Obcokrajowcy złożyli piękny hołd Warszawie. Wykonali wyjątkową wersję hitu Niemena

Przy tym sympatycznym wykonaniu hitu Czesława Niemena naprawdę trudno się nie uśmiechnąć. W klipie można zobaczyć artystów i działaczy z najróżniejszych stron świata.

W kilku ujęciach zostają pokazane Wisła i warszawskie Powiśle. Rzeką płynie łódka z ciekawą kapelą na pokładzie. Zaopatrzeni w afrykański bęben, gitarę i saksofon tworzą egzotycznie brzmiące dźwięki.

Na tle tych rytmów słychać wkrótce pierwsze słowa piosenki, którą zna chyba każdy Polak: "Mam, tak samo jak ty, miasto moje, a w nim...". 

W teledysku występuje kilkunastu obcokrajowców i osób o mieszanych korzeniach, m.in. senegalski artysta i kompozytor Pako Sarr (to on zaaranżował słynny utwór "Sen o Warszawie"), naczelny rabin Polski Michael Schudrich, prezenterka telewizyjna  Omenaa Mensah, saksofonista Grzegorz Rytka oraz senegalski wokalista i działacz społeczny Mamadou Diouf.

 

Teledysk powstał w ramach konkursu Fundacji Instytut Innowacji na koncepcję filmu krótkometrażowego promującego Warszawę. Pomysł na klip przedstawił 14-letni Teo Grynberg.

 

 

Więcej o:
Komentarze (5)
Obcokrajowcy złożyli piękny hołd Warszawie. Wykonali wyjątkową wersję hitu Niemena
Zaloguj się
 • jdkonrad

  Oceniono 6 razy 4

  ale czy to znów nie jest wtrącanie się obcych w wewnętrzne sprawy Polski?!
  w końcu Niemen pochodził z Białorusi i długo mieszkał w 3mieście.

 • zenekciec

  Oceniono 3 razy 3

  Piekne .

 • cena1309

  Oceniono 1 raz 1

  Piękne :-) Brawo !!!!!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy -4

  Szkoda, że Simon M. tego nie doczekał ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX