"TVN zmienia się w TVP, która manipuluje?". Ostre reakcje po fotomontażu w materiale "Faktów"

W ubiegłą sobotę ulicami Warszawy przeszli zwolennicy ruchu LGBT. W materiale TVN z tego wydarzenia uwagę widzów przykuł zwłaszcza jeden szczegół.

W "Faktach" TVN pokazano zdjęcie, na którym widać uczestników Parady Równości. Za ich plecami znajduje się gmach Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej. Brakuje jednak charakterystycznego elementu - znaku, który od 2003 roku zwieńcza dach budynku.

"No proszę najpierw jest symbol Polski Walczącej (na budynku, na zdjęciu zamieszczonym na stronie TVN) a potem zostaje sprytnie usunięty... (w materiale z parady)" - zauważył jeden z użytkowników Facebooka.

Wpis wzbudził wiele emocji. Krytycy uznali ten zabieg za celową manipulację.

Jeden z użytkowników twierdzi, że otrzymał wyjaśnienie od osób przygotowujących ten materiał. "Obraz ten ma ilustrować tylko i wyłącznie informacje o jakiej mowa i nic innego" - napisał.

W dalszej części wpisu tłumaczy: "Pozostawienie w tle PW mogłoby być mylące więc wszelkie elementy niezwiązane z tematem są usuwane. To samo stałoby się z jakimkolwiek innym znakiem czy symbolem w tle".

Próbowaliśmy skontaktować się z Biurem Prasowym TVN. Nie otrzymaliśmy jeszcze żadnej odpowiedzi.

Więcej o:
Komentarze (219)
"TVN zmienia się w TVP, która manipuluje?". Ostre reakcje po fotomontażu w materiale "Faktów"
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 63 razy 31

  Gdyby TVN nie usunęła tego symbolu Polski Walczącej, to wtedy cała , tzw. "prawica" i ich media, oskarźyły by TVN o próbę zrównania LGBT z Polską Walczącą itp..Wariantów tego, co by wygadywano, wypisywano, jest tysiące..!

 • kemor234

  Oceniono 38 razy 28

  Konstytucja zakazuje by w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji zasiadali członkowie partii politycznych. Ale od dawna wiadomo, że pis ma gdzieś konstytucję. Wymyśla więc jakąś tam inną radę, w której będą mogli zasiadać politycy (dodatkowe pensyjki, świadczenia itp.) a na dodatek będą trzymać ręce na pulsie ... zakłamania.
  I właśnie po to pis uniemożliwia funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego trąbiąc naokoło, że TK blokuje dobre zmiany. CZY ABY NA PEWNO DOBRE ????

 • leszek.30

  Oceniono 35 razy 25

  Inna sprawa, że Kaczyński i jego zgraja, co miesiąc urządzają gorszące spektakle nienawiści na Krakowskim Przedmieściu , nie licząc się z świętymi dla Polaków symbolami...
  Liczą się tylko symbole Kaczyńskiego i PiS-bolszewii...Kłamstwo i nienawiść ..!

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 25 razy 17

  ja chyba snię?

  dotychczas telewizje zamazywały znaki towarowe....

 • mmichal

  Oceniono 38 razy 14

  przegięli pałkę. To nie jest zadanie dla dziennikarzy aby decydować o tym co ma być pokazane na drugim planie materiału głównego. Bo niby kto i wg jakiego klucza miałby tum zarządzać???
  cenzura, jak nic.

 • radhex

  Oceniono 15 razy 11

  parada przeszła tez obok kilku pomników, kościołów i innych miejsc o wartośc historycznej, może więc na przyszłośc je po prostu zburzyć żeby nie kalano świętości

 • tilow3

  Oceniono 21 razy 11

  TVN może pitolić o potrzebie chwili, ale prawda jest taka, że ocenzurowali i mogą być z siebie teraz dumni. Sam nie wiem co o tym mam sądzić, ale wiem jedno, że to naprawdę było w stylu TVPiS. I po co?

 • iarna

  Oceniono 14 razy 10

  cenzura to cenzura - może się jeden z drugim tłumaczyć nie wiem ile, a duch Mysiej zstąpił na tę ziemię - TĘ ZIEMIĘ

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy 6

  ktos napisał, że gdyby, to by (prawica atakowała)

  a kogo to obchodzi?

  od lat skaczecie jak wam zagra prawica i prezesik

  dlaczego nie zachowujecie się normalnie

  olewac psycholi, nie komentować, niew przejmować się, nie zapraszać, nie nobilitować

  po prostu traktowac jak traktuje się psychicznie chorych

  no CHYBA, ze wam odpowiada takie życie w matrixie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX