Iran. Donald Trump zabrał głos ws. katastrofy ukraińskiego samolotu. "Mam swoje podejrzenia"

- Mam przeczucie, że stało się coś strasznego - powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump, komentując sprawę katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. Polityk podejrzewa, że ktoś mógł popełnić błąd.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu prezydent USA Donald Trump odniósł się do katastrofy samolotu Ukraine International Airlines w Iranie. Przypomnijmy, że śledczy nie wykluczają, że maszyna ta została zestrzelona pociskiem rosyjskiej produkcji należącym do Iranu. Donald Trump stwierdził, że ma "swoje podejrzenia" na ten temat. 

>>> Z wizytą w wieży kontroli lotów

Donald Trump: Iran powinien oddać czarne skrzynki Boeingowi

- To tragiczna rzecz. Ktoś po drugiej stronie mógł popełnić błąd. (...) To nie był nasz system. Nie mamy z tym nic wspólnego. Samolot leciał w dość burzliwej okolicy i ktoś mógł się pomylić. Niektórzy mówią, że powód był mechaniczny. Ja osobiście uważam, że to nie wchodzi w grę - powiedział prezydent USA.

Donald Trump stwierdził także, że najlepiej byłoby, gdyby Iran przekazał czarne skrzynki z rozbitego samolotu w ręce firmy Boeing, która jest producentem zniszczonej maszyny.

- Gdyby oddali je Francji albo jakiemuś innemu krajowi, to też byłoby w porządku - zaznaczył prezydent USA.

Katastrofa samolotu UIA w Iranie. Nie żyje 176 osób

Przypomnijmy, że w środę nad ranem samolot Boeing 737 ukraińskich linii lotniczych UIA rozbił się krótko po starcie z lotniska w Teheranie. W katastrofie zginęło 176 osób. Większość z nich to Irańczycy, Ukraińcy i Kanadyjczycy. Premier Kanady Justin Trudeau ogłosił w czwartek wieczorem, że wiele źródeł wywiadowczych sugeruje, że samolot ten został zestrzelony przez Iran. Trwa śledztwo w tej sprawie. Irańskie ministerstwo spraw zagranicznych zaprosiły firmę Boeing do wzięcia udziału w dochodzeniu.

Więcej o:
Komentarze (34)
Iran. Donald Trump zabrał głos ws. katastrofy ukraińskiego samolotu. "Mam swoje podejrzenia"
Zaloguj się
 • karinawojtek

  Oceniono 5 razy 3

  Oho, retoryka Macierewicza, wiem, ale nie powiem.
  Co do zasady powinien czuć się współodpowiedzialny za tragedię.

 • kazek100

  Oceniono 9 razy 3

  Kłamca Trump ma swoje podejrzenia, a ja swoje, o wiele bardziej prawdopodobne. Gdyby ten paskudny typ nie budował kampanii wyborczej na konflikcie, to być może nie doszłoby do tego strasznego błędu. Jak się ktoś bawi w wojenkę, to niestety zdarzają się przypadkowe ofiary. Jest wielce prawdopodobne, że w sensie moralnym ta tragedia to po części wina Trumpa.

 • qawsedrftg

  Oceniono 12 razy 2

  Nawet w zwykle protrampkowym "The Washington Post" ton komentarzy jest taki, że jest tu duża współwina Trampka. Że sprowokował Iran (to tak jakby ajatollahowie zabili Pompeo) i potem zdziwienie że w atmosferze totalnego strachu ktoś odpalił nie to co trzeba. Trampek, nie wywiniesz się. USA są praktycznie całkowicie osamotnione (nie licząć Izraela, Polin, Rumunii i...?) i za słabe by wbrew całemu światu ciągnąć trudną wojnę.

 • ri-pi

  Oceniono 10 razy 2

  Donald ma swoje podejrzenia - czyżby obudziła mu się jedna komórka w mózgu

 • antypiss

  Oceniono 16 razy 2

  On ma swoje podejrzenia a tu zginęło 176 osób. Jakim trzeba być sk... albo socjopatą żeby ryzykować życie ludzkie dla wygrania 2 kadencji? Czy wzrosło mu już poparcie?

 • siupak1

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby Irańczycy oddali skrzynki Boeingowi .... To tak jakby od razu dali je Pompeo , a on by je odczytał i przetłumaczył na "nasze"...

 • wredek123

  Oceniono 5 razy 1

  Ja też dziś pierdziałem!
  Jego smród jest lepszy, że o tym piszą?
  🤣🤣🤣

 • vomiting_frog

  Oceniono 3 razy 1

  130 ludzi zwiewało z Iranu dla niepoznaki przez Ukrainę. Przecież to była ewakuacja personelu na kanadyjskich paszportach, co tak mało Europejczyków leciało do Europy? Samych Kanadyjczyków i Irańczyków niestarczy tych lecących do Kanady a co Irańczycy rodzin w Europie nie mają? Afgańczycy też? Reszta ofiar to Europa. Sprawdzili kto wsiada policzyli spakowali życzyli szerokości i zestrzelili pewnie jedyny samolot będący wtedy w tamtej okolicy w powietrzu.
  I to jest prawdziwa odpowiedź na atak USA. To z rakietami to było tylko markowanie przecież "oczywiste" że po takim ataku obrona plot powinna być w gotowości spodziewając się odpowiedzi a wtedy "o pomyłkę" nie trudno.

 • sselrats

  Oceniono 4 razy 0

  Zadna pomylka. Iranczycy zesrtzelili celowo. Inaczej przyznali by sie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX