Czechy. Relacje świadków po tragedii w szpitalu. "Napastnik wygonił dzieci i zaczął strzelać"

- Chaos, panika, a potem wszechobecne wycie syren - tak strzelaninę w szpitalu w Ostrawie opisują jej świadkowie, z którymi rozmawiali dziennikarze z czeskiego portalu idnes.cz. Według ich relacji, ofiar mogło być więcej, ponieważ napastnik został zmuszony do ucieczki, gdy wymieniał magazynek.

We wtorek rano tuż przy granicy z Polską, w miejscowości Ostrawa w Czechach, doszło do strzelaniny w szpitalu. W jej wyniku zginęło sześć osób, pięciu mężczyzn i jedna kobieta. Kolejne trzy osoby są ranne. Czeska policja poinformowała, że sprawca ataku popełnił samobójstwo.

Strzelanina w szpitalnym korytarzu

Portal iDnes.cz dotarł do świadków zdarzenia. - Nagle ludzie zaczęli uciekać i krzyczeli, że strzelają na trzecim piętrze - relacjonuje jeden z nich. - Panował chaos, ludzie wpadli w panikę i zaczęły przyjeżdżać radiowozy - mówi.

Napastnik zanim zaczął strzelać, wygonił z poczekalni dzieci. Później z bliskiej odległości mierzył w głowy dorosłych pacjentów. Według jednego z nich, z którym rozmawiała czeska telewizja, mężczyzna planował kontynuować strzelanie, ale musiał zmienić magazynek. Wówczas pacjenci zaczęli się bronić i mężczyzna - prawdopodobnie wiedząc, że zbliża się policja - zaczął uciekać.

Policja ruszyła w pościg. Po ponad trzech godzinach policyjny śmigłowiec namierzył napastnika. Mężczyzna popełnił samobójstwo strzelając sobie w głowę.

Według niepotwierdzonych informacji, sprawca strzelaniny to Ctirad V., 42-letni technik budowlany z okolic Opawy. Był wcześniej zatrzymywany za bójki i kradzieże. Choć nie miał pozwolenia na broń, w ramach wspólnych imprez z kolegami udawał się na strzelnicę. Nie wiadomo jakie były motywy zbrodni.

>>> Czy ograniczenie dostępu do broni ma sens? Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (88)
Czechy. Relacje świadków po tragedii w szpitalu. "Napastnik wygonił dzieci i zaczął strzelać"
Zaloguj się
 • tubylec_ww

  Oceniono 40 razy 14

  Bo ci Czesi to Boga odrzucili, dlatego u nich tak źle, strzelaniny, nożownicy, wypadki drogowe, potrącenia pieszych, gwałty na dzieciach, wybuchy gazu....

  Co innego w Polsce.

 • june-of-44

  Oceniono 21 razy 11

  Ludzie wariują...stres, samotność, odrzucenie, choroby psychicznie, narkotyki...

 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 9

  Wygonił dzieci i zabił im rodziców. W takich przypadkach chcę wierzyć, że jednak piekło istnieje.

 • nadachu12

  Oceniono 14 razy 6

  A teraz wyobraźcie sobie, że jakby to było w Polsce to z perspektywy ofiar wyglądałoby to tak: czekasz 3 lata na przyjęcie do szpitala, w końcu się doczekujesz wyznaczonego terminu, przyjeżdżasz na oddział, czekasz w kolejce do rejestracji. Już jest Twoja kolej do okienka... I w tym momencie dostajesz kulkę w łeb...

 • pakulec

  Oceniono 7 razy 5

  i gdzie nasi zwolennicy broni dla każdego? może jakiś komentarz - nic? cisza?

 • kmarcel

  Oceniono 11 razy 3

  Napastnik zanim zaczął strzelać, wygonił z poczekalni dzieci.Wówczas pacjenci zaczęli się bronić i mężczyzna - prawdopodobnie wiedząc, że zbliża się policja - zaczął uciekać.
  Piszecie totalne pierdoły. Wiem bo słuchałem cały dzień czeska telewizję. piszecie jak szmatławiec.
  Gdy zmieniał magazynek wszyscy uciekli jedynie wcześniej ojciec zasłonił ciałem córkę i został ciężko ranny potem zmarł. O wygonionych dzieciach to totalne bzdury.

 • rysiekkotowicz

  Oceniono 17 razy 3

  Ostrava to nie miejscowość. Ostrava to miasto, stolica kraju (odpowiednik województwa)...

  Ważniejsze - komentarze sä zbëdne. Powinny być wyłączone. Tragedia - a nie news z polskiego Sejmu.

 • junk92508

  Oceniono 17 razy 3

  Gdyby nie było pozwoleń na broń to pacjenci mieliby czołgi więc by go szybko rozwalili...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX