Brytyjskie media ujawniły tożsamość bohatera z London Bridge. Polak został kilka razy ugodzony nożem

Polak, który stoczył bohaterską walkę z terrorystą na London Bridge, to 38-letni Łukasz K. - informują brytyjskie media. Mężczyzna na co dzień pracuje jako kucharz w Fishmongers' Hall. W chwili ataku rzucił się na terrorystę Usmana Khana i obezwładnił go. W dłoniach trzymał lancę, a nie - jak informowano dotychczas - kieł narwala.

Polak, którego interwencja zapobiegła dalszemu rozlewowi krwi podczas ataku nożownika na London Bridge, to Łukasz K. - ujawniają "Daily Man" i "The Sun". W zamachu zginęła dwójka studentów Cambridge - 23-letnia Saskia Jones i 25-letni Jack Merrit. Brytyjskie media już wcześniej donosiły, że ofiar terrorysty mogłoby być dużo więcej, gdyby nie interwencja świadków, którzy nie zważając na własne bezpieczeństwo rzucili się, by obezwładnić mężczyznę. 

Łukasz obezwładnił terrorystę na London Bridge. Media podały nazwisko bohaterskiego Polaka

38-letni Łukasz na co dzień mieszka ze swoją dziewczyną Kasią w południowo-wschodnim Londynie. Pracuje jako kucharz w Fishmongers' Hall, a w chwili, gdy na London Bridge doszło do ataku terrorysty, mył naczynia w piwnicy restauracji. Gdy usłyszał dobiegające z ulicy krzyki, bez wahania wybiegł na zewnątrz, trzymając w dłoniach prowizoryczną broń. Z początkowych informacji wynikało, że był to zdjęty ze ściany kieł narwala. Teraz - jak informuje Mirror.co.uk - wiadomo, że prowizoryczną bronią była długa lanca. To ona posłużyła Polakowi do odparcia ataku terrorysty.

Mył szklanki w piwnicy, gdy nagle usłyszeliśmy krzyki. Łukasz jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy, więc podjął świadomą decyzję, by udać się na górę. Tam zobaczył, jak terrorysta wymachuje dwoma nożami, wokół krzyczały ofiary nożownika

- mówił w rozmowie z mediami jego szef, Toby Williamson. Jak podkreślił, w pewnym momencie Łukasz został sam na sam z terrorystą, co dało innym osobom czas na ucieczkę:

W pewnym momencie uderzył zamachowca w klatkę piersiową i odbił się od niej, wtedy wiedział już, że coś jest nie tak. A on miał na sobie tę kamizelkę. Później doszło do walki między nimi z użyciem noża. Łukasz został zraniony aż pięć razy. Był ciężko ranny, ale ani przez chwilę się nie zawahał. Później dołączyły do niego dwie lub trzy osoby. Napastnik uciekł po schodach, Łukasz biegł tuż za nim: był ranny, ale walczył do końca

- opisywał.

Polak został kilkukrotnie raniony nożem przez terrorystę. Wyszedł już ze szpitala. 

Więcej o:
Komentarze (223)
Brytyjskie media ujawniły tożsamość bohatera z London Bridge. Polak został kilka razy ugodzony nożem
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 76 razy 76

  Nie wiem, czy więcej było stalowych nerwów, czy adrenaliny, ale wypada się głęboko pokłonić przed taką odwagą i postawą.

 • tofa

  Oceniono 53 razy 51

  Bawi mnie jak sobie wyobrażę tych redaktorów i innej maści dziennikarzy wymawiających płynnie nazwisko Koczocik ;) i brawa dla tego Pana

 • obeznany

  Oceniono 49 razy 39

  Do pisiaków przekonywujących wczoraj, że to, co zrobił Łukasz było "nieracjonalne". Bo "w wyniku" ich "analizy" "szanse na powodzenie byłyby minimalne".

  To, co ten facet robił było nie tylko bohaterskie ale też bardzo racjonalne. Już po pierwszym zabitym było dosyć ludzi, którzy zawiadomili policję. Trzymanie tego gościa w szachu przez tylko jednego a potem tylko kilku ludzi było jak najbardziej racjonalne bo:
  - w tym czasie nie mógł już zabić nikogo więcej nożem
  - nawet gdyby kamizelka była prawdziwa, to w wyniku eksplozji zabiłby albo ciężko zranił najwyżej jego albo tych kilku ludzi a nie cały tłum, w który mógłby jeszcze wbiec.

  Tak postępują żołnierze, wojownicy a nie tchórze. Idą na pierwszą linię ryzykując życiem, żeby obronić dużo więcej ludzi, którzy bronić się nie mogą.

 • piotrm74

  Oceniono 24 razy 20

  Fajne te RODO

 • konto710

  Oceniono 19 razy 19

  BRAWO

 • call on me flo

  Oceniono 17 razy 17

  szacun........!!!przynajmniej nie pajacowal z telefonem jak reszta....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX