Nowe nagranie z katastrofy lotniczej w Iranie. "NYT": w samolot uderzyły dwa pociski

Dziennikarze "The New York Timesa" dotarli do nowego nagrania z kamer monitoringu w okolicy, gdzie doszło do zestrzelenia samolotu. Widać na nim dwa pociski, które uderzają w samolot ukraińskich linii lotniczych - po pierwszym dochodzi do eksplozji, a po drugim maszyna zaczyna się palić.

Jak podaje "The New York Times" nagranie wideo zostało wysłane przez mieszkańca Iranu, a sam film zarejestrowany został przez kamerę monitoringu, umiejscowioną na dachu budynku znajdującego się w pobliżu miejsca, gdzie spadł samolot - w Bidkaneh. Nagranie zostało przesłane we wtorek i po weryfikacji zespołu śledczego dziennikarzy został uznany za autentyczny.

Katastrofa samolotu w Teheranie. "NYT" udostępnia nowe nagranie

Na nagraniu widać jak dwa pociski uderzają w samolot Ukraine International Airlines, który rozbił się wkrótce po starcie z lotniska w Teheranie. Film pokazuje pierwszy pocisk, który uderzył w samolot powodując małą eksplozję. 20 sekund później w maszynę uderza drugi pocisk. Samolot kontynuował lot jeszcze przez kilka minut. piloci próbowali zawrócić na lotnisku.

Jest to kolejne nagranie, które ukazuje moment zestrzelenia ukraińskiego samolotu w Iranie. Osoba, która udostępniła pierwszy film została już zatrzymana przez Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej. 

Boeing 737-800 ukraińskich linii lotniczych odbywał regularny rejs na trasie Teheran-Kijów. Maszyna rozbiła się 8 stycznia na krótko po starcie. W katastrofie zginęło 176 osób. Do zestrzelania samolotu przyznały się władze Iranu, które tłumaczyły, że doszło do tego w wyniku "ludzkiego błędu".

Więcej o:
Komentarze (135)
Iran. Nowe nagranie z katastrofy lotniczej w Teheranie. "NYT": w samolot uderzyły dwa pociski
Zaloguj się
 • nicpon007

  Oceniono 60 razy 46

  Tak, przez pomyłkę wystrzeli dwie rakiety, potem przez 3 dni mówili, że sam spadł, a jak już dowody były ewidentne, to się przyznali, ale wina oczywiście po stronie USA.

  Nasz rząd to chyba był u nich na szkoleniu.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 35 razy 27

  Ludzkim błędem to jest to że naród irański dopuścił do władzy wariatów.Niestety Polska też jest rządzona przez wariatów.

 • homesicalien

  Oceniono 26 razy 20

  Wyobraźcie sobie. Lecicie sobie samolotem cywilnym. Nagle jebs wybuch. W ułamki sekund dochodzi do Was, że to już koniec. Jeszcze w przypływie adrenaliny jakieś myśli bardziej optymistyczne bez pokrycia. Puls 150bps. Wszędzie krzyk i strach w oczach wszystkich współpasażerów, które nie pomagają. Wtedy jebs kadłub w ogniu. Coś boli ale nie wiesz co. Gdzieś krew, ale nie masz czasu ani siły sprawdzić skąd. Prawie nikt już nie krzyczy. Słyszysz tylko świst powietrza i pobliskie jęki. Twoje życie staje ci przed oczami. Przypominają ci się jakieś losowe rzeczy, które ostatnio robiłeś i osoby, które najbardziej kochasz. Nie masz czasu pomyśleć, że jesteś jak pył w stosunku do całej populacji ludzi, którzy jeszcze jakimś cudem się nawzajem nie wybili do końca. Wiesz tylko, że niezależnie od tego, twoja nadchodząca śmierć jest dla ciebie równoważna z końcem całego świata.
  Tysiące kilometrów od ciebie, niczego nieświadoma twoja córka pyta swoją mamę, o której dokładnie będzie tata. A ciebie już nie ma, bo zestrzeliły cię 2 rakiety, które przez pomyłkę odpalił jakiś oddział, bo zmniejszyli liczbę zabezpieczeń przed automatycznym działaniem systemu z powodu napiętej sytuacji pomiędzy krajami. Ciebie to nie dotyczy, ale to nie ma żadnego znaczenia.
  "The universe is indifferent".

 • marc.pl

  Oceniono 27 razy 13

  Trzeba zrozumieć że obecnie Iranem rządzi bezwzględny reżym który ma tysiące istnień ludzkich na sumieniu, generał którego Amerykanie odstrzelili z drona to był krwawy rzeźnik tego reżymu.

 • kapitan.kirk

  Oceniono 12 razy 12

  Pociski z reguły - dla pewności - strzela się parami; oczywiście jeśli tylko system ma naprowadzanie wielokanałowe (ten system ma).

 • acototak

  Oceniono 15 razy 11

  Małpa z brzytwą?

 • sirius_philips

  Oceniono 23 razy 11

  Już kilka godzin po incydencie siły powietrzne USA informowały o detekcji 2x wystrzałów rakietowych i 1x zestrzeleniu. (infrared blips) Szkoda, że dłuuuugo potem jeszcze lokalni forumowi znawcy anty-semici i anty-amerykanie przypisywali winę zestrzelenia USA i Izraelowi ;) no nic, kłamstwo to taki chleb powszedni dla mentalnie ograniczonych nienawistników, popleczników Putina, wielbicieli Hitlera itp itd etc ;) zawsze wasze kłamstwa i '100% teorie' pokazują w jakiej wymyślonej rzeczywistości żyjecie, wy wielbiciele islamskiego terroru i czegokolwiek co tylko walczy z USA, Izraelem czy wartościami konserwatywnymi.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 9

  Codzienne wiele osób myli światło czerwone z zielonym.
  Następstwa nie zawsze są wesołe dla "mylącego się", że nie wspomnę o osobach trzecich.
  Świat jest pełen samobójców "rozszerzonych".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX