"Jestem samotną mamą, mój mąż zginął tragicznie". Apel, który poruszył ludzi, okazał się oszustwem

- Mam na imię Maria. Mieszkam w Skłudzewie. Jestem samotną mamą dójki dzieci. Mój Maż zginął tragicznie niecały rok temu. Błagam, pomóżcie! Proszę ludzi dobrej woli o nawet drobne wsparcie finansowe - na to poruszające ogłoszenie nabrały się dziesiątki osób. Jego autor może trafić do więzienia

29-letni mieszkaniec Torunia usłyszał zarzuty oszukania 180 osób. Grozi mu do 8 lat więzienia - informuje torun.wyborcza.pl. Mężczyzna znalazł skuteczny sposób na pozyskanie pieniędzy - wzbudzał u innych litość i współczucie. Działał w ten sposób od marca 2013 r. Wyłudził kilkanaście tysięcy złotych.

Jego ogłoszenia przybierały różną formę, najczęściej występował jako matka wychowująca samotnie dwóch synów.

Mam na imię Maria. Mieszkam w Skłudzewie Jestem samotną mamą dwójki dzieci 6letniego Roberta i 4letniego Bartka. Mój Mąż zginął tragicznie niecały rok temu. Od tego momentu naprawdę ciężko się nam utrzymać. Często bywa tak, że nie starcza podstawowe rzeczy w tym jedzenie... Dlatego jestem zmuszona prosić Was o pomoc bo znajdujemy się w rozpaczliwej sytuacji. Błagam pomóżcie! Nie proszę dla siebie lecz jako Matka- dla dzieci. Proszę ludzi dobrej woli o nawet drobne wsparcie finansowe. Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc z Waszej strony. Nr konta....

29-latek na wielu portalach zmieniał imię lub okoliczności. W innym opublikowanym przez siebie ogłoszeniu był np. Dorotą, zbierającą pieniądze na piwo. Do zilustrowania swojej historii korzystał ze zdjęć znalezionych w internecie. Często numer konta pozostawał jednak ten sam.

Witam! Moje imię to Dorota. Studiuje na drugim roku Weterynarii. Niebawem mam swoje 21 urodziny( 7 luty). Z racji tego, że jestem kreatywna proszę hojne osoby o drobne wsparcie! Liczy się każdy grosz. Bez waszej pomocy ta impreza „nie zagra” tak jak powinna:)!.P.s założyłam się z kolegą, że dostane choć jeden przelew, honor nie pozwala mi przegrać zakładu a chce to zrobić uczciwie

Ogłoszenia przykuły uwagę śledczych toruńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Tym bardziej, że sami mieszkańcy Skłudzewa, skąd miała pochodzić Maria, alarmowali o wątpliwej wiarygodności próśb o pomoc i zgłaszali sprawę na policję.

Więcej o:
Komentarze (26)
"Jestem samotną mamą, mój mąż zginął tragicznie". Apel, który poruszył ludzi, okazał się oszustwem
Zaloguj się
 • bemeta

  Oceniono 41 razy 39

  29 letni mieszkaniec Torunia wyludzal pieniadze?
  Nie róbcie sobie jaj.
  Przeciez RYDZYK ma lat 71.
  Troche wiecej rzetelnosci dziennikarskiej prosze.
  heheheheh+

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 21 razy 19

  A ja w marcu dostałem maila od Marty Kaczynski proponującej mi podział 6,5 miliona funtów zdeponowanych przez je śp. ojca w Londynie. Marta pisała (po angielsku), że przeszła z córkami na islam i teraz jej stryj z nienawiści chce jej pozbawić tych sierocych groszy, ale jeśli jej pomogę, itd. Wzruszyłem się do łez i już spieszyłem odpisać (po angielsku) ale adres 'drsuhamarta' w domenie AOL jakoś mnie zniechęcił. Czy waszym zdaniem popełniłem błąd nie udzielając pomocy, o co przecież w tej chwili apelują duchowni różnych wyznań?!
  ;-)

 • rabingoldblatt

  Oceniono 14 razy 14

  Jeżeli Dorota "zbierająca na piwo" nie może ci pokazać cycków w kam to nie rób przelewu:))

  A poważnie to przez takich gnojków najbardziej tracą ci, którzy potrzebują prawdziwej pomocy. Bo zawsze się będziesz zastanawiać czy to nie oszustwo. Cieszy jednie, że są policjanci, którzy "inwigilują internet" w celu zwalczania prawdziwych przestępstw a nie w celu ustalenie twórców wpisów, które można podciągnąć pod paragraf "o obrazę majestatu":)

 • dziadekjam

  Oceniono 7 razy 7

  "29-letni mieszkaniec Torunia usłyszał zarzuty oszukania 180 osób. Grozi mu do 8 lat więzienia - informuje torun.wyborcza.pl. Mężczyzna znalazł skuteczny sposób na pozyskanie pieniędzy - wzbudzał u innych litość i współczucie. Działał w ten sposób od marca 2013 r. Wyłudził kilkanaście tysięcy złotych."
  ==============================================================
  Ideę mistrza załapał, ale wykonanie poszło mu raczej kiepsko.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 5 razy 5

  No, a mnie przysłał coś takiego...

  Greetings in the name of God!

  I am James Peter, Staff of one United Kingdom leading Bank, filia w Kłudzewie, I will need your cooperation to immediately effect the sum of US$14.2Million (Fourteen Million,Two Hundred Thousand United States Dollars) into your account You are only requires to provide the following information as stated below for the claim of this fund,
  Your name and address,
  Telephone and fax number,
  AnyForm of identity

  The stated information above will enable you have all legal backing to the claim of this fund,Kindly initiate the first response to enable me gives you detail information about this transaction.

  Compliments,
  Janusz from Kłudzewo

 • hamsterx

  Oceniono 5 razy 5

  skundlenie Polaków postępujące już 27 lat
  osiągnęło nowy, nieosiągalny dotychczas poziom

 • sirseb

  Oceniono 8 razy 4

  toruń?
  ciekawe.
  :)

 • alpepe

  Oceniono 4 razy 4

  przecież to ze Skłudzewa to śmierdziało na odległość, było na wszystkich portalach z forami.

 • chasingcars

  Oceniono 11 razy 3

  Czy o. dyrektor maczał w tym palce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX