Czechy. Strzelanina w szpitalu. Są ofiary śmiertelne. "Strzelał z bliska, celując w głowę i szyję"

W szpitalu w Ostrawie w Czechach doszło do strzelaniny. Jest wielu rannych, zginęło sześć osób. Wśród ofiar są osoby, które w chwili ataku przebywały w szpitalnej poczekalni. "Sprawca strzelał z bliskiej odległości, celując w głowę i szyję" - poinformowano. Przez ponad dwie godziny trwała obława za sprawcą, w gotowości pozostawała także policja polska. Przed godziną 11 policja poinformowała, że sprawca nie żyje - popełnił samobójstwo, zanim zatrzymały go służby.

Do zdarzenia doszło po godzinie 7 rano w szpitalu uniwersyteckim w Ostrawie. Według informacji agencji CTK nieznany sprawca strzelał na jednym z oddziałów ambulatoryjnych. Personel i pacjentów ewakuowano. Minister spraw wewnętrznych Czech Jan Hamacek poinformował, że jest wielu rannych (dwie w stanie ciężkim). Co najmniej sześć osób zginęło.

Strzelanina w Czechach. Wiele poszkodowanych i ofiary śmiertelne

Premier Andrej Babiš powiedział, że wśród ofiar są osoby z poczekalni oddziału ratunkowego. Według niego sprawca "strzelał z bliskiej odległości, celując w głowę i szyję" - informuje portal Idnes.cz.

Na miejscu interweniują specjalne jednostki policyjne. W akcji prowadzonej z powietrza uczestniczy śmigłowiec policyjny. Szef czeskiego MSW poinformował, że jest w drodze do Ostrawy.

Przed godziną 11 czeska policja poinformowała, że ścigany przez policję sprawca strzelaniny popełnił samobójstwo. Strzelił sobie w głowę zanim funkcjonariusze zdołali go zatrzymać. 

Sprawca był uzbrojony i przemieszczał się srebrnoszarym pojeździe Renault Laguna 9T57401. "Sprawca jest niebezpieczny, proszę nie próbować go powstrzymywać i natychmiast wezwać 158" - apelowały służby. 

Polska policja o strzelaninie w Ostrawie

Ostrawa znajduje się w bezpośrednim pobliżu granicy z Polską. Rzeczniczka śląskiej policji Anna Nawara poinformowała w rozmowie z Gazeta.pl, że w trakcie trwającego pościgu za sprawcą polskie służby obserwowały sytuację i były w ciągłym kontakcie z kolegami z czeskiej granicy. - Jesteśmy gotowi, jeżeli byłaby taka potrzeba, do ustawienia punktów blokadowych - mówiła Aleksandra Nowara.

Więcej o:
Komentarze (270)
Czechy. Strzelanina w szpitalu. Są ofiary śmiertelne. "Strzelał z bliska, celując w głowę i szyję"
Zaloguj się
 • strange_email

  Oceniono 109 razy 45

  Mam dwa komentarze:
  1. To na 100% muzlumanin w kamuflarzu. Jestem o tym gleboko przekonany. Co wiecej, wyglada jak przyczajony mulla.
  2. Gdyby pacjenci byli przeszkoleni w obsludze broni automatycznej, to nic by sie nie stalo. Dodatkowo, ochrona szpitala powinna miec na wyposazeniu granatniki. Wtedy do tragedii by nie doszlo.
  #prawicowalogika

 • mer-llink

  Oceniono 73 razy 33

  Głupi ci Czesi.
  Jak by słuchali Korwina i Kukiza, to każdy miałby broń. I każdy by się obronił.
  Także ta staruszka, która leżała pod solluxem. I ów pan pod kroplówką.
  Grzaliby do bandyty ogniem krzyżowym (bo sollux był na bóle krzyża).
  Bracia Czesi, chętnie wam wyślemy Kukiza i Korwina w sprawie konsultacji. Bezpłatnie. Pod jednym warunkiem: zatrzymacie ich sobie na zawsze.

 • bolko_w_majtach

  Oceniono 51 razy 27

  Wylaczcie wkoncu te komentarze. Nie widzicie ze 90% to komentarze zjebow?

 • acototak

  Oceniono 19 razy 11

  Przecież na ogrodzeniu szpitala wisiał zakaz wnoszenia broni.

 • rstipes

  Oceniono 14 razy 10

  Biedni Ci ludzie. Ofiary szaleńca. Zabrał im życie choć nic mu złego nie zrobili.

 • krynolinka

  Oceniono 22 razy 10

  Nie sprawca, ale świadek. Chyba się przestraszyli, że go ludzie zlinczują zanim go złapią.

 • envol

  Oceniono 17 razy 9

  No cóż, te wydarzenie to oczywiście tragedia, ale znowu, w takiej sytuacji możemy zadać kilka pytań o kondycję psychiczną człowieka w ogóle. człowiek to brzmi dumnie, jednak to istota mocno uzależniona od swojej biologii, genetycznego atawizmu i najbliższego otoczenia. Jest zima, na dworze pochmurno, czyli można by rzec, że niekorzystna pogoda dla szaleńców i desperatów. Ale jest jeszcze jedna kwestia, która w takiej chwili dodatkowo takie osoby czyni jeszcze bardziej niebezpiecznym. Mianowicie aktualnie księżyc jest w pełni. Niby nic, ale nie do końca.
  Dlaczego podczas pełni rodzi się więcej dzieci, ludzie stają się bardziej agresywni i lekkomyślni?
  Niektóre miasta, jak chociażby brytyjskie Brighton, decydują się w tym okresie na dodatkowe patrole policyjne, które mają strzec porządku na ulicach i bronić mieszkańców przed bójkami, rozbojami i innymi przestępstwami, jakich zdecydują się dopuścić niekontrolujący swych zachowań agresorzy. Zwiększają się też statystyki wypadków, morderstw a nawet... samobójstw! Dlaczego?
  Statystycznie na całym świcie w czasie pełni księżyca mamy więcej przestępstw i samobójstw. A to wszystko przez hormony. Udowodniono, że osoby przechodzące stany depresyjne, u których dochodzi do mutacji w genie kodującym receptor 5-HT2A, są dwukrotnie bardziej narażone na targnięcie się na własne życie w czasie wahań poziomu serotoniny, do których częściej dochodzi podczas pełni. 

 • burn74

  Oceniono 15 razy 9

  To świadek,a nie sprawca /czeska policja sprzed chwili/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX