Zamach w Londynie. Szef Polaka, który został bohaterem: "Walczył do samego końca"

Polak był jedną z trzech przypadkowych osób powstrzymujących zamachowca, który zaatakował przechodniów na London Bridge w Wielkiej Brytanii. Bohaterską reakcję swojego pracownika opisał jego szef.

Do pracodawcy Łukasza dotarli dziennikarze Sky News. W momencie ataku Polak pracował w piwnicy restauracji Fishmongers' Hall w Londynie. Pracodawca ubolewa, że nie ma nagrań z szybkiej reakcji Łukasza.

Atak terrorystyczny w Londynie. Pracodawca o polskim bohaterze: "był ranny, ale walczył do końca"

Mył szklanki w piwnicy, gdy nagle usłyszeliśmy krzyki. Łukasz jest przeszkolony w zakresie udzielania pierwszej pomocy, więc podjął świadomą decyzję, by udać się na górę. Tam zobaczył, jak terrorysta wymachuje dwoma nożami, wokół krzyczały jego ofiary. Wtedy Łukasz ściągnął ze ściany kieł narwala i ruszył do walki.

Toby Williamson podkreśla, że w pewnym momencie Łukasz został sam na sam z terrorystą, co dało innym osobom czas na ucieczkę:

W pewnym momencie uderzył zamachowca w klatkę piersiową i odbił się od niej, wtedy wiedział już, że coś jest nie tak. A on miał na sobie tę kamizelkę. Później doszło do walki między nimi z użyciem noża. Łukasz został zraniony aż pięć razy. Był ciężko ranny, ale ani przez chwilę się nie zawahał. Później dołączyły do niego dwie lub trzy osoby. Napastnik uciekł po schodach, Łukasz biegł tuż za nim: był ranny, ale walczył do końca.

W piątek 27 listopada na London Bridge 28-letni Usman Khan przeprowadził atak terrorystyczny, w którym zabił dwie osoby, a trzy kolejne ranił. Mężczyzna był powstrzymywany przez przechodniów, wśród których znalazł się Łukasz walczący kłem narwala oraz mężczyzna z gaśnicą. 

 

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro miał już się zwrócić do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o odznaczenie Łukasza Medalem za Ofiarność i Odwagę. Wiadomo już, że Polak opuścił szpital i czuje się dobrze. "To mocny człowiek, potrzebuje teraz tylko nieco czasu" - powiedział Polskiemu Radiu szef Łukasza z Fishmongers' Hall, Toby Williamson.

Więcej o:
Komentarze (191)
Zamach w Londynie. Szef Polaka, który został bohaterem: "Walczył do samego końca"
Zaloguj się
 • ahoj12

  Oceniono 93 razy 93

  Zanim ktoś pożartuje na necie aby się popisać z rana , niech chwile pomyśli szczerze w duchu jak zachowałby się w podobnej sytuacji.Niezaleznie jak dziennikarze przedstawiają te sprawę i kto z postaci publicznych chce coś ugrać fakt jest jeden. Ten człowiek ryzykował swoje życie dla ratowania życia innych.
  I za to należy mu się szacunek

 • bigfisher

  Oceniono 41 razy 37

  Dumny jestem z naszego rodaka, gratuluje odwagi i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Poza tym, muszę przyznać, że nasz bohater ma bardzo wysublimowany gust! Jak walczyć to w dobrym stylu. Nasi bohaterowie nie walczą zwykłą bronią tylko jeżdżą na jednorożcach i fechtują kłami Narwala przepasani opończą ze skóry skalnego trolla. En garde!

 • judo

  Oceniono 25 razy 21

  BRAWO Łukasz!

 • pavlob

  Oceniono 31 razy 15

  Będzie heca jak się okaże, że gość jest gejem lub co najmniej lewicowcem :)

 • sleza666

  Oceniono 14 razy 14

  To jest zacny CZŁOWIEK!

 • artur702

  Oceniono 14 razy 14

  Dobrze być człowiekiem przyzwoitym. Tylko taka satysfakcja przynosi radość.

 • Miru Web

  Oceniono 16 razy 14

  Należy mu się szacunek i wdzięczność.Ci, którzy mają ochotę się pośmiać, niech pomyślą ile razy widzieli jak ktoś bije lub znęca się nad kimś i nic nie zrobili, żeby pomóc. Zdarzało się w polsce, że jakiś troglodyta znęcał się nad kobietami w chustach, albo mówiącymi w innym języku i nikt nie reagował.

 • calmy

  Oceniono 13 razy 13

  Szacunek dla tego pana, bez dwóch zdań. Jest rzeczą nie podlegającą wątpliwości, że pomogła mu w tym myśl, że Pan Andrzej Duda jest prezydentem RP a Pan Zbigniew Ziobro dowodzi polską Armią (sic).

  A swoją drogą, to jeśli ten islamistyczny Usman przeprowadził atak na London Bridge , a pan Łukasz akurat mył szklanki w piwnicy to ja mam pewien dysonans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX