Gehenna uciekinierki z Korei Północnej. Dwaj oficerowie z Korei Południowej podejrzani

Południowokoreańskie służby prowadzą dochodzenie w sprawie dwóch oficerów wywiadu, którzy są podejrzani o gwałty na uciekinierce z Korei Północnej. Kobieta dwukrotnie miała zachodzić w ciążę i zostać zmuszona przez to do aborcji. Kiedy szukała pomocy, znów została zgwałcona. - Wiedzieli, że nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc - podkreśla prawniczka, która zajęła się jej sprawą.

W Seulu trawa śledztwo przeciwko dwóm oficerom południowokoreańskiego wywiadu, którym zarzuca się wielokrotny gwałt na uciekinierce z Korei Północnej - informuje "The Korea Herald". Kobieta zbiegła ze swojego kraju przed kilkoma laty i otrzymała azyl w Korei Południowej. Mężczyźni, których oskarża o gwałt, w ramach pełnionych obowiązków mieli sprawować nad nią pieczę. 

>>> Piekło kobiet. Przemoc seksualna to codzienność:

Korea Południowa. Oficerowie wywiadu znęcali się nad kobietą

Gehenna kobiety miała trwać przez ponad rok. Jak opisuje "BBC", oskarżeni mężczyźni to podoficer Kim i podpułkownik Sung z dowództwa wywiadu wojskowego. Zostali zawieszeni w obowiązkach, a o sprawie zostało poinformowane ministerstwo obrony.

Poszkodowana zeznała, że Kim gwałcił ją dziesiątki razy. Gdy dwukrotnie zaszła w ciążę, zmusił ją, by poddała się aborcji. Drugi z mężczyzn - Sung - miał dopuścić się seksualnej przemocy po tym, jak zdecydowała się szukać u niego ratunku. 

Obaj mieli zastraszać swoją ofiarę, wykorzystując swoją pozycję zawodową i sytuację kobiety. - Wiedzieli, że nie ma nikogo, kto mógłby jej pomóc. Jako członkowie wywiadu mieli wiele informacji na jej temat. Opór wobec nich w chwilach napaści był niemal niemożliwy - powiedziała w rozmowie z "The Korea Herald" prawniczka kobiety, Jeon Su-mi.

"The Korea Herald" pisze też, że młodszy brat ofiary nadal przebywa w Korei Północnej i trafił tam do obozu po tym, jak agenci z Korei Południowej kontaktowali się z nim i żądali informacji.

Czytaj też: Uciekają z Korei Północnej, w Chinach trafiają na handlarzy ludźmi. Cena? 146 dolarów

Więcej o:
Komentarze (55)
Gehenna uciekinierki z Korei Północnej. Dwaj oficerowie z Korei Południowej podejrzani
Zaloguj się
 • fandzloch

  Oceniono 33 razy 29

  mnostwo sku..synow chodzi po swiecie

 • cezar85

  Oceniono 24 razy 12

  jak tam polskie rządy pozwalające wietnamskiej bezpiece na inwigilację Polaków o wietnamskim pochodzeniu?

  ilu Nguyenskich rodaków, mogłoby się poskarżyć na oficjalny brak opieki polskiej bezpieki?

 • zueoko

  Oceniono 21 razy 11

  Służba mundurowa o charakterze porządkowo- zbrojnym jest formą pracy dla ludzi na wskroś nieumiejętnych i leniwych oraz dla sadystycznych psychopatów. Poza rzadkimi wyjątkami, rzecz jasna.

 • wylye

  Oceniono 8 razy 8

  @tygrysio_misio
  Twoja wypowiedź jest po prostu seksistowska. Jednym "pociągnięciem" pióra postawiłaś znak równości pomiędzy "facet" i "gwałciciel/dewiant"
  Czy Twój ojciec/dziadek wypełniają tę formułę?
  Czy Twój mąż/chłopak ją wypełnia?
  Czy przyzwoici mężczyźni (których znasz) - podchodzą pod nią?
  Czy wobec tego sam fakt, że jest się kobietą - powoduje, że posiada się lepsze "pierwiastki" człowieczeństwa?
  Jak widzisz b łatwo jest wykazać, że Twój wpis jest jedynie typowym feministycznym bełkotem.
  Płeć nie daje żadnych etycznych uprawnień lub , też dyskredytacji.
  Tak jak nie daje ich kolor skóry, włosów, czy narodowość. Każdy kto mówi inaczej jest właśnie seksistą, rasistą, nacjonalistą lub tylko "wiejskim głupkiem"
  - Ty kim jesteś?

 • gelejza

  Oceniono 16 razy 8

  Wykastrować.

 • polakadam

  Oceniono 11 razy 7

  Mają taki popęd seksualny a i tak jest ich tak mało. Niech nasz rząd podpowie im jakieś rozwiązania. Po czterech latach walki z depopulacją ma już jakieś doświadczenia. A przy okazji Karczewski powie że Un to taki ciepły człowiek.

 • stachkaz1947

  Oceniono 16 razy 6

  Skąd tyle sku...r...wy..syń...stwa w WAS POLACZKI.
  Żadnej empatii dla ogromu krzywdy jaką doznała ta kobieta.
  No tak -wy jesteście CHRZEŚCIJANAMI - wam się JEZUSEK narodzi.
  Wam opłatek dać, bo wy miłujecie bliźniego jak siebie samego.
  Wy przykazanie miłości na co dzień stosujecie.

 • jan.go

  Oceniono 10 razy 6

  Bardzo bogaty kraj z bardzo biednymi ludźmi Tajemnicą poliszynela jest bardzo złe traktowanie uciekinierów z północy i brutalne służby specjalne . Dlaczego tak ? Pewnie dlatego że do 1988 to był krwawy reżim z siecią obozów koncentracyjnych Trudno wykorzenić przyzwyczajenia U nas nie było tak źle i tak mamy kłopoty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX