Kijów. Nieznani sprawcy ostrzelali samochód radnego. Nie żyje jego 3-letni syn

W centrum Kijowa, stolicy Ukrainy, nieznani dotąd sprawcy ostrzelali samochód radnego Wiaczesława Sobolewa. W wyniku zdarzenia zginął jego 3-letni syn.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 grudnia około godziny 17. Wiaczesław Sobolew, biznesmen i radny Rady Regionalnej w Kijowie, siedział za kierownicą samochodu, gdy nieznani sprawcy zaczęli do niego strzelać. W wyniku strzelaniny ranny został 3-letni syn Sobolewa, który siedział na tylnym siedzeniu. Radny wyciągnął dziecko z samochodu i trzymając je na rękach zaczął krzyczeć, prosząc o pomoc. Na miejsce zdarzenia przyjechała karetka, ale 3-latek zmarł w drodze do szpitala. Radny nie został ranny. O zdarzeniu poinformowało ukraińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, jednak nie podało tożsamości ofiary ani sprawców - informuje Reuters.

Kijów. Śmierć 3-letniego syna ukraińskiego radnego. Chrzestna chłopca opłakuje stratę

Ukraińska agencja Unian informuje, że do zdarzenia doszło nieopodal restauracji Mario, na skrzyżowaniu ulic Lwa Tołstoja i Tarasowskiej w centrum Kijowa. Kiedy samochód Wiaczesława Sobolewa został ostrzelany, stał on na światłach. Media informują, że sprawcy odjechali samochodem z miejsca zdarzenia.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Trzyletni chłopiec, który zmarł w wyniku ostrzelania samochodu kijowskiego radnego, był chrześniakiem ukraińskiej piosenkarki Iryny Biłyk. Artystka napisała na Facebooku pożegnalny wpis, w którym nazywa małego Saszę "aniołem".

"Nie mogę siedzieć i udawać, że nic się nie wydarzyło… Małe dziecko zabite, cudowne dziecko…" - opłakuje stratę Biłyk.

Wiaczesław Sobolew jest biznesmenem pochodzącym z Doniecka, miasta na wschodzie Ukrainy, które zajęli prorosyjscy rebelianci. W latach 2010-2011 Sobolew był dyrektorem ukraińskiej państwowej spółki energetycznej Naftogaz.

Więcej o:
Komentarze (49)
Kijów. Nieznani sprawcy ostrzelali samochód radnego. Nie żyje jego 3-letni syn
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 50 razy 12

  Tak by teraz wyglądała Polska gdyby nie znienawidzony Balcerowicz... Jestem pewien że przed wojną tak samo szczuto na Grabskiego

 • Kuba Pilarski

  Oceniono 10 razy 8

  Cieszmy się że w Polsce nie jest jak na Ukrainie.Biedny chłopiec zaledwie 3 latka RIP

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 6

  Wszystko wskazuje na to, że to robota Put..., no wiecie, tego co to syryjskie niemowlaczki w inkubatorach bombardował!

 • marcin1948

  Oceniono 7 razy 5

  Jacy nieznani spawcy ??Toż zanim krew zaskrzepła Sakiewicz wiedział że to robota ruskich agentów.

 • karinawojtek

  Oceniono 10 razy 4

  Na wschodzie będąc szefem spółki naftowej to jak podpisanie wyroku na siebie. Kwestia tylko czasu jego wykonania.

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 4

  Ciekawe, czy w Europie jest jeszcze choć jedna znacząca osoba, która na poważnie sądzi, że kiedyś tam, Ukraina będzie przyjęta do wspólnoty i stanie się członkiem Unii Europejskiej? :-)

 • allagondar

  Oceniono 7 razy 3

  Zwierzogród

 • d.alexa

  Oceniono 8 razy 2

  Czasem tak sobie patrzę na polskich polityków i biznesmenów. Korupcja, buta, dorabianie się po trupach ludzi i naszego środowiska naturalnego, oszustwa... I zastanawiam się czy jeśli nie przyzwoitość i honor, których nie posiadają, to chociaż strach o własne dzieci nie przystopuje ich zapędów.

  W Polsce powietrze jest w straszliwym stanie. Dusimy się. Przyroda jest niszczona, właśnie w tej chwili wyrzynane są lasy... A to za sprawą takich ludzkich śmieci.

  Nie mówię o tym człowieku. Może jest uczciwy, może działa dla dobra ludzi i otoczenia np nie daje się kupować deweloperom czy drogowcom. Może właśnie dlatego zginął, że przeciwstawiał się zbrodniczym praktykom. Ale w Polsce nieuczciwi za mało się boją.

 • stalowy_jez

  Oceniono 10 razy 2

  Banas, kamizelka kuloodporna pod garniak i synowi kaz to samo. I nie zalatwiaj sobie ochrony bo najpewniej ochroniarze cie zastrzela.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX