"Wyluzuj, Greta, wyluzuj!". Trump drwi z wygranej Thunberg w plebiscycie Człowieka Roku "Time"

"Niedorzeczne" - tak prezydent Donald Trump skomentował wygraną 16-letniej Grety Thunberg w plebiscycie Człowiek Roku magazynu "Time". Trump, który sam był laureatem wyróżnienia, dodał, że Thunberg powinna... udać się z przyjaciółmi do kina. "Wyluzuj, Greta, wyluzuj" - skwitował.

Prezydent USA Donald Trump zamieścił na Twitterze wpis, w którym w drwiący sposób skomentował wygraną szwedzkiej aktywistki Grety Thunberg w plebiscycie Człowieka Roku magazynu "Time". 16-latka, która zapoczątkowała na całym świecie serię manifestacji w obronie klimatu i stała się twarzą walki o środowisko jest najmłodszą laureatką tego wyróżnienia w historii (tygodnik nadaje je od 1927 roku). 

Donald Trump drwi z Grety Thunberg. "Wyluzuj, Greta, wyluzuj"

Trump, który już wcześniej dworował sobie z nastoletniej aktywistki, jej wygraną w plebiscycie "Time" nazwał "niedorzeczną". Zasugerował też, że powinna popracować nas swoim problemem z gniewem i zalecił jej wybranie się do kina na "dobry, staroświecki film". 

"Ale niedorzeczne. Greta musi popracować nad swoim problemem z opanowywaniem gniewu, a następnie udać się na dobry, staroświecki film z przyjacielem! Wyluzuj, Greta, wyluzuj!" - napisał na Twitterze. 

Sam Donald Trump był laureatem plebiscytu Człowieka Roku magazynu "Time" w 2016 roku. Radząc Thunberg, by nauczyła się "opanowywać gniew", nawiązywał prawdopodobnie do jej charyzmatycznego przemówienia, które wygłosiła podczas szczytu klimatycznego ONZ. W niezwykle emocjonalnym wystąpieniu, które obiegło media na całym świecie, Thunberg wprost uderzała w światowych polityków, którzy nie chcą działać na rzecz ograniczania zmian klimatycznych, mówiąc:

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?!
Nie pozwolimy wam się z tego wywinąć. Właśnie tutaj, właśnie teraz nakreślamy linię. Świat się budzi. I zmiana nadchodzi - czy wam się to podoba, czy nie

>>> Jej całe wystąpienie Grety Thunberg można obejrzeć tutaj:

Nie tylko Donald Trump skrytykował Thunberg w kontekście jej wyróżnienia magazynu Time. Z młodej aktywistki drwili też prowadzący programu "W tyle wizji" w TVP Info, którzy zastanawiali się, czy mogliby jej "ukraść dzieciństwo lub czyste powietrze". W programie w TVP Info zestawiono okładki "Time" m.in. z Hitlerem i Stalinem z okładką z 16-letnią Szwedką. 

Czytaj więcej: Greta Thunberg w materiale TVP Info obok Hitlera i Stalina. Tak omawiano wybory "Time" na "Człowieka Roku"

Więcej o:
Komentarze (284)
"Wyluzuj, Greta, wyluzuj!". Trump drwi z wygranej Thunberg w plebiscycie Człowieka Roku "Time"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 59 razy 25

  "Wyluzuj"

  ... nawołuje typ, któremu od bezustannie spiętych szczęk i pośladów wiecznie płonie gęba i włosy na głowie.

 • pinkdotr

  Oceniono 25 razy 15

  Greta dostała "dobre rady" zarówno od Putina jak i od Trumpa. Nie ma lepszego potwierdzenia jej skuteczności w zmienianiu świata - oczywiście w kierunku zupełnie przeciwnym niż chcieliby ci dwaj.

 • starblast

  Oceniono 29 razy 15

  Jeśli przywódca supermocarstwa zajmuje się "jakąś nastolatką" to poszło mocno w pięty. A w tyle wizji... Cóż nazwa wskazuje kloaczny poziom humoru.

 • carrasius

  Oceniono 22 razy 10

  Trump stracił kolejną okazję, żeby milczeć. Wyrywanie pornogwiazdek znacznie lepiej mu idzie, niż rozmowy na poważne tematy.

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 10

  • Zacofanie,
  • prymitywizm,
  • brak kultury osobistej,
  • zwykłe prostactwo i chamstwo,
  • zadufanie
  • przekonanie o własnej wielkości i władzy,
  • dbałość o interesy osobiste wszelkiej natury,

  uderzają z siłą w niewinną młodość, zarówno w USA jak i Polsce wolskiego Al Capone, wierząc w to, że pokonają i zniweczą Jej wpływ, na fale protestów klimatycznych mło-dego pokolenia w całym świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX