Iran. Katastrofa samolotu ukraińskich linii lotniczych ze 176 osobami na pokładzie

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu Boeing 737-800 Ukrainian Airlines - poinformował irański Czerwony Krzyż oraz ukraiński Minister Spraw Zagranicznych. Na pokładzie było 176 osób. Maszyna rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem.

Ukraiński Minister Spraw Zagranicznych potwierdził, że nikt nie przeżył katastrofy samolotu Ukrainian International Airlines w Iranie. Boeing 737 rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Według irańskiej agencji Press TV, na pokładzie maszyny znajdowało się 167 pasażerów i 9 członków załogi. Irańska Organizacja Lotnictwa Cywilnego podała, że w większości pasażerami feralnego lotu byli Irańczycy.

Problemy techniczne przyczyną katastrofy?

Jak poinformowano, wstępną przyczyną katastrofy były problemy techniczne maszyny. Samolot leciał do Kijowa. Z danych portalu Flightradar24 wynika, że zniknął z radarów po 4 minutach od startu.

Boeing 737-800 to bardzo popularny odrzutowiec wykorzystywany do lotów na krótkich i średnich trasach. Tysiące tego typu samolotów są wykorzystywane przez linie lotnicze na całym świecie.

Wprowadzony pod koniec lat 90. jest starszym modelem niż Boeing 737 MAX, który blisko 10 miesięcy temu został uziemiony po dwóch śmiertelnych wypadkach.

Więcej o:
Komentarze (216)
Iran. Katastrofa samolotu ukraińskich linii lotniczych ze 176 osobami na pokładzie
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 39 razy 19

  To teraz jest pytanie, co tam nastąpiło, bo prawie nowa, 3 letnia maszyna wzięta w leasingu, a żarem pod nadzorem leasingodawcy, raczej nie powinna mieć problemów technicznych o takich konsekwencjach. To był Boeing 737-800, i są to maszyny raczej bezpieczne.

  Ten rozbity samolot wg danych Flighradar 24 po starcie wszedł na 8 tys. stóp i zniknął. Oby się nie okazało że te ‚problemy Techniczne’ to rakieta ziemia-powietrze albo bomba w ładowni, jak w przypadku tego rosyjskiego Airbusa 321 w Egipcie kilka lat temu.

 • ps11111ps

  Oceniono 35 razy 13

  Biedni ci Ukrainczycy. Z kazdej strony wszyscy ich po d**ach kopia. Los ich nie pieści...

 • novationen

  Oceniono 30 razy 12

  dziś nad ranem irańczycy posłali amerykanom kilkanaście rakiet. W bazach nikt nie zginął, ale mniej więcej w podobnym czasie spadł ten samolot. Przypadek? Że akurat dziś, w Teheranie w czasie ostrzału amerykańskich baz spadł 737?

 • tata_28

  Oceniono 23 razy 11

  4 minuty prawidłowego pzebiegu lotu i nagle ciach? To ja już widzę te problemy techniczne. Spowodowane rozerwaniem kadłuba rakietą chyba...

 • jestem_robotem

  Oceniono 16 razy 10

  Może to być sabotaż jakiegoś fanatycznego irańskiego mechanika. Ukraina jest sojusznikiem USA. Katastrofa dziwnie zbiega się w czasie z atakiem na bazy amerykańskie.

 • kaviar100

  Oceniono 26 razy 10

  Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych ale coś tu mi śmierdzi.

 • pedro.666

  Oceniono 15 razy 9

  Skoro Iran OD RAZU oświadczył, że powodem były "problemy techniczne" to dla mnie jest jasne: to oni go strącili, zapewne przypadkowo, jak wtedy Ruscy w Donbasie tego KLMa...

 • farcry3

  Oceniono 17 razy 9

  Coś dużo tych "przypadków". Albo celowe działanie, albo technika zawiodła i pomyliła cel.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX