Francja. Katastrofa helikoptera w rejonie dotkniętym powodzią. Nie żyją trzy osoby

W niedzielę we Francji doszło do wypadku helikoptera. Maszyna wykonywała misję rozpoznawczo-ratunkową w regionie dotkniętym powodzią. Zginęły trzy osoby.

Trzech ratowników zginęło w katastrofie helikoptera obrony cywilnej w pobliżu Marsylii na południu Francji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju poinformowało, że maszyna brała udział w działaniach ratunkowych na obszarze dotkniętym powodzią.

Kontakt radiowy z załogą maszyny Eurocopter 145, która wykonywała misję rozpoznawczo-ratunkową w regionie Var, utracono w niedzielę wieczorem. Resort przekazał, że ciała ofiar wypadku znaleziono w gminie Le Rove o 1:30 w nocy. Ofiarami są pilot, mechanik i strażak, którzy znajdowali się na pokładzie.

W chwili, gdy Francja przygotowuje się, by oddać hołd swoim 13 żołnierzom, którzy zginęli służąc jej, nasz kraj utracił trzech bohaterów dnia codziennego, którzy oddali swe życie chroniąc Francuzów

- napisał w komunikacie minister spraw wewnętrznych.

Powódź we Francji

W regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże władze cały czas utrzymują najwyższy, czerwony, stan alarmowy. Od niedzieli w wyniku powodzi zginęło tam łącznie sześć osób. Tylko w niedzielę do godziny 21:30 zanotowano tam 210 interwencji ratowniczych, a blisko 100 osób zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsca.

>>> Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (14)
Francja. Wypadek helikoptera w rejonie dotkniętym powodzią. Nie żyją trzy osoby
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 6 razy 6

  Zamiast pisać idiotyczne komentarze, ZASTANÓWCIE się co by było dziś w Polsce w takiej sytuacji? Saperów z amfibiami praktycznie nie ma, śmigłowców wojsko TEŻ nie posiada, jedynie w armii i we wszystkich służbach, kapelanów mamy pod dostatkiem...

 • primum_non

  Oceniono 4 razy 0

  wprawdzie przyczyny wypadku[są] znane dopiero od jakiegoś momentu, to istotne jest jaka była przyczyna śmierci załogi helikoptera i jego zniszczenia. Wykonywał misję rozpoznawczą w rejonie w którym nie było pogotowia i była ekstremalna, niespotykana pogoda oraz powódź w południowo wschodniej Francji.

 • roziu_to_moj_nick

  Oceniono 2 razy -2

  Udroznic kanalizacje oraz koryta rzek - powodzi nie bedzie. Takimi zadaniami powinno zajmowac sie wojsko
  , a nie Obrona Terytorialna czy Obrona Cywilna.

 • 213g

  Oceniono 5 razy -5

  Francuskie helikoptery, mechanik musi być cały czas pod reką tu widocznie nie dał rady w powietrzu naprawić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX