Ukraina. Tragiczny bilans pożaru w szkole w Odessie. Po tygodniu liczba ofiar wzrosła do 16

Ukraina. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ubiegłotygodniowego pożaru w szkole policealnej w Odessie. Zastępca burmistrza poinformował, że nie żyje 16 osób.

W pożarze szkoły policealnej w Odessie na południu Ukrainy ranne zostały 33 osoby (w tym 18 nastolatków i 15 dorosłych, spośród których siedmiu to strażacy). Niestety, dwóch z nich nie udało się uratować. Oprócz dwóch osób, które zmarły w szpitalu, w spalonym budynku znaleziono ciała 14 ofiar. 

Ukraina. Wzrosła liczba ofiar pożaru szkoły

Tragiczny bilans pożaru zwiększył się - nie żyje 16 osób. W czwartek rano znaleziono ciała dwóch ostatnich osób, które uznawano za zaginione. Służbom udało się zidentyfikować pięć ofiar, których zwłoki znaleziono w gruzach spalonej szkoły. Tożsamość siedmiu kolejnych potwierdzana jest obecnie za pomocą badań - informuje na Facebooku zastępca burmistrza Odessy Andriej Kotljar. 

>>> Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu

Pożar szkoły w Odessie. W budynku nie było ani jednej gaśnicy

Pożar wybuchł 4 grudnia w Odeskim College'u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii. W chwili zdarzenia w szkole znajdowali się uczniowie i nauczyciele. Ogień pojawił się na trzecim piętrze sześciokondygnacyjnego budynku. Niektórzy uczniowie i nauczyciele zdecydowali się wyskoczyć przez okno, aby ujść z życiem - informuje "Kyiv Post". Odeska policja ustaliła, że w szkole nie było ani jednej gaśnicy. Co więcej, w chwili wybuchu pożaru nie zadziałał alarm. Wszczęto śledztwo w sprawie naruszenia przepisów przeciwpożarowych. Budynek, w którym doszło do pożaru, został wybudowany w 1914 roku. 

Więcej o:
Komentarze (19)
Ukraina. Tragiczny bilans pożaru w szkole w Odessie. Po tygodniu liczba ofiar wzrosła do 16
Zaloguj się
 • snowbird1

  Oceniono 8 razy 6

  Taki artykul mozna skomentowac a artykulow o ksiedzu Tymoteuszu juz nie. Kaganiec cenzury sie powieksza. Szkoda, ze, jest to autocenzura. Wolna prasa w Polsce upada. Przygnebiajace.

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 6

  "Tragiczny finał dzisiejszych starć w Odessie między zwolennikami jedności Ukrainy a zwolennikami Rosji. W wyniku pożaru Domu Związkowego, w którym schronili się zwolennicy Rosji, zginęło 38 osób - podała policja. "
  Interia 2014

 • maciek76

  Oceniono 17 razy 3

  Czy mozna już spuścić kurtynę milczenia nad Tymoteuszem Szydło. Prawdopodobnie kolejna po Andrzeju Dudzie ofiara rodziców-dewotów, którzy zryli religijnie beret i złamali charakter potomstwu!

 • antykonformista

  Oceniono 7 razy -1

  kolejny (w ostatnich latach) wielki pożar w Odessie, to po pierwsze.
  po drugie, mam nadzieję, że te dwie osoby co zmarły w wyniku obrażeń, to jednak żaden z siedmiu strażaków. co innego mieć pecha, a co innego zginąć ratując czyjeś życie :(
  po trzecie, żadnej gaśnicy w tak wielkim budynku. w pale się to nie mieści...

 • martinez027

  Oceniono 10 razy -4

  znowu banderowcy??

 • jrb11

  Oceniono 12 razy -4

  zdzi wyludniaja Ukraine ze Slowian dla pzryszlego Wschodniego panstwa zydowskiego jak juz probowali z Hitlerem. Coz trzeba bedzie wiac z Bliskiego Wschodu.

 • zigzaur

  Oceniono 14 razy -6

  Zwykłe niedbalstwo ale też typowe zdarzenie wojny hybrydowej, jak w Biesłanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX