Polarny niedźwiedź z czarnym napisem "T-34". Ten głupi żart może być dla niego śmiertelny

Rosyjscy naukowcy udostępnili nagranie, na którym widać niedźwiedzia polarnego z wypisanym na boku znakiem "T-34". Badacze próbują znaleźć zwierzę, dla którego ten okrutny żart może się źle skończyć.

O całej sytuacji poinformował m.in. "The Siberian Times". Naukowcy z rosyjskiego Instytutu Badania Problemów Biologicznych Północy udostępnili nagranie, na którym widać niedźwiedzia polarnego z dużymi, czarnymi literami "T-34" (numer radzieckiego czołgu) wypisanymi na jego prawym boku. 

Niedźwiedź z napisem "T-34" poszukiwany przez naukowców: "to musiał być ktoś, dla którego to jest żart"

Niestety nie podano, gdzie i kiedy zaobserwowano niedźwiedzia. Nagranie trafiło do naukowców przez aplikację WhatsApp. Na filmiku słychać rozmowę dwóch mężczyzn, którzy twierdzą, że pierwszy raz widzą tak "ozdobionego" niedźwiedzia.

 

Profesor z laboratorium ekologii ssaków rosyjskiego Instytutu Badania Problemów Biologicznych Północy Anatolij Kochnew stwierdził, że znak napisany na niedźwiedziu został najprawdopodobniej wykonany, by na niego zapolować. - Mam nadzieję, że kiedy zwierze zacznie pływać, farba zniknie i zostanie uratowane - powiedział naukowiec.

W ostatnim czasie niedźwiedzie polarne coraz częściej przedostają się m.in. do rosyjskiej Nowej Ziemi. W tym regionie trwa stan wyjątkowy po tym, jak w lutym na ten teren przywędrowało ponad 50 niedźwiedzi. Złapane tam zwierzęta są usypiane przez weterynarzy i odsyłane poza osady ludzkie. - Naukowcy nie mogli tego zrobić, to musiał być ktoś, dla kogo to jest żart. Napis jest duży i wyraźny, zwierzę musiało być więc uspokojone na jakiś czas - wyznał Kochnew.

Naukowiec podkreślił, że nawet jeśli zwierzę nie zostało oznaczone dla polowania, to ten okrutny "żart" sprawi, że trudniej mu będzie się zakamuflować w środowisku. Tym samym może mieć problemy z pozyskaniem pożywienia. 

Więcej o:
Komentarze (96)
Rosja. Nagranie pomalowanego niedźwiedzia z czarnym napisem "T-34": żart może być dla niego śmiertelny
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 29 razy 23

  Zwyrodnialcy i po@eby są wszedzie, malują niedźwiedzie, strzelają do ciężarnych loch, przywiązują psy do drzew, topią koty, podczas libacji alkoholowych wyrzucają konkubiny przez okno, prowadząc po pijaku samochód, filmują policjantów...nie trzeba aż tak daleko szukać

 • desnoran3

  Oceniono 22 razy 16

  To jest stan umysłu - ile trzeba wypić, by podejść z puszka spreju do niedźwiedzia polarnego...

 • pandzik

  Oceniono 16 razy 10

  Ja oierdole. Widoczny jest z daleka... Biedny

 • hilux_ie

  Oceniono 16 razy 10

  Skvrwysyny...

 • woks-66

  Oceniono 21 razy 9

  Radzieckie poczucie humoru

 • azalka12

  Oceniono 8 razy 8

  Dlaczego administrator Gazety pozwalana umieszczanie ordynarnych, bezmyślnych wpisów?!

 • piotrus.pan11

  Oceniono 8 razy 6

  Pomijając oczywisty debilizm samego pomysłu - jak oni podeszli do dorosłego niedźwiedzia, opryskali go sprayem i przeżyli na tyle długo, żeby napisać na nim literę i 2 cyfry?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX