Jako 17-latka, Giuffre miała "sprawić, by książe Andrzej był zadowolony". Teraz apeluje do Brytyjczyków

Virginia Giuffre, dawniej Roberts, która twierdzi, że została zmuszona do seksu z księciem Yorku Andrzejem, udzieliła wywiadu BBC. Kobieta oprócz opowieści o wydarzeniach sprzed lat apeluje do brytyjskiej opinii publicznej, by ta wzięła jej stronę.

BBC wyemitowało fragmenty rozmowy z Amerykanką Virginią Giuffree, która niedawno nagłośniła, że Jeffrey Epstein zmuszał ją do seksu z wpływowymi mężczyznami, gdy miała 17 lat. Wśród nich miał być także członek brytyjskiej rodziny królewskiej książę Andrzej, jeden z synów królowej Elżbiety II.

O znajomości księcia Yorku z Epsteinem mówiono od jakiegoś czasu, natomiast zaraz po tym, jak Amerykanin trafił do więzienia, sprawa powróciła. Gdy w kierunku księcia Andrzeja padły oskarżenia, ten zaprzeczył, by spotkał Giuffre lub też miał z nią jakiekolwiek kontakty seksualne, ale odnaleziono zdjęcie, na którym przed laty, pozowali wspólnie, a książę obejmuje kobietę.

Giuffre wspomina wydarzenia z 2001 roku. "Jego pot był wszędzie, jakby padało"

W reportażu BBC Virginia Giuffre (gdy te wydarzenia się rozgrywały kobieta nosiła nazwisko Roberts) opisała, że wspólnie z Epsteinem trafiła do Londynu w 2001 roku, a ówczesna partnerka mężczyzny Ghislaine Maxwell, udzieliła jej porad, co "ma zrobić dla Andrzeja". Kobieta miała usłyszeć, że ma "sprawić, by Andrzej był zadowolony". Gdy dołączył do nich książę Yorku, wspólnie mieli ruszyć do klubu nocnego w stolicy Anglii. Kobieta miała wówczas 17 lat.

Giuffre tak opisała doświadczenia z księciem Yorku:

To najohydniejszy tancerz, jakiego w życiu widziałam. Jego pot był praktycznie wszędzie, jakby padało.

Giuffre mówi o seksie z księciem Andrzem. Apeluje do opinii publicznej: Stańcie po mojej stronie

Jak opowiedziała Virginia Giuffre, po wizycie w klubie, już w domu Maxwell w ekskluzywnej dzielnicy Belgravia, uprawiała seks z księciem Andrzejem. Zarówno książę, jak i Ghislaine Maxwell, zaprzeczają, jakoby między Andrzejem a Giuffre doszło do stosunku.

Poza opowieścią na temat tego, jak została wykorzystana przez Epsteina, Giuffre zaapelowała do brytyjskiej opinii publicznej, by ta "stanęła po jej stronie" i "nie akceptowała tego, co ją spotkało". - To nie jest żadna obrzydliwa historia o seksie. To historia o handlu ludźmi. To historia znęcania się i to jest historia rodziny królewskiej - mówiła.

Co ważne, rozmowa kobiety z BBC została przeprowadzona miesiąc temu. Zanim jednak została wyemitowana, książę zgodził się na wywiad z brytyjską stacją, w którym zapewniał, że ma zdrowotną przypadłość, która nie pozwala mu się pocić, a ręka znana ze zdjęcia może nie być jego. Zasłaniał się niepamięcią, co do spotkania uwiecznionego na fotografii.

Będą wymyślać absurdalne wymówki - że ręka nie jest jego, że poleciał do Nowego Jorku zakończyć znajomość z Epsteinem. To są bzdury! On wie, do czego doszło i ja wiem, do czego doszło. Tylko jedno z nas mówi prawdę i jestem to ja

- komentowała w wywiadzie Giuffre.

Po emisji rozmowy z kobietą Pałac Buckingham stwierdził, że książę Andrzej "żałuje swoich związków z Jeffreyem Epsteinem", natomiast dalej zaprzecza, jakoby syn Elżbiety II "miał jakikolwiek kontakt seksualny" z Virginią Roberts.

Reakcje rodziny królewskiej na skandal

Jak na razie jedyne konsekwencje skandalu poniesione przez księcia Andrzeja to rezygnacja z pełnienia obowiązków publicznych członka rodziny królewskiej.

Gdy ogłoszono to 20 listopada, w krótkim oświadczeniu książę Yorku otwarcie żałował znajomości z miliarderem i pedofilem Jeffreyem Epsteinem, który w sierpniu popełnił samobójstwo, przebywając w więzieniu. Członek rodziny królewskiej zapowiedział też, że będzie współpracował z wymiarem sprawiedliwości, jeśli ten się do niego zwróci.

Więcej o:
Komentarze (136)
Jako 17-latka, Giuffre miała "sprawić, by książe Andrzej był zadowolony". Teraz apeluje do Brytyjczyków
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 51 razy 25

  Nadal nie padło z ust tej pani ani jedno słowo dlaczego właściwie znalazła się ona w towarzystwie tych panów. Została porwana, zmuszona siłą, groźbą ? A może zwyczajnie ktoś kupił jej usługi?

 • helwiusz

  Oceniono 25 razy 17

  Brakuje mi w tej opowieści informacji o tym w jaki sposób ks. Andrzej, czy ktoś działający w jego imieniu, wymusił na p. Virginii świadczenia seksualne. Teraz pisze, że Andrzej by 'ohydny', ale na przywoływanym jako kluczowy dowod zdjęciu jest wyraźnie rozanielona.

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 25 razy 15

  Dzisiaj te "niezgwałcone" nie mają wstępu na salony, teraz to jest po prostu modne, stąd taki wysyp tych żenujących kłamliwych opowieści. Oczywiście przebieg zdarzeń z grubsza odpowiada rzeczywistości, zmyślona jest część dotycząca odczuć tych niewinnych lilijek siłą zmuszanych do chodzenia na imprezki z podpitymi bogatymi 50-latkami.

  Robicie krzywdzę kobietom, które naprawdę są ofiarami. Niszczycie to, co chciałyście naprawić. Ale to do was nie dociera.

 • white_lake

  Oceniono 17 razy 13

  obrzydliwe to wszystko, cała sprawa, zachowanie royalsa, ale też opowieści tej pani,
  paw po całości

 • marcin5050

  Oceniono 11 razy 11

  no nie wiem, sam mam dwie córki, obecnie 27 i 22 lata, i może jestem staroświecki, ale nie pozwoliłbym na latanie z kimś epsteinopodobnym za ocean

 • 1p.3.15

  Oceniono 11 razy 11

  miała uprawiać seks z CZŁONKIEM rodziny królewskiej

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 19 razy 11

  Na tym zdjęciu z tweeta nie wygląda na szczególnie zastraszoną i przymuszoną do czegokolwiek.

 • maaac

  Oceniono 12 razy 10

  #metoo a na zdjęciu uśmiech od ucha do ucha i śmiejące oczy. Albo panienka była genialną aktorką albo jej się to doskonałe podobało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX