Komisja zwleka z opinią w sprawie Zimocha? Do Euro 2016 zostało kilka dni

Tomasz Zimoch drugi raz stanął dziś przed Komisją Etyki Polskiego Radia. Ale ta wciąż nie wydała opinii w jego sprawie.

- Odpowiedzieliśmy na wszelkie pytania Komisji najlepiej jak potrafiliśmy – powiedział nam tuż po spotkaniu Michał Fertak, prawnik Tomasza Zimocha. – Nie padł jednak żaden termin, w którym Komisja wyda opinię, na którą czekamy. I którą chcielibyśmy poznać możliwie jak najszybciej – dodał Fertak. 

Kolejne spotkanie

Pierwszy raz Tomasz Zimoch stanął przed Komisją Etyki Polskiego Radia 18 maja. Spotkanie trwało ponad 2 godziny i jego przebiegu dziennikarz nie chciał nam zdradzić. – Nie mogę – powiedział. Drugie spotkanie Zimocha z Komisją trwało dziś także około dwóch godzin. I nie zakończyło się niczym konstruktywnym.

W czym rzecz? Chodzi o opinię, którą Komisja przekazałaby zarządowi PR. Ten bowiem zawiesił Zimocha w pełnieniu obowiązków pracowniczych. I odsunął go od komentowania Euro 2016, mimo że dziennikarz miał już akredytację na święto piłki.

Wszystko wskazuje na to, że prawdopodobnie do mistrzostw nie zapadnie żadna kluczowa decyzja w sprawie Zimocha. Jego nieobecność na Euro 2016 wydaje się przesądzona. – Bardzo mi z tego powodu przykro – mówił nam Zimoch.

Krytykował władzę

Przypomnijmy: chodzi o wywiad dla "Dziennika Gazety Prawnej", w którym Tomasz Zimoch ostro skrytykował obecną władzę, a także sytuację w mediach publicznych i samym radiu.

Zapowiedział też, że kiedyś Andrzej Rzepliński "będzie bohaterem" i podkreślił, że za poprzedniej władzy nie było nacisków na dziennikarzy. Po nim, ceniony komentator sportowy i dziennikarz pracujący wówczas dla Polskiego Radia został zawieszony w pełnieniu obowiązków pracowniczych.

Polskie Radio wydało oświadczenie, w którym uznano, że wypowiedzi Zimocha są "jednostronne i nieobiektywne", "naruszają etykę zawodową" i są niegodne dziennikarza". Zarząd skierował też tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia

Komentarze (26)
Komisja zwleka z opinią w sprawie Zimocha? Do Euro 2016 zostało kilka dni
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 25 razy 15

  PiS dzielców nie można krytykować i szlus takie nastały czasy , można wypowiadać się tylko i wyłącznie w samych superlatywach .
  Jak rządziła Platforma to media jeździły po nie jak po burej suce bo od tego są żeby były rzetelne i obiektywne w swojej ocenie .

 • kzet69

  Oceniono 13 razy 7

  PRL powrócił... PiS jest niszczycielem polskiej demokracji, Putin sie cieszy.

 • izabelin56

  Oceniono 11 razy 7

  Powiedział prawdę o pisdzielcach, a małe mściwe gnoje postanowiły go ukarać. Trzeba człowiekowi pomóc, żeby mógł komentować dla konkurencji.

 • cezar85

  Oceniono 7 razy 3

  wszystko będzie jasne po euro

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 7 razy 1

  PiSowska bolszewicka komisja etyki to kpina z etyki. Ta watacha to kompromitacja. Typowe putinowskie marionetki ktorych opinie kazdy uczciwy Polka ma głęboko w .......

 • kann2

  Oceniono 5 razy 1

  A Misia Kamińskiego, za pokazywanie się w mediach, Platforma powiesiła.
  Czy jakoś tak.

 • pejsowaty

  Oceniono 6 razy 0

  Powiesić zdrajce, komucha, resortowe dziecko, albo tak po katolicku przybić do krzyża niech lewaki patrzą i się uczą nie pluć na sektę Jarosława !

 • cholonek

  Oceniono 4 razy 0

  O matko, o wujku! Co to będzie, co to będzie? Siedzę i gryzę paznokcie w tym stresie. Ale to jeszcze nic. Blumsztajn ma megasraczkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX