Springer wytyka PO tragiczny błąd, który wykorzysta PiS. "Byliście idiotami, mieliście to w d***e"

Filip Springer komentuje na Facebooku program Mieszkanie Plus

Filip Springer komentuje na Facebooku program Mieszkanie Plus (Filip Springer/Facebook/Gazeta.pl)

Premier Beata Szydło przedstawiła założenia programu tanich mieszkań Mieszkanie Plus. Pomysł rządu skomentował Filip Springer, autor książki o problemach mieszkaniowych Polaków.

„Słucham konferencji o programie Mieszkanie Plus. (...) Rozwiązania, które są w tym programie były do wzięcia 5 i 10 lat temu. Ale byliście IDIOTAMI, STRASZNYMI, STRASZNYMI IDIOTAMI bo uznaliście, że Polacy sami sobie z tematem mieszkania poradzą” – napisał na Facebooku Filip Springer, autor książki „13 pięter”.

Program Mieszkanie Plus ma pomóc tym, których nie stać na własne „M”. Mieszkania mogliby wynajmować po cenach korzystniejszych od rynkowych - 20 zł/m2. Koszty budowy miałoby wziąć na siebie państwo. A osoby regularnie płacące czynsz po około 20-30 latach nabywali prawo własności mieszkania.

„No i teraz PiS ogłasza program, który nie jest żadnym odkryciem Ameryki, tu nie wymyślono koła. To jest coś, co było do wzięcia i zrobienia. I jak im to wyjdzie, to będą im tak słupki leciały do góry, że jak zechcą, to Trybunał Konstytucyjny wyślą w kontenerze na Kamczatkę. A opiniami Komisji Europejskiej będą się podcierać” – komentuje Springer.

Sprawdź, czy wiesz więcej niż statystyczny Polak [QUIZ]
1/10Wysoka inflacja oznacza, że ceny gwałtowanie wzrastają? (23 proc. badanych Polaków tego nie wiedziało, według raportu NBP).
Zobacz także
Komentarze (524)
Springer wytyka PO tragiczny błąd, który wykorzysta PiS. "Byliście idiotami, mieliście to w d***e"
Zaloguj się
 • walek7003

  Oceniono 70 razy 52

  I spadną ceny mieszkań, a przy okazji zabezpieczenia kredytów hipotecznych...Martwi mnie tylko, czym sfinansuje PIS tę obietnicę, oraz co zrobi z niepłacącymi czynszów..?

 • chateau

  Oceniono 64 razy 52

  Ach Filipie, trzeba znać się na dowcipie.

  20 zł/m2 czyli 800 miesięcznie za mieszkanie 40m2. Super oferta. W TBS w Łodzi stawka to ok. 13 zł/m2.

  Przywiązanie do mieszkania jak chłopa do ziemi. Można zrezygnować, ale tracisz prawo do prawa własności. Czyli premiowanie ludzi, którzy się nie przeprowadzają za pracą.

 • fakiba

  Oceniono 92 razy 50

  Wszystko pięknie , a komu Becia zabierze kasę , żeby te mieszkania budować , pewnie jeszcze nie wie

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 80 razy 50

  znając PIS to wszystko tak spieprzą, że będą im tak słupki leciały w dół że będą musieli stworzyć jeszcze program fura dla każdego +, pół litra co dzień dla każdego + i zdrowia szczęścia i pomyślności dla każdego +

 • jerzykkur38

  Oceniono 68 razy 44

  A po co nam te mieszkania.Przecież Naczelnik Państwa w latach 2005 - 2007,wybudował 3 miliony mieszkań.

 • my_kroolik

  Oceniono 84 razy 38

  Pewnie można zafundować ludziom mieszkania na koszt państwa. Potem można zafundować wakacje na talony, oraz jedzenie na kartki w cenach niższych niż rynkowe. Dalej idą buty i meble dla młodych małżeństw. I wtedy pozostaje tylko patrzeć, jak popularność rośnie. Mniej więcej jak komunistom w1989 roku. Prawda panie Springer? Nie wiem ile pan ma lat, ale to do czego pan wzdycha, to socjalizm. To taki ustrój, który bohatersko walczy z niedostatkami papieru toaletowego i zapałek. Naprawdę chciałby pan, żeby PISSowi udało się zmienić Polskę w socjalistyczny grajdół?

 • pan.szklanka

  Oceniono 60 razy 36

  Zaraz, zaraz. Pewne odkrycie jednak jest. Optymalizacja wysokości lokalu (dobra zmiana z 2,6 m na 1.9 m) zredukuje koszt budowy o 27% przy zachowaniu tej samej powierzchni. Dodatkowo sympatycy i członkowie PiS częściej będą sięgać do pawlacza bez wchodzenia na taboret.

 • wlodzimierz.i.l

  Oceniono 49 razy 31

  >Koszty budowy miałoby wziąć na siebie państwo.

  Państwo Kowalscy i państwo Malinowscy zafundują te mieszkania państwu Wiśniewskim.

 • maaac

  Oceniono 42 razy 24

  Kolejny idiota.
  Wszystko musi być zapłacone. Zapłacone z czyiś pieniędzy. Jeśli nie idą na to pieniądze prywatne, nie idą na to kredyty to muszą iść pieniądze publiczne. Te zaś muszą iść z podatków, kredytów bankowych, z emisji obligacji lub z inflacji.
  Programem PiS można sobie za przeproszeniem d*** podetrzeć skoro nie będzie na niego pieniędzy. PO robiło takie programy na jakie pieniądze były.

  Hoghw!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje