Boris Johnson nie chce komentować megxitu. "Jestem pewien, że to rozwiążą"

- Rodzina królewska to jeden z największych atutów tego kraju i jestem pewien, że to rozwiążą - powiedział Boris Johnson, pytany o swoją ocenę ostatnich wydarzeń wokół księcia Harry'ego i Meghan Markle. W ostatni poniedziałek w tej sprawie "obradowała" rodzina królewska.

W brytyjskiej rodzinie królewskiej trwa kryzys, a wszystko za sprawą ostatnich deklaracji księcia Harry’ego i Meghan Markle. Para oświadczyła niedawno, że chce uzyskać finansową niezależność i zrezygnować z części funkcji pełnionych na dworze. Książę i księżna Sussex mają przy tym dzielić swój czas między Wielką Brytanię i Kanadę, gdzie przebywa obecnie Markle. Cała sytuacja została zresztą nazwaną - w nawiązaniu do brexitu - megxit.

Królowa zapewnia o wsparciu, ale ma zastrzeżenia

Sprawą żyją całe Wyspy, a oliwy do ognia dolała poniedziałkowa narada rodziny królewskiej. W posiadłości babki Harry’ego, królowej Elżbiety II, w Sandringham debatowano nad jej możliwym rozwiązaniem. Po rozmowach nie ma żadnych konkretnych ustaleń. Królowa zaznaczyła, że chciałaby, aby sprawa została rozwiązana w "nadchodzących dniach".

Czytaj więcej: Brytyjska prasa komentuje decyzję księcia Harry'ego. "Możesz odejść, skoro musisz"

Jednocześnie Elżbieta II zapewniła, że wspiera wnuka i jego małżonkę w ich pragnieniu zbudowania sobie nowego życia i zdystansowania się od brytyjskiego dworu - wynikało z oświadczenia wydanego przez Pałac Buckingham. W dalszej części oświadczenia monarchini była natomiast mniej koncyliacyjna, oceniając, że wolałaby, aby wszystko pozostało po staremu, a para nie rezygnowała z części obowiązków.

Boris Johnson o sprawie pary książęcej: Jestem pewien, że to rozwiążą

Temat jest już nie tylko brytyjski, ale i światowy, dlatego o opinię zapytano w BBC premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Szef brytyjskiego rządu zaczął od tego, że w tej sprawie "każdy ma zdanie", po czym powiedział:

Rodzina królewska to jeden z największych atutów tego kraju i jestem pewien, że to rozwiążą.

Dodał, że jest "absolutnie pewien", że tak się stanie. - Myślę, że rozwiążą to jeszcze łatwiej, nawet bez żadnego komentarza ode mnie - powiedział Johnson.

Więcej o:
Komentarze (8)
Boris Johnson nie chce komentować megxitu. "Jestem pewien, że to rozwiążą"
Zaloguj się
 • feldkuratkatz

  Oceniono 10 razy 4

  Ja bym jeszcze chciał tylko usłyszeć, co ma do powiedzenia o rozwodzie mojego szwagra.

 • uploadhelski

  Oceniono 3 razy 3

  W ostatni poniedziałek w tej sprawie "obradowała" rodzina królewska. - po co ten cudzysłów?

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 5 razy 3

  Megxit już został rozwiązany. Harry i Meghan zrobili jedyną sensowną rzecz, którą można zrobić w związku z Brexitem.

  Po prostu zwiali z Anglii do Kanady, ale ich na to stać. Dla większości Brytyjczyków jest to nieosiągalne, więc pójdą na dno.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 9 razy 3

  Czy to jacyś ruscy hakerzy włamali się na serwery Agory, że teksty przeznaczone na Plotka czy innego Pudelka pojawiają się na gazeta.pI?

 • van_norden

  Oceniono 1 raz 1

  Republika!

 • jabbaryt

  Oceniono 6 razy -4

  Ja już nie wiem kto komu wchodzi a kto wychodzi. Jak się wyjaśni to napiszcie coś w temacie.

 • duath

  Oceniono 6 razy -6

  Ciekawe, nawet bardzo, jak skończą jak Sharon Tate, znaczy faktycznie chcieli się odciąć od tego bagna, nie dziwię się, kto by chciał przy takich odpadach DNA wychowywać swoje dziecko, Sharon nie chciała.
  Jak nic się nie stanie, to tylko teatrzyk dla ubogich umysłowo, a ich poprostu za wczasu przerzucili do bunkra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX