Putin reaguje na decyzję polskiego Sejmu. Rosja rozważa złożenie projektu rezolucji w Radzie Europy

Rosja bierze pod uwagę złożenie w Radzie Europy projektu rezolucji w sprawie "ochrony pamięci historycznej". Dokument ten ma odnosić się do decyzji polskiego Sejmu, który przyjął uchwałę sprzeciwiającą się fałszowaniu historii dotyczącej udziału Polski w II wojnie światowej.

Federacja Rosyjska nie wyklucza złożenia projektu rezolucji podczas jednej z nadchodzących sesji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W rozmowie z rosyjską agencją informacyjną TASS poinformował o tym przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej Leonid Słucki.

>>> Sejm przyjął uchwałę ws. manipulacji i zakłamywania historii przez polityków Rosji

Rosja. Leonid Słucki: Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy

Delegacja Rosji zamierza podnieść temat "ochrony pamięci historycznej" w Radzie Europy. Słucki stwierdził jednak, że projekt rezolucji zostanie złożony tylko, jeśli Rosja będzie mieć pewność, że zostanie on przyjęty, "a ci, którzy niszczą pamięć historyczną w Warszawie, nie zatriumfują" w przypadku, jeśli zostanie on odrzucony. Według posła rosyjskiej Dumy taki projekt może pojawić się w "dającej się przewidzieć przyszłości", jednak głównym celem Rosji jest przekonywanie członków Rady Europy, że "fałszowanie historii jest niedopuszczalne".

- Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy tym, którzy nie wiedzą, co dzieje się dzisiaj w Warszawie - powiedział Leonid Słucki, zapowiadając, że rosyjscy parlamentarzyści będą pracować na wszystkich platformach międzynarodowych, aby przekazać prawdę o tym, jak wypaczane są fakty na temat II wojny światowej.

Marszałek rosyjskiej Dumy: Polska powinna pamiętać, za jaką cenę odkupiono jej wolność

Przypomnijmy, że 9 stycznia polski Sejm przyjął uchwałę sprzeciwiającą się fałszowaniu historii przez rosyjskich polityków. Była to odpowiedź na oskarżenia, które padły z ust prezydenta Rosji Władimira Putina. Stwierdził on, że Polska kolaborowała z nazistami w czasie II wojny światowej, a przedwojenny polski ambasador w Berlinie był antysemitą. Polscy parlamentarzyści podkreślili w uchwale, że odpowiedzialność za wybuch II wojny światowej spoczywa na dwóch mocarstwach - III Rzeszy i Związku Radzieckim. Rosja nie zgadza się z tym twierdzeniem. Podczas otwarcia wtorkowej sesji Dumy Państwowej marszałek Wiaczesław Wołodin powiedział, że "tylko słabi i podstępni politycy nie mogą pogodzić się z rolą Związku Radzieckiego w zwycięstwie nad brunatną plagą". Rosyjski polityk stwierdził też, że polscy parlamentarzyści powinni pamiętać, za jaką cenę "została odzyskana wolność narodu polskiego", po czym zreferował informacje na temat strat armii radzieckiej "w bitwach o wyzwolenie Polski".

Więcej o:
Komentarze (381)
Władimir Putin reaguje na decyzję polskiego Sejmu. Rosja rozważa złożenie projektu rezolucji w Radzie Europy
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 74 razy 60

  Niezręcznie zarzucać innym fałszowanie historii, gdy się samemu utrzymuje, że komunę obalili Kaczyński z Piotrowiczem.

 • pachikun

  Oceniono 47 razy 31

  Ludu to co sie dzieje to skutki "dalekosieznej" "dalekowzrocznej" polskiej polityki zagranicznej, podobnej do tej w 39 roku. Nasi wodzowie wybrali role harcownika antyruskiego i mysleli, ze beda mogli w nieskonczonosc wywalac ruskie pomniki, oskarzac ruskich o to ze zabili w smiolensku polskiego prezydenta, wiesc prym w walce Ukrainy z Rosja ,olewac ruskich przy okazji roznych uroczystosci mowiac krotko sikac im na wycieraczke jak sie tylko da i kiedy sie da. Ruski prezydent sie zirytowal wyjal stara stalonowska rozge propagandowa i siecze teraz Najjsniejsza po przyslowiowej golej d,,,p a Najjasniejsza musi to znosic, jest cherlawa militarnie, sklocona z kolegami z UE a sojusznik strategiczny ten z USA tez uwaza ze to co postawili Niemcy na polskiej ziemi to przeciez polskie obozy zaglady. Rosja ograla jak dzieci polska deyplomacje i bedzie obchodzi rocznice wyzwolenia Auschwitz w Izraelu gdzie calu swiat bedzie mial okazje sluchac co powie ruski prezydent no chyba ze... posilki wegierskie ale Victor Orban tym rozni sie od pisiakow, ze uprawia tzw. realpolitik, dawno juz znromalizowal trudne relacje rosyjsko-wegierskie, nie musi robic pod siebie ze strachu ze go ruscy najada, nie musi plaszczyc sie przed Jankesami i kupowac ich drogich gaddzetow wojennych, dobre relacje z Rosja i czlonkostwo Ue przynosi mu same korzysci i co najwazniejsze jego kraj, Wegry, podczas ostatniej wojny sojusznik Hitlera, ktorego aramia atakowala ZSRR w 1941 wraz z Niemcami a wladze masowo deportowaly Zydow do obozow zaglady nie ma oabsolutnie problemow, o nic nie jest oskarazany, o nic zaczepiany itd. Na tym wlasnie polega I liga, nasi wodzowie graja w III stad budza sie tylko wtedy jak dostaja porzadnego kopa od poteznego sasiada.

 • acide94

  Oceniono 35 razy 27

  Pisowski Sejm nie chce fałszowania II WŚ, ale już Antoni z ekspertami gotującymi parówki i wysadzającymi garaże z blachy falistej, co ma dowodzić międzygalaktycznego spisku Putina i D. Tuska są tam bardzo w cenie. Innymi słowy - kłamać nie mogą inni, kaczyński może. Prawda historyczna jak najbardziej, ale nie w Smoleńsku, bo tu mamy interes. Prawo obowiązuje wszystkich - z wyjątkiem kaczyńskiego.

 • feurig59

  Oceniono 22 razy 20

  Uderzenia w słabe miejsca.
  To wynik polityki historycznej i stawiania znaku równości pomiędzy ZSRR a IIIRzeszą.
  Takimi idiotyzmami sami się wystawiamy do bicia.

 • piotraa81

  Oceniono 23 razy 15

  "Naszym zadaniem jest konsekwentne przekazywanie prawdy" - taaa, to tak jak w pis...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX