Londyn. Setki osób dzwoni na policję, w mieście słychać było głośny huk. Jest komunikat

Po piątkowym ataku nożownika na London Bridge, mieszkańcy angielskiej stolicy stali się bardzo wyczuleni na wszelkiego rodzaju niepokojące sytuacje. W niedzielę nad ranem w mieście słychać było głośny huk. Policja uspokaja mieszkańców - to odgłos pochodzący z myśliwców RAF.

Londyńska policja informuje, że głośny huk słyszalny nad ranem w północnych rejonach brytyjskiej stolicy i w okolicach, to odgłos pochodzący z myśliwców RAF. Odgłos taki powstaje w związku z falą uderzeniową wytwarzaną przez maszynę przekraczającą barierę dźwięku. Policja uspokaja, że "nie ma powodów do obaw".

"Huk tak głośny, że zadrżały budynki"

Wcześniej sprawdzano sygnały od mieszkańców o odgłosie "potężnej eksplozji" na północy Londynu. Policja i straż pożarna odebrały setki telefonów od mieszkańców obudzonych tym odgłosem. Według ich relacji, był on tak głośny, że zadrżały budynki.

>>> Co dzieje się aktualnie w Wielkiej Brytanii? Zobacz wideo:

Londyn. Atak nożownika na London Bridge

W piątek na London Bridge, tuż obok budynku Fishmongers' Hall, gdzie odbywała się konferencja dotycząca resocjalizacji przestępców, doszło do ataku nożownika. Zginęły dwie osoby, kilka zostało rannych. Mężczyzna miał na sobie atrapę ładunków wybuchowych. Najpierw został przy udziale polskiego obywatela obezwładniony, później zastrzelony przez policję.

Wiadomo już, że sprawcą był Usman Khan, jeden z uczestników panelu w Fishmongers' Hall. Do ataku na moście przyznało się już tzw. Państwo Islamskie.

Więcej o:
Komentarze (115)
Londyn. Mieszkańcy w strachu, w mieście słychać było głośny huk. Komunikat policji
Zaloguj się
 • alejagwiazd

  Oceniono 17 razy 11

  W zwiazku z zamachem brexitowcy szczelnie zamkna granice przed robotnikami z europy wschodniej a jeszcze bardziej je otworza dla commonwealthu czyli rozmodlonego pakistanu czy bangladeszu

 • wydzielina_fizjologiczna

  Oceniono 20 razy 10

  Pamiętam jak w połowie lat 80tych leżeliśmy na plaży w Mielnie i nagle nad nami migał jakiś cień. Człowiek podnosił się zdezorientowany rozglądał wokół co się dzieje, a wtedy JEBUUUUT! To fala dzwiękowa po radzieckim myśliwcu, który przelatywał wzdłuż brzegu z naddźwiekową prędkością na bardzo niskim pułapie. Radzieccy towarzysze mieli fantazję skubani. Jestem pewna, że te loty i możliwość postraszenia wczasującej ludności, sprawiały im niemałą radość.

 • rikol

  Oceniono 10 razy 4

  We Francji cały czas w dużych miastach chodzą duże patrole żadnarmerii z karabinami maszynowymi. Teraz zaczynają się jarmarki świąteczne, zabarykadowane, no i wojska jest jeszcze więcej. Przy wejsciu na jarmark jest procedura bezpieczeństwa, ludzie są przeszukiwani.

 • peterjk

  Oceniono 10 razy 4

  To bylaws przerażajacy dźwiek, tym bardziej że było po 4 rano. Też się zastanawiałem co wywaliło.

 • wu-du

  Oceniono 28 razy 4

  Wnioski lewaków: Od huraganów na Florydzie ginie więcej ludzi niż w zamachach terrorystycznych w europie. Czekam na statystyki porównawcze odnośnie udławień w RPA i zamachów terrorystycznych w europie.

 • ferroetigni

  Oceniono 24 razy 4

  Nie ma co się dziwić mieszkańcom, że nie wierzą policji. Władze jak mogą to ukrywają tożsamość zamachowców, a ataki terrorystyczne nazywają incydentami.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 22 razy 4

  Nie siał bym codziennie paniki że zachodnia Europa upada.
  Prezes nie ma nic do zaprezentowania tej Europie. Szczególnie dlatego,
  że jego propozycje dla społeczeństwa są tylko wyborczą iluzją.

 • ix-igrek

  Oceniono 4 razy 2

  Szczerze gratuluję odwagi Panu Łukaszowi ale jak zobaczyłem w tv jak juz się robi z tego sprawa polska ta aż słabo się robi. Jakiś gościu stoi i gada jacy to my Polacy jesteśmy cacy.... no po prostu cały naród uhonorować :((((

 • maaac

  Oceniono 10 razy 2

  Straszne!
  Terrorysta w Malborku!!!
  www.tvregionalna24.pI/aktualnosci/26128,niezwykla-podroz-do-indii-usman-khan-wystapi-w-mal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX