Meksyk. Narkotykowy konwój wjechał do miasta. Panika, ostrzelane urzędy, nie żyje przynajmniej 14 osób

W sobotę meksykańskie siły bezpieczeństwa stoczyły trwającą godzinę bitwę z członkami kartelu w Villa Union w stanie Coahuila. Według danych policji nie żyje co najmniej 14 osób.

Gubernator stanu Coahuila, Miguel Angel Riquelme powiedział lokalnym mediom, że czterech zabitych to policjanci, oraz że zaginęło też kilku pracowników miejskich.

>>> Warunki panujące w Meksyku zmuszają tysiące ludzi do emigracji. Zobacz wideo:

Gangsterzy ostrzelali budynek urzędu

W sobotę, przemieszczająca się w konwoju ciężarówek zbrojna grupa gangsterów zaatakowała lokalne urzędy w trzytysięcznym miasteczku, położonym około godziny jazdy samochodem od Eagle Pass w Teksasie. W wyniku interwencji sił stanowych i federalnych zginęło 10 osób - prawdopodobnie członków północno-wschodniego kartelu narkotykowego.

W opublikowanych w mediach społecznościowych filmach ze strzelaniny widać spalone pojazdy i podziurawioną przez kule fasadę urzędu miejskiego Villa Union. Słychać też strzały i przerażonych ludzi nakłaniających bliskich, aby pozostali w środku. Na ulicy stoi uszkodzona czarna furgonetka z napisem "C.D.N.", czyli "Cartel del Noreste" - kartel północno-wschodni. 

Gubernator Riquelme zapowiedział, że siły bezpieczeństwa pozostaną w mieście przez kilka dni, aby przywrócić spokój. „Grupy te [kartele - red.] nie będą mogły wjechać na terytorium państwowe” - padał rząd Coahuila w specjalnym oświadczeniu.

Wskaźnik morderstw w Meksyku wzrósł do historycznie wysokich poziomów, zwiększając się o 2 proc. w ciągu pierwszych 10 miesięcy prezydentury Andrésa Manuela Lópeza Obradora. Urzędnicy federalni poinformowali ostatnio, że w 2019 r. doszło do 29 414 zabójstw, w porównaniu do 28 869 w analogicznym okresie 2018 r.

Więcej o:
Komentarze (165)
Meksyk. 14 osób zabitych w strzelaninie gangsterów narkotykowych i policji
Zaloguj się
 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 110 razy 70

  A wszyscy oni są głęboko religijni.
  Różańce ze sobą jak banaś noszą.

 • jpy1

  Oceniono 58 razy 50

  Państwo upadłe. I nikt nie chce nic z tym zrobić. Meksyk wysyła narkotyki, Stany wysyłają broń. Wszyscy zarabiają i są szczęśliwi.

 • polakadam

  Oceniono 74 razy 48

  To prawda że Meksyk jest bardzo religijny. Podobnie jak kaczystan. I stąd tyle różnych patologii

 • luki.wawa

  Oceniono 44 razy 28

  Meksyk (większość krajów Ameryki Południowej) to piękny przykład obłudy USA.
  Meksyk to największy dostawa narkotyków i całe biznes z tym związany. Jak by chciano walczyć z prochami to by to zrobioną w jeden rok. Ale nie było by narkotyków nie jeden kraj by upadł w Ameryce Południowej a w USA PKB by znaczącą spadło.
  Ale my w cale nie jesteśmy bardziej świeci - Polska staje się powoli jednym z największych rynkiem w Europie. Kiedyś byliśmy krajem tranzytowym - teraz jesteśmy co raz częściej krajem docelowym. Pytanie ile u nas biurowców, osiedli powstało dzięki biznesom na prochach.
  Przykład Żelaznego Mariana świadczy że gangusy mają kontakt z najważniejszymi osobami w tym kraju. Maniek poleciał na burdelu i na tym że był pewny że jest mocny. Pytanie ilu jest takich Mańków w najważniejszych urzędach i instytucjach tym kraju.
  Kiedyś pewna Pani powiedziała że tylko idiota albo złodziej może pracować za takie pieniądze. I chyba to jest prawda. Nikt kto decyduje o milardach nie będzie pracował za kwotę w okolicy średniej krajowej. Wcześniej czy później ktoś do niego zadzwoni Maniek to ty .....

 • jajur

  Oceniono 16 razy 16

  A pewien znany podróżnik powiada, że Meksyk to wspaniały kraj do zamieszkania

 • tomcio55

  Oceniono 18 razy 12

  I co nie mogą ustalić skąd ten konwój przyjechał? Nie mają wojska? Mają sporo f16 i helikopterów bojowych, sojusznik z północy pewnie by pomógł. Na co czekają? Ostatnio bandziora wypuścili z pudła bo bali się ataków na miasta. Jaja nie kraj

 • 600ps

  Oceniono 20 razy 12

  Ludnosc meksykanska to tacy sami katolicy jak w polsce a tacy niedobrzy. Strzelaja, zabijaja, kradna, klamia i oszukuja. A polacy wierzacy w boga i pis tez klamia, kradna i oszukuja mozna powiedziec bracia.

 • cim_cum

  Oceniono 24 razy 12

  Ale Meksyk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX