USA: pastor ukradł prawie milion dolarów z funduszu dla biednych dzieci. Chciał kupić bentleya

Amerykańcy prokuratorzy oskarżyli chicagowskiego pastora o kradzież prawie miliona dolarów z funduszu, którego celem było dofinansowanie posiłków dla dzieci z ubogich rodzin. Część z pieniędzy duchowny miał przekazać na zakup drogiego samochodu.

Wielebny Clarence Smith Jr., który kierował kongregacją New Life Impact Chruch, został oskarżony o oszustwa i przywłaszczenie ponad 900 tysięcy dolarów z funduszu federalnego, którego środki miały być przeznaczone na program żywieniowy dla biednych dzieci. Zdaniem prokuratorów pieniądze - zamiast na posiłki dla najmłodszych - trafiały na prywatne konto 45-latka.

USA. Pastor ukradł prawie milion dolarów z funduszu przeznaczonego na posiłki dla biednych dzieci. Kupił sobie bentleya

Jak poinformowało "Chicago Tribune", pastor wykorzystał ukradzione pieniądze częściowo na zakup nowego, luksusowego samochodu - Bentley Flying Spur, którego wartość rynkowa wynosi 142 tysiące dolarów (około 539 tysięcy złotych). Pozostałe pieniądze zostały przeznaczone na "inne wydatki" wielebnego.

Jeden z mieszkańców North Lawndale w zachodniej części Chicago przyznał, że wierni zauważyli luksusowy styl życia pastora. - Chodził w drogich butach, jeździł ekskluzywnymi samochodami. Wtedy pomyślałem sobie, że pozostali pastorzy nie zachowują się w ten sposób - powiedział Ravin Cosey dla telewizji WLS-TV.

Według ustaleń dziennikarzy pastor miał usłyszeć cztery zarzuty. Obecnie czeka na sprawę, przebywając na wolności. W piątek duchowny wydał oświadczenie, w którym nie przyznał się do winy. - Całkowicie zaprzeczam wszelkim zarzutom oszustwa. Służyłem społeczności od lat i swoją niewinność udowodnię w sądzie - powiedział Clarence Smith Jr.

Więcej o:
Komentarze (115)
USA: pastor ukradł prawie milion dolarów z funduszu dla biednych dzieci. Chciał kupić bentleya
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 62 razy 60

  Dziwne mają przepisy skarbowe, że byle kto może zaglądać w finanse pastora i sprawdzać na co on wydał zebrane pieniądze. Gdyby taki bałagan panował w Polsce, to nikt by nie chciał zostać księdzem.

 • cerebral.palsy

  Oceniono 45 razy 41

  Ależ ten Bentley to dar od Pana Stanisława, który niestety zmarł...

 • ofiarawlasnychslabosci

  Oceniono 38 razy 36

  Gluoek, powinien sie uczyc od Rydzyka jak to sie robi...

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 30

  Niebywałe. Amerykańska prokuratura oskarża księdza o złodziejstwo.
  A co by zrobiły władze w Polsce ? Pewnie by dołożyli jeszcze gościowi z budżetu żeby mógł kupić lepszy samochód. Tak zasłużona osoba jak przewielebny nie moze jeździć byle czym.

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 17 razy 17

  I to jest różnica kultur. W USA pewnie będzie siedzieć za defraudację, a w Wolsce wierni stanęliby murem za księdzem, bo mu się po prostu należało.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 19 razy 17

  Polscy księża też wcielają swoje marzenia w życie. W Kasinie Wielkiej też ukradł kaskę i kupił sobie Porsche Macan wart sporo około 400 000 złotych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX