Indie. 23-latka szła złożyć zeznania w sądzie. Została podpalona przez swoich gwałcicieli

Młoda Hinduska została podpalona w drodze na rozprawę sądową, gdzie miała zeznawać przeciwko dwóm mężczyznom, których oskarżyła o gwałt. Kobieta jest w stanie krytycznym - ma poparzone ponad 70 procent powierzchni ciała.

Jak podaje "The Guardian", 23-latka została napadnięta przez pięciu mężczyzn w miejscowości Unnao w stanie Uttar Pradesh w Indiach. Napastnicy zaciągnęli ją na pole, oblali benzyną i podpalili.

Indie. 23-latka została podpalona w drodze do sądu. Wśród napastników byli jej gwałciciele

Do ataku na kobietę doszło w czwartek 5 grudnia. Według ustaleń śledczych 23-latka była w drodze na przesłuchania, gdzie miała złożyć zeznania przeciwko mężczyznom, którzy mieli dopuścić się na niej gwałtu. Kobieta nigdy nie dotarła na przesłuchanie, ponieważ została złapana przy stacji kolejowej przez pięciu napastników - wśród nich było dwóch mężczyzn, których oskarżyła.

Funkcjonariusz policji wyznał, że napaść ta była zaplanowana z zemsty. 23-latka miała wcześniej spotykać się z jednym z oskarżonych - mężczyzna obiecywał jej małżeństwo, jednak później się z tego wycofał. Pewnego dnia miał ją zgwałcić razem ze swoim przyjacielem. Mimo oskarżeń mężczyźni zostali zwolnieni z aresztu za kaucją, a następnie zaplanowali zabójstwo kobiety.

Na policję w Indiach zgłaszanych jest średnio 100 gwałtów dziennie

Jest to jeden z ostatnich przypadków brutalnych ataków na kobiety w Indiach. W ubiegłym tygodniu falę oburzenia w całym kraju wywołała historia 27-letniej lekarz weterynarii, która została zgwałcona przez kilku mężczyzn - po wszystkim kobieta została uduszona, a jej ciało podpalone. Kilka dni później zginęła nastolatka, która oskarżyła lokalny gang o gwałt. W minionym tygodniu w wielu miastach w Indiach odbyły się protesty osób domagających się lepszej ochrony kobiet.

Według aktywistów przyczyną przestępstw są poglądy mężczyzn, którzy utwierdzają się w swojej niewinności. Przykładem może być indyjski reżyser Daniel Shravan, który w odpowiedzi na przypadek gwałtu 26-letniej lekarz weterynarii miał zasugerować, że "gwałt nie jest poważny, ale morderstwo jest niewybaczalne", dodając także, że "rząd powinien zalegalizować gwałt bez użycia przemocy dla bezpieczeństwa kobiet". W kolejnych, już usuniętych wpisach na portalu społecznościowym mężczyzna pisał m.in.: "Jeśli masz zostać zgwałcona, pokaż mężczyźnie prezerwatywę i współpracuj z nim, dopóki nie spełni swoich pragnień seksualnych. Dzięki temu cię nie skrzywdzi".

Według danych rządowych w 2017 roku w Indiach zgłoszono ponad 32 tysiące przypadków gwałtów. Uważa się jednak, że rzeczywista liczba może być znacznie wyższa. Brak odpowiedniej ochrony dla kobiet skutkuje tym, że wiele z nich boi się zgłaszać sprawy na policję. Protestujący coraz głośniej domagają się od rządu wprowadzenia kary śmierci dla gwałcicieli, ponieważ eskalacja przemocy wobec kobiet jest w Indiach z roku na rok coraz większa. Z policyjnych danych wynika, że w kraju tym codziennie zgłaszanych jest około 100 gwałtów. Najczęstszymi ofiarami ataków są kobiety i dzieci. Porównując dane z 2012 i 2016 roku widać, że przypadki napaści seksualnych w ciągu tych lat wzrosły o ponad 60 procent.

Więcej o:
Komentarze (75)
Indie. 23-latka szła złożyć zeznania w sądzie. Została podpalona przez swoich gwałcicieli
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 38 razy 30

  Legalizacja gwałtów dla bezpieczeństwa kobiet?
  Sądzę, że Konwencję Antyprzemocową w tej formie mogliby przyjąć nawet radni Zakopanego.

 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 23

  Co za chorzy ludzie. Daj się zgwałcić z gumką to cię nie spalą?!

 • polakadam

  Oceniono 44 razy 20

  Tak własnie wyglądają w Indiach zwolennicy tradycyjnych wartosci.
  Nie tak bardzo się różnią od pisowców.

 • Dariusz Siekański

  Oceniono 20 razy 18

  Uśmiałem się do łez . Wyobraziłem sobie jak potężny Hindus homoseksualista z pałą po kolana rzuca pana reżysera na ziemię i próbujeje go zgwałcić a ten wyciąga prezerwatywę żeby z nim współpracować .

 • acototak

  Oceniono 22 razy 16

  "Real men don't rape"
  Ten napis należy dedykować wszystkim dzbanom w stylu Korwina,-M Ziemkiewicza itp

 • white_lake

  Oceniono 22 razy 14

  przez te swoje głupie tradycje mordują żeńskie noworodki, potem mają nadwyżkę mężczyn, napalonych prymitywów, którzy nie mają jak znaleźć żony, więc radzą z popędami w najgorszy możliwy sposób
  ale, jak wiadomo, tradycja, rzecz święta, więc będziemy dalej rzezać dziewczynki, mordować nowo narodzone i gwałcić trochę starsze, a potem je palić, jak nam przyjdzie ochota, bo tak się składa, że tradycja zawsze jest przeciwko kobietom
  a zachodnie lewicowe elity uganiają się za Romanem Polańskim, żeby powiesić go na suchej gałęzi za jego "zbrodnie", natomiast na temat aktualnych masowych zbrodni wobec kobiet w kulturach afrykańskich i azjatyckich, o latynoskim machismo nie zapominając, jakoś milczy...
  przecież to jasne, przecież wszystkie kultury są równe i tyle samo warte, wszystkie trzeba szanować.... bo inaczej rasizm
  NIECH WAS SZLAG TRAFI, ZASRANI HIPOKRYCI

 • jack_flash

  Oceniono 12 razy 12

  Indie to największa demokracja na świecie. Niestety od wieków cierpi na problemy społeczne, które wydają się jak z innej planety dla Zachodu. Podobnie wygląda sytuacja na Bliskim Wschodzie. Tego typu „zwyczaje” częściowo są przenoszone na Zachód w sposób zawoalowany, a skrajnych przypadkach otwarcie.
  „Honor killings” - kiedy kobieta, dziewczyna próbuje żyć jak jej zachodni współobywatele. Aborcje na zamówienie, kiedy rodzina dowie się, że płeć dziecka to dziewczynka. Okaleczenie dorastających dziewczynek, a właściwie jeszcze dzieci, „gotowe” do małżeństwa. To się zdarza nie w Indiach, Chinach, Pakistanie, Somalii, ale na Zachodzie w środowiskach emigranckich. Często lokalne władze przymykają oko na te praktyki, do tego środowiska feministyczne wykręcają się od nagłaśniania takich przypadków, zasłaniając się „szanowaniem innych kultur”.

 • slawekwchmurze

  Oceniono 13 razy 11

  W Indiach jest 70 mln więcej mężczyzn (w wieku 25 - 40 lat) od kobiet (w porównywalnym przedziale wieku). Tylu samców z testosteronem, którego nie można rozładować - biciem Niemca po głowie - więc musi dochodzić do gwałtów. Jeszcze kultura gdzie kobieta jest gorzej traktowana, no więc czego się tu spodziewać. Szkoda tylko tej dziewczyny.

 • racionalist

  Oceniono 18 razy 8

  Niczym sie to nie rozni od polskich wsiurow, ktorzy gotowi sa zlinczowac ofiary klechow pedofili.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX