Katastrofa lotnicza ukraińskiego samolotu w Iranie. Teheran nie przekaże czarnych skrzynek Boeingowi

Wołodymyr Zełenski nie wyklucza żadnej z wersji przyczyn katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. Tymczasem Teheran zapowiada, że nie przekaże czarnych skrzynek Boeingowi.

Ali Abedzadeh, szef irańskiej agencji lotnictwa cywilnego, poinformował, że Iran nie przekaże Boeingowi czarnych skrzynek z Boeinga 737, który rozbił się 8 stycznia po starcie z lotniska w Teheranie - donosi agencja Reutera.

Abedazeh przekazał również, że na ten moment nie jest jasne, któremu państwu Iran przekaże czarną skrzynkę.

Katastrofa Boeinga 737 w Iranie

Boeing ukraińskich pasażerskich linii lotniczych MAU rozbił się zaraz po starcie z lotniska w stolicy Iranu. Zginęło 176 osób - 167 pasażerów i 9 członków załogi.

Wśród ofiar było 73 obywateli Kanady i 71 Irańczyków. Na pokładzie znajdowali się też m.in. obywatele Ukrainy, Szwecji, Afganistanu i Niemiec.

Zełenski o katastrofie

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski nie wyklucza żadnej z wersji przyczyn katastrofy ukraińskiego samolotu. W opublikowanym w internecie oświadczeniu ukraiński prezydent napisał, że stworzona będzie specjalna komisja do spraw zbadania przyczyn katastrofy.

Jak dodał, specjaliści powinni wziąć pod uwagę wszystkie możliwe wersje zdarzenia. Wołodymyr Zełenski zapowiedział też, że pod kątem sprawności sprawdzone będą wszystkie ukraińskie samoloty pasażerskie.

Wcześniej szef ukraińskiego MSZ mówił o awarii silnika, jako prawdopodobnej przyczynie katastrofy. Natomiast linie lotnicze MAU oświadczyły, że samolot był sprawny i wykluczyły pomyłkę pilotów.

>>> Iran przeprowadził atak rakietowy na dwie amerykańskie bazy w Iraku:

Więcej o:
Komentarze (94)
Katastrofa lotnicza ukraińskiego samolotu w Iranie. Teheran nie przekaże czarnych skrzynek Boeingowi
Zaloguj się
 • kingstonny

  Oceniono 32 razy 24

  Czy to prawda ze Antek zostal poproszony o kierowanie zespolem ekspertow?

 • ueue

  Oceniono 16 razy 14

  Akurat tego dnia, akurat w tym kraju... nie lubie teorii spiskowych ale w tak niesamowite zbiegi okolicznosci to jakos srednio wierze...

 • majkeluu

  Oceniono 12 razy 10

  jeśli wideo, na którym widać katastrofę jest prawdziwe, to wygląda na bardziej precyzyjną robotę niż zestrzelenie przez rakietę. Przy pełnych bakach paliwa trudno byłoby jedynie zapalić silnik bez większego wybuchu. Wydaje się, że piloci próbowali mimo wszystko wylądować, ale się nie udało.

 • timbwolf3

  Oceniono 13 razy 9

  Do rozwiazania tej sprawy polceam Komisje Smolenska, skutecznosc gwarantowana

 • 17stagabriela

  Oceniono 11 razy 5

  Może nie za bardzo radzą sobie w Iranie z łacińskim alfabetem i UA wzięli za wybrakowane USA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX