Pogodowy kataklizm we Francji. Strażacy próbują dopłynąć do poszkodowanych, kurorty odcięte

Nad południowo-zachodnią Francją i Korsyką przechodzą gwałtowne wichury i ulewy. Około 60 tysięcy gospodarstw zostało odciętych od prądu, a w niektórych miejscach doszlo do osunięć ziemi. Pięć osób zostało rannych, a jedna zginęła.

Około 60 tysięcy gospodarstw pozbawionych prądu i ponad pół tysiąca ewakuowanych osób - to efekt powodzi przechodzących nad południowo-zachodnią Francją i Korsyką. Żywioł wyrządza ogromne szkody, towarzyszy mu bardzo silny wiatr. Dotychczas jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych - podaje portal France24.com. Wciąż trwają poszukiwania starszego mężczyzny, który został porwany przez wodę.

>>> Powódź w Queensland. Tory i pociąg zniknęły pod wodą:

Francja. Niszczycielskie powodzie

W departamencie Landes w obawie przed powodzią służby ewakuowały około 600 osób. Z kolei w Pirenejach powódź i osunięcia ziemi odcięły dojazd do ośrodków narciarskich Gourette i Artouste. Francuska służba meteorologiczna ostrzega, że wiatr może zwiększyć zagrożenie lawinowe w Alpach w departamentach Isere i Savoie. Strażacy robią wszystko, by dotrzeć do domów poszkodowanych osób - używają w tym celu małych łodzi. 

Na Korsyce prędkość wiatru dochodzi do 150 kilometrów na godzinę. Przeszło 13 tysięcy domów nie ma prądu. Zawieszono kursowanie części pociągów. Elektryczności nie ma także około 10 tysięcy gospodarstw w Normandii na północy Francji.

Więcej o:
Komentarze (50)
Pogodowy kataklizm we Francji. Strażacy próbują dopłynąć do poszkodowanych
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 42 razy 16

  Zmiany klimatu to lipa! Słusznie Pan Naczelnik Kaczyński chwali Rząd! Ja też popieram Rząd i Partię już od 1964 roku i będę popierał socjalizm siempre Cze Giwera!

 • bartino

  Oceniono 21 razy 15

  To nie wina zmian klimatu ale przytkanego zlewu na środku płaskiej ziemi. Brudna woda leci na dół ziemi a czysta woda leci do góry, i jak Australia po drugiej stronie płaskiej ziemi nie czyści zlewu, żeby brudna woda leciała na dół w kosmos, to woda wylewa i są powodzie. Przecież to proste jak boliwijska autostrada, każde przedszkolak to wie.

 • michal.sajko

  Oceniono 17 razy 9

  Francuzi sam są sobie winni, że się osiedlili blisko oceanu. My nie byliśmy tak głupi i leżymy sobie dalej od niego. Z drugiej strony czasem by się przydał, np. żeby zrzucać do niego z helikopterów członków partii Razem, jak marzy się jednemu panu z IPN-u. No, ale helikoptery o mały włos byłyby francuskie, na szczęście św. Antoni nas ocalił przed nimi...

 • qwardian

  Oceniono 8 razy 4

  Niech na całym świecie wojna byle polska wieś spokojna. Było się modlić do Jezuska i Maryi..

 • rave8

  Oceniono 9 razy 1

  Eksperci forumowi już wiedzą - to sprawka zmian klimatycznych i tajnego spisku Kaczyńskiego :-)

 • zak52

  Oceniono 5 razy -3

  A tam , kieszonkowy napoleonek ma inne troski , np. Polska .

 • antykonformista

  Oceniono 40 razy -6

  Efekt klimatyczny, jak nic.
  Oczywiście w 99,99% winne są państwa Europy! zaciskaj pasa, europejska klasa średnio! jesteś do UTYLIZACJI, podobnie jak amerykańska, która już de facto nie istnieje, poza nielicznymi Boomerami, co się nachapali, no i młodszymi (X, Y) co mają kontakty, albo zapie...ją tak, by za 10 lat być wrakami....

  Święte krowy, z USA na czele, są NIEWINNE?
  A Arabia Saudyjska, ze swoim gó...anym koncernem trucicielem, jest niewinna po trzykroć, co nie?

  tylko Europa jest winna, pamiętaj lemingu. zaciskaj pasa, nie koncerny, nie nie. TY!

 • nie-kaczorowi

  Oceniono 18 razy -12

  Te domy na górce wcale nie są zalane, więc ktoś źle wydał pozwolenie na budowę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX