Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Londynie. "To realizacja taktyki"

Tak zwane Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za piątkowy atak nożownika w centrum Londynu. Powiązana z terrorystami agencja prasowa Amak przekazała, że sprawca zamachu był jego członkiem. Nie przedstawiła jednak żadnych dowodów na związek zabójcy z ugrupowaniem.

Agencja dodała, że zamach był realizacją taktyki, zakładającej ataki w krajach, biorących udział w koalicji walczącej z kalifatem.

We wczorajszym zamachu przy London Bridge mężczyzna, którego zidentyfikowano jako Usman Khan, zamordował dwie osoby. Trzy inne zranił. Zamachowiec miał na sobie także fałszywy pas z ładunkami wybuchowymi. Został obezwładniony przez świadków zdarzenia. Później terrorystę śmiertelnie postrzeliła policja.

Zamach w London Bridge/Fot.@HLOBlog via APZamach w London Bridge/Fot.@HLOBlog via AP Steve Parsons / AP / AP

Usman Khan był znany brytyjskim służbom. W latach 2012-2018 odsiadywał wyrok za działalność terrorystyczną. Opuścił zakład karny przed końcem kary. Jak podała londyńska policja, Khan, był mieszkańcem hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. 

Więcej o:
Komentarze (141)
Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Londynie. "To realizacja taktyki"
Zaloguj się
 • qwertura

  Oceniono 13 razy 11

  "W latach 2012-2018 odsiadywał wyrok za działalność terrorystyczną. Opuścił zakład karny przed końcem kary. Jak podała londyńska policja, Khan, był mieszkańcem hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. " - terrorystę po zwolnieniu z więzienia powinno się deportować, bo prędzej czy później i tak dokona zamachu.

 • zigzaur

  Oceniono 23 razy 11

  Gdyby było po dawnemu, okręty Royal Navy podpłynęłyby pod wybrzeże Syrii czy innej Libii i wyznaczyły godzinny termin na wypłatę kontrybucji, po czym otworzyłyby ogień.

 • claudiusz

  Oceniono 7 razy 7

  ta tragedia to przyklad na wykorzystywanie Demokracji przez przestepcow....w takim Iranie to za terrorystyczne akty(wedlug iranskiego rezimu) pakuje sie kulke w leb i po herbacie.....w USA czy Angli procesy terorystowtrwaja calymi latami bo zaraz znajda sie prawnicy a potem przynajmniej w USA w odroznieniu od Angli zapadaja bardzo surowe wyroki...

 • caius1

  Oceniono 7 razy 5

  Dobrze, że policja zamachowca zastrzeliła. Pewnie był to pionek który by nic nie powiedział bo nie wiedział o niczym a zawsze o jednego chwasta mniej.
  NiePiS

 • 0roman0

  Oceniono 23 razy 5

  Dziękuję za usunięcie mojego wcześniejszego wpisu. Za co? Pewnie za to że nie wierzę w tzw Państwo Islamskie a wierzę że duży odsetek muzułmanów których ściągnęliśmy do swojego domu po porostu chce nas zabić. Kogoś chyba bolała moja opinie.

 • andrew1507

  Oceniono 19 razy 3

  W niedzielę w całej Polsce mają się odbyć demonstracje w obronie sędziów. Pod hasłem #RobimyToDlaWszystkich w kilkudziesięciu miastach organizuje je stowarzyszenie sędziów "Iustitia". Główna demonstracja odbędzie się w niedzielę 1 grudnia o godz.16.00 pod Ministerstwem Sprawiedliwości. – Chcę powiedzieć wam tylko, że jesteśmy z wami – mówi w specjalnym nagraniu Olga Tokarczuk. Noblistka zaprasza do udziału w demonstracjach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX