Strzelanina na zakorkowanej autostradzie w Miami. Nie żyją cztery osoby. Policjanci chowali się za cywilami?

Cztery osoby zginęły w wyniku strzelaniny, która miała miejsce na autostradzie w Miami na Florydzie. Wcześniej doszło do pościgu za dwoma mężczyznami, którzy obrabowali luksusowy sklep jubilerski.

W położonym tuż obok Miami mieście Coral Globes dwóch napastników ok. 16 czasu lokalnego napadło na sklep z drogą biżuterią. Uruchomiony został cichy alarm, który zawiadomił o wszystkim policję, doszło do strzelaniny, ale sprawcom napadu udało się zbiec ciężarówką.

Strzelanina na autostradzie w Miami

Niedługo później napastnicy porwali samochód dostawczy firmy kurierskiej UPS razem z kurierem. Jakieś 30 km od miejsca napadu mężczyźni utknęli w długim korku.

Obaj porywacze zostali zastrzeleni, zginął też pracownik UPS i jedna z osób postronnych. Ranny został też policjant, który starł się z napastnikami w sklepie jubilerskim. Funkcjonariusz przebywa w szpitalu. Nie jest jasne, czy mężczyznom udało się coś ukraść.

Pościg za złodziejami rejestrowały stacje telewizyjne, jedna z nich na żywo pokazała widzom fragment nagrania z tragicznych zajścia na autostradzie. Uwaga, nagranie jest drastyczne.

Wielu Amerykanów zwraca uwagę na to, że policjanci stawali za cywilnymi samochodami, narażając tym samym ich kierowców i pasażerów. Pojawiają się również zarzuty, że funkcjonariusze nie powinni byli strzelać, wiedząc, że w ciężarówce jest kurier wzięty za zakładnika. 27-letni Frank Ordonez zginął na swojej pierwszej samodzielnej zmianie.

Więcej o:
Komentarze (83)
Strzelanina na zakorkowanej autostradzie w Miami. Nie żyją cztery osoby. Policjanci chowali się za cywilami?
Zaloguj się
 • thyone

  Oceniono 7 razy 7

  Miasto w którym się to wydarzyło nazywa się Coral Gables, redaktorzy niechluje.. Nie Coral Globes

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Problemem nr 1 jest swobodny dostęp do broni czego konsekwencją jest ULTRA-AGRESYWNA postawa policji gdzie po pod mundurem, grozną miną i kamizelką kuloodporą - jest tylko człowiek w strachu i działający w stresie pod ogromną presją.

  Wina za to leży po stronie REPUBLIKAŃSKICH polityków, którzy od wielu lat nie dotykają tematu łatwego dostępu do broni np. klasy AK-47, która służy tylko do jednego celu (i nie są to polowania czy strzelanie sportowe).
  Dodatakowo, kłamią w żywe oczy za powody nieszczęścia podając n.p. liberalne rządy Chicago, gdzie 'ograniczony dostęp do broni' jakoby nie działa bo i tak jest wysoka przestępczość. Dobrze przy tym wiedząc, że broń na ulice Chicago dociea z pobliskiej Indiany, gdzie broń kupuje się na jarmarku pod kościołem.

  Policjant zatrzymujący auto do kontroli, kiedy podchodzi - ma rękę na broni - gotów do strzelaniny.

 • acototak

  Oceniono 9 razy 5

  To serve and protect.

 • bratjolki

  Oceniono 23 razy 5

  To ci sami obrońcy prawa i ładu co miesiąc temu we trójkę trzymali na muszce chłopaka BEZ obu rąk i BEZ obu nóg.
  Ci sami co bohatersko walczą z ISIS o ropę do ostatniego Kurda.
  Ci sami co stoją za nami... murem.
  USA!
  USA!
  USA!!!

 • wolverine_14

  Oceniono 25 razy 5

  Cóż... USA to stan umysłu.

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 12 razy 4

  Gdyby ten kurier miał broń, to mógłby się obronić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX