Maturzyści przez weekend koczowali przed uczelnią. Tak wyglądała rekrutacja na poznański AWF

• Dziesiątki maturzystów spędziły weekend przed AWF-em w Poznaniu
• W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja na studia
• O przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń

Namioty, śpiwory i lista kolejkowa - tak wygląda rekrutacja na fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dziesiątki osób spędziły weekend przed siedzibą uczelni.

W tym roku o przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń, a nie wyniki z matury lub testy sprawnościowe. Rejestracja kandydatów rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 8, ale pierwsi maturzyści pojawiali się przy AWF-ie już w sobotę rano.

- To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny - mówił w rozmowie z TVN24 jeden z czekających przed AWF-em kandydatów.

Po otwarciu rejestracji w poniedziałek niektórzy próbowali wepchać się na uczelnię siłą - dlatego wejścia zaczęła pilnować ochrona.

Władze AWF tłumaczą, że na tę formę rekrutacji zdecydowali się ze względu na niż demograficzny i coraz mniejsze zainteresowanie niektórymi kierunkami

W czwartek i piątek rusza rekrutacja na kolejne kierunki, stąd można się spodziewać przyjazdu kolejnych studentów.

Więcej o:
Komentarze (57)
Maturzyści przez weekend koczowali przed uczelnią. Tak wyglądała rekrutacja na poznański AWF
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 74 razy 26

  "O przyjęciu na wybrany kierunek decyduje kolejność zgłoszeń"

  nawet sobie niewyobrażanie jakiego kopa w dupę bym zasadził temu kto wymyślił takie zasady rekrutacji... Kim ty kuziwa jesteś ośle na tej uczelni? Cieciem bez wyobraźni?
  jako sponsor tej uczelni (to publiczna jednostka) chcę by kształcili się tam najlepsi z najlepszych a nie nie najbardziej bystrzy...
  Panie ministrze Gowin.. Weź pan się zainteresuj tym idiotą, który postanowił, że najszybsi będą w tej uczelni preferowani...

 • nino.rota

  Oceniono 29 razy 25

  "w POznaniu takie obyczaje są..."

 • dziadekjam

  Oceniono 29 razy 25

  "- To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny - mówił w rozmowie z TVN24 jeden z czekających przed AWF-em kandydatów."
  ==============================================================
  Coś ten tata popieprzył, bo w PRL były egzaminy wstępne na wyższe uczelnie. Może ubieganie się o studia pomyliło mu się z ubieganiem o pralkę....

 • cezarykaminski

  Oceniono 11 razy 9

  W PRL-u na uczelnie się zdawało egzamin, więc nawet koczowanie pod drzwiami rektora nic nie dawało. Coś ten "tata" pomylił Akademię-uczelnię z akademią pierwszomajową. Poza tym na AWF były egzaminy sprawnościowe... czy to znaczy, że dzisiaj grubas z platfusem położy się na trawniku i dostanie się na AWF bo był pierwszy??

 • 1pirat2

  Oceniono 8 razy 8

  Może wrócić do egzaminów wstępnych, przynajmniej na te popularne kierunki.

 • kat_ja1

  Oceniono 8 razy 6

  Tato kłamał, za komuny studiowali ci, którzy mieli wiedzę, reszta "szła" do zawodówek. Aż strach się bać, jacy absolwenci wyjdą z tej uczelni...byłam na rehabilitacji w pewnej placówce, znalazłam się tam po operacji, na zajęciach pytam dwie fizjoterapeutki, jakie ćwiczenia mam robić na chondromalację rzepki, panie na siebie spojrzały, jakbym pytała o fizykę kwantową, odpowiedziały zgodnie- nie wiem....Chyba nie trzeba się pytać, jaką uczelnię kończyły, pewnie też obowiązywała zasada, kto pierwszy, ten lepszy. Masakra.

 • czaarek56

  Oceniono 6 razy 6

  Chyba władze tej uczelni, też w ten sposób dostały się na studia, bo inaczej nie miałyby szans !!

 • apiw2

  Oceniono 4 razy 4

  Tata kiepsko pamięta -- "za komuny były egzaminy na wszystkich kierunkach.

 • taka_jest_prawda

  Oceniono 4 razy 4

  "- To jest masakra. Tata mi powiedział, że jak za komuny - mówił w rozmowie z TVN24 jeden z czekających przed AWF-em kandydatów."
  ===========================================================
  Bo tata mówił o WUML-u ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX