Meksyk: Kolejne ofiary wymiany ognia między członkami kartelu, a policją. W godzinę zastrzelono 21 osób

W niedzielę meksykańskie siły bezpieczeństwa poinformowały o kolejnych ofiarach sobotniej wymiany ognia między członkami narkotykowego kartelu, a policją. W trwającym ponad godzinę starciu zginęło łącznie 21 osób.

W sobotę konwój członków kartelu wywodzącego się z Villa Union zaatakował miejskie urzędy w stanie Coahuila, graniczącym od północy ze Stanami Zjednoczonymi. W walkę z kartelem zaangażowały się nie tylko siły stanowe, ale też federalne. Wymiana ognia między przestępcami, a policją trwała aż godzinę. 

Meksyk. Na północy kraju trwają walki o szlaki przerzutowe

Jak poinformował gubernator Miguel Angel Riquelme bilans ofiar po sobotnich walkach wzrósł do 21 osób. Wśród nich znajdują się nie tylko członkowie kartelu, ale też policjanci i pracownicy miejscy. Na dodatek władze wskazały, że do tej pory poszukiwanych jest kilku pracowników lokalnych urzędów, którzy mogli zostać porwani przez napastników. 

Policja podała też kilka nowych informacji na temat samego przebiegu walk. Niektórzy członkowie kartelu, próbując ujść cało ze strzelaniny z policją, porywali cywilne samochody razem z kierowcami. Według lokalnej gazety jeden ze skradzionych w ten sposób aut był karawanem zmierzającym na pogrzeb.

Siły bezpieczeństwa pozostaną w mieście przez kilka następnych dni. Przyczyna ataku kartelu na razie nie jest znana. Jak podaje AP organizacje przestępcze zajmujące się handlem narkotykami mają toczyć walki o kontrole szlaków przerzutowych w północnej części Meksyku

Więcej o:
Komentarze (49)
Meksyk: Kolejne ofiary wymiany ognia między członkami kartelu, a policją. W godzinę zastrzelono 21 osób
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 14 razy 14

  Komuś tam bardzo zależy, żeby nie uszkodzić baronów, a na miejsce każdego "żołnierza" mafii jest pewnie z dziesięciu chętnych. Nawet te luksusowe pickupy to dla baronów grosze.

  To powinna być wojna totalna, z bombardowaniem rezydencji włącznie. Oczywiście wcześniej odpowiednie ultimatum.

  Meksyk ma co prawda bardzo słabą armię (słabszą od czeskiej!) no ale bez przesady...

 • sselrats

  Oceniono 15 razy 7

  Trump ma swietny pomysl zeby oglosic karteele meksykanskie organizacjami terrorystycznymi. A jesli rzad Meksyku sie nie przylozy to Meksyk moze zalapac sie na miano panstwa wspierajcego terroryzm.

 • ggchmiel

  Oceniono 37 razy 7

  U nas przestępcy legalnie wygrali wybory. Kartele narkotykowe w Meksyku niech od PiS-u się uczą!

 • scierplaminoga

  Oceniono 16 razy 6

  no policja w Meksyku to tylko jedna z grup przestępczych, więc ciężko stanąć po którejś ze stron. Gdyby Meksykowi zależało na pozbyciu się karteli narkotykowych, zrobiliby to w tydzień

 • june-of-44

  Oceniono 4 razy 2

  Meksyk. Fajne państwo. Meksykańskie kulsony i politycy na smyczy tańczą jak im gangusy zagrają.
  Koksu !!! Więcej koksu !!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX