiły o każdej tej zbrodni. Każda taka śmierć jest równie straszna i równie niesprawiedliwa, a cierpienie bliskich równie głębokie

- napisała na swoim profilu.

"Dlaczego opinia publiczna nie bulwersuje się równie mocno", gdy Polacy zabijają Polki?" - pytała socjolożka i felietonistka Anna Dryjańska. 

 

Konwencja antyprzemocowa? Feministyczny wymysł 

Odpowiedzią na dramatyczne dane miała być Konwencja Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, którą krytykowali: politycy Prawa i Sprawiedliwości, prawicowi publicyści i wielu przedstawicieli Kościoła. PiS twierdziło bowiem, że chodzi w niej o zwalczanie tradycji i wprowadzenie do polskiego prawa nowych, niebezpiecznych pojęć.

Zbigniew Ziobro przekonywał, że konwencja to "feministyczny wymysł". CZYTAJ WIĘCEJ>>> 

Andrzej Duda, wtedy kandydat na prezydenta, przekonywał, że to szkodliwy akt. Wtórowała mu Beata Szydło, która dopatrywała się tu mistyfikacji. 

Za przyjęciem ustawy o ratyfikacji konwencji opowiedziało się 254 posłów - 127 posłów PiS opowiedziało się przeciwko, 5 wstrzymało się od głosu, nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie poparł ratyfikacji.  

Zbigniew Ziobro zapowiadał, że Andrzej Duda jako prezydent ją wypowie. Tak się jednak nie stało.

Więcej o:
Komentarze (69)
Oburzyło cię zabójstwo Polki w Niemczech? To zobacz, co dzieje się pod twoim nosem. Codziennie
Zaloguj się
 • yamata

  Oceniono 14 razy 4

  Mnie zastanawia trochę co innego. Mianowicie świadomy często wybór kobiet, które za wszelką cenę chcą mieć za partnera wielkiego, silnego macho na sterydach. O którym wiedzą że ma problemy z agresją i panowaniem nad sobą. Ale póki kochany misio wyżywa się na meczach lub tłukąc kolegów z blokowiska czy kopiąc bezdomnych, wszystko jest ok. Dopiero jak przyjdzie kryska na matyska (albo raczej Madzię) to się robi płacz. Ale tymczasem już zostałą dwa razy nabita w celu pozyskania 500+ i jakoś z tym żyć trzeba...

  Zresztą taki schemat pojawia sie od stuleci, szczególnie wśród biedoty. Kobiety z domów pełnych przemocy same wikłają się w podobne związki. Taka forma masochizmu... Nieuleczalna?

  A było se wybrać za męża nerda programistę, z tendencją do wyżywania się na innych przy pomocy wirtualnych starć w World Of Tanks... ;)

 • boguslawbch6808

  Oceniono 28 razy 4

  Ok, tu macie rację.
  Wytłumaczcie jeszcze atak Afgańczyka z siekierą w pociągu.
  Później strzelanie Irańczyka do niewinnych ludzi w galerii.
  A na koniec Syryjczyka, który wysadził się w restauracji.

 • vlllv

  Oceniono 29 razy 3

  No ale to przecież coś ZUPEŁNIE innego, gdy swojską siekierą zabija Polak i katolik.

 • kor102

  Oceniono 6 razy 2

  A w Ameryce biją murzynów (afroamerykanów).

 • stanpar

  Oceniono 3 razy 1

  Tym lewicowym oszołomom, którzy tutaj mówią o przemocy wobec kobiet w Polsce, polecam tematy: „prawa kobiet w krajach islamskich” albo „kobiety w islamie oblane kwasem” (uwaga, drastyczne!).

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 3 razy 1

  Tymczasem w izraelu...

 • borsuk07

  Oceniono 3 razy 1

  jest takie powiedzenie na takie argumenty " a w Ameryce biją murzyna "

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 15 razy 1

  Jeśli mówisz o przemocy domowej jedynie w kontekście kobiet a pomijasz niemal takie same statystyki również w Polsce, ale i każdym kraju Europy przemocy domowej wobec mężczyzn to znaczy, że wcale nie chodzi ci o ofiary.
  Chodzi ci o kobiety ofiary.

 • ar.co

  Oceniono 27 razy 1

  Chętnie zapoznałbym się jeszcze ze statystyką wyznań tych polskich bandytów, mordujących swoje żony i partnerki. Bo jakoś nie wydaje mi się, aby przeważali wśród nich muzułmanie.
  Ba, nawet mam podejrzenia, graniczące z pewnością, że co najmniej jakieś 95% spośród z nich zostało ochrzczonych w Kościele katolickim. I proszę nie mówić, że na pewno do tego KK nie należeli - bo skoro KK uważa każdego ochrzczonego za swojego wyznawcę (i w takiej roli zamieszcza go w statystykach), bez względu na to, czy uczestniczy on w życiu KK, czy nie - to niech weźmie na siebie odpowiedzialność również za swoich zbrodniczych wyznawców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX