Zabił i poćwiartował na łodzi szwedzką dziennikarkę. Teraz ożenił się z kolejną

Duński wynalazca Peter Madsen wziął ślub z Jenny Kurpen, mieszkającą w Finlandii rosyjską aktywistką i dziennikarką. Mężczyzna odsiaduje w Danii wyrok dożywocia za zabójstwo szwedzkiej dziennikarki Kim Wall, do którego doszło w sierpniu 2017 r.

Informacja o ślubie skazanego za morderstwo 49-letniego Petera Madsena i 39-letniej rosyjskiej aktywistki Jenny Kurpen pojawiła się w grudniu na profilach kobiety i mężczyzny w mediach społecznościowych.

Kurpen obecnie mieszka w Finlandii, gdzie w 2013 r. przyznano jej azyl. Mieszkając w Rosji, zajmowała się dziennikarstwem i polityczną działalnością. Uczestniczyła m.in. w manifestacjach przeciwko Władimirowi Putinowi. Z kolei Madsen odsiaduje wyrok w duńskim więzieniu Herstedvester.

Po tym, jak informacja o ślubie obiegła światowe media, kobieta wydała oświadczenie na Facebooku.

"Otrzymałam tysiące dziwnych, głupich, absurdalnych lub agresywnych komentarzy, wiadomości i gróźb o charakterze fizycznym od wielu tak zwanych normalnych, przestrzegających prawa dobrych ludzi, mężczyzn i kobiet, którzy tak bardzo nienawidzą przemocy, że są gotowi zabić mojego męża i mnie" - napisała.

Nie zamierzam usprawiedliwiać mojego wyboru, ponieważ moje życie osobiste nie jest niczyją sprawą. (...) Kocham i szanuję męża, jestem dumna z niego i 49 lat jego życia, z wyjątkiem jednego dnia, który był i na zawsze pozostanie tragedią. Mój mąż popełnił straszną zbrodnię i jest za to karany. (...) Mój mąż jest jedną z dwóch ofiar jego zbrodni i pozostanie przy życiu było dla niego karą, a nie nagrodą ani szczęściem

- dodała.

>>> Warszawa. Pijany kierowca ciężarówki uszkodził 10 aut, zderzył się z czołowo z fordem

Zabójstwo Kim Wall

Duński wynalazca Peter Madsen został skazany w kwietniu 2018 r. na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo szwedzkiej dziennikarki Kim Wall. Kobieta weszła w sierpniu 2017 r. na pokład jego łodzi podwodnej w zatoce Køge, a później słuch o niej zaginął. Z wody wyłowiono fragmenty jej ciała.

Zdaniem prokuratury, Madsen przed zamordowaniem kobiety torturował ją, a jej zabójstwo miało być "umotywowane seksualnie". Wynalazca kilkukrotnie zmieniał zeznania. Przyznał się do rozczłonkowania ciała dziennikarki, ale twierdził, że do śmierci kobiety doszło w wyniku wypadku.

Petera Madsena skazano także za przestępstwo na tle seksualnym, pozbawienie wolności innej osoby oraz za dwa przestępstwa związane z naruszeniem bezpieczeństwa żeglugi.

Więcej o:
Komentarze (169)
Peter Madsen wziął ślub z rosyjską dziennikarką. 2 lata temu skazano go za zabicie Kim Wall
Zaloguj się
 • the-only.charybdis

  Oceniono 73 razy 71

  Słynny seryjny morderca z lat 70tych - Ted Bundy, w czasie procesu i będąc już w celi śmierci, otrzymywał mnóstwo listów od kobiet z propozycjami matrymonialnymi.
  Niektóre kobiety są jak ćmy...

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 56 razy 46

  Tak, życie prywatne jest pani sprawą, ale niech pani nie liczy na szacunek...

 • ubrana_prawda

  Oceniono 40 razy 32

  Takie rzeczy powinny być zabronione (śluby uwięzionych psychopatów) na całym świecie.

 • cozano

  Oceniono 36 razy 24

  Przyznam, że nie do końca jest dla mnie zrozumiała fascynacja coniektórych kobiet do groźnych bandytów. W tym wypadku jeszcze osobliwsze, jako że baba kompromituje przy okazji opozycję antyputinowską.

 • wooki74

  Oceniono 25 razy 23

  To jest fascynujące zjawisko. Ten pociąg kobiet do drani i seryjnych morderców...nigdy tego nie pojmę

 • asa323bc

  Oceniono 26 razy 22

  Jak bardzo trzeba mieć nas....ne we lbie aby wiązać się z bestia jak ten typ czy trynkiewicz?

 • mrdallas

  Oceniono 26 razy 20

  Analiza kobiecej "logiki":
  Skoro: "pozostanie przy życiu było dla niego karą, a nie nagrodą "
  i :
  "Otrzymałam tysiące dziwnych, głupich, absurdalnych lub agresywnych komentarzy, wiadomości i gróźb o charakterze fizycznym (...), że są gotowi zabić mojego męża "
  to chyba oznacza, że życzą mu dobrze, prawda?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX