Słowacja. Wybuch gazu w wieżowcu. 5 osób nie żyje, wielu rannych. Część osób uwięziona przez ogień

Co najmniej pięć osób zginęło w wyniku eksplozji gazu w budynku mieszkalnym w mieście Preszów we wschodniej Słowacji. Wiele osób zostało rannych. Zawaliły się schody, a ogień odciął niektórym drogę ucieczki. Służby informują, że istnieje ryzyko zawalenia się budynku.

W mieście Preszów we wschodniej części Słowacji pali się 12-kondycyjny budynek mieszkalny, w którym doszło do silnego wybuchu gazu. W wyniku eksplozji, do której doszło przed godziną 13, zawalił się dach. Zginęło co najmniej 5 osób, ale zdaniem służb liczba ofiar może wzrosnąć. Rannych jest co najmniej 40 osób - informuje Assosiated Press.

Słowacja. Pożar 12-piętrowego wieżowca. Strażacy walczą z czasem

Słowacka policja podaje, że do eksplozji gazu doszło najprawdopodobniej między 9. a 12. piętrem. Była tak silna, że w okolicznych blokach popękały szyby. Z pożarem walczy 85 strażaków, do pomocy zaangażowano również wojsko. Zdaniem służb istnieje ryzyko zawalenia się budynku. Część bloku została tak poważnie uszkodzona przez eksplozję, że służby nie mogą dostać się na wyższe kondygnacje i prowadzą działania z zewnątrz. 

Część mieszkańców jest uwieziona w budynku - służby zdołały ewakuować wszystkich z kondygnacji poniżej miejsca, w którym doszło do wybuchu. W wyniku wybuchu całkowitemu zniszczeniu uległy klatka schodowa i część schodów. Na miejsce tragedii jadą premier Słowacji Peter Pellegrini, a także ministrowie zdrowia i spraw wewnętrznych - podała agencja TASR. Burmistrz ogłosił w mieście stan wyjątkowy. 

Więcej o:
Komentarze (37)
Słowacja. Wybuch gazu w wieżowcu. 5 osób nie żyje, wielu rannych. Część osób uwięziona przez ogień
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 13 razy 7

  Tacy trolle jak "jozbieszczad i mamlas" to nie gatunek ludzki.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy 6

  Szczęście, że walnęło w górnej części budynku. Bo wówczas mogło by być nie wesoło....

 • kuria_jego_mac

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby na forum mogły pisać tylko osoby z potwierdzoną, tożsamością, to jednocześnie brały by pełną odpowiedzialność za to co piszą. Ale wtedy takie gnoje jak mamlas czy jojozbieszaczad i inne typy poszliby na inne dziadowskie fora uprawiać swoją propagandę...

 • nennane

  Oceniono 6 razy 2

  Gaz powinien być zakazany w gospodarstwach domowych...

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 5 razy 1

  Może czas już na całkowity zakaz użycia gazu dla odbiorców detalicznych na terytorium UE?

 • kocurimysza

  Oceniono 1 raz 1

  Wyrazy wspolczucia .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX