Media: Polak pomógł ująć napastnika na London Bridge. "Mężczyzna z kłem wieloryba ma na imię Łukasz"

"Mężczyzna z kłem wieloryba to polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze dziennikarz Piers Morgan. Informację, że jedna z osób, która pomogła powstrzymać sprawcę ataku na London Bridge jest Polakiem napisał "The Times".

Mężczyzna, który pomógł obezwładnić napastnika w trakcie piątkowego ataku na London Bridge ma być Polakiem. "To polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze Piers Morgan. Stwierdził, że warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie, że Wielka Brytania wpuszcza zbyt wielu migrantów z Europy Wschodniej.

Wpis dziennikarza wywołał lawinę pozytywnych komentarzy pod adresem Polaków. "Uwielbiam Polaków. Wszyscy, których kiedykolwiek spotkałem, byli wspaniali, dzielą naszą historię, poczucie humoru i miłość do niezdrowego jedzenia" - napisał jeden z komentujących.

Polacy pomogli nas chronić w 1940 roku i dziś, dziękuję

- zamieścił inny użytkownik.

Informację o bohaterskim mężczyźnie, który ma być Polakiem podał "The Times". Dziennikarz Kevin Maguire przypomniał, że w ataku terrorystycznym w 2017 roku jedna z osób, które wykazały się bohaterską postawą również była migrantem - pochodziła z Rumunii.

Atak nożownika na London Bridge

Do ataku nożownika doszło w piątek na London Bridge. Napastnik zabił dwie osoby - mężczyznę i kobietę oraz ranił kolejne trzy. Poszkodowani trafili do szpitala. Stan jednego z nich jest krytyczny, ale stabilny. Nożownik został zastrzelony przez policję.

Jak podała londyńska policja, napastnik to 28-letni Usman Khan, mieszkaniec hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. Sprawca w 2012 roku został skazany za terroryzm i przebywał w więzieniu. Brytyjskie służby łączyły go z grupami terrorystycznymi.

W internecie opublikowano nagrania, na których widać, jak ludzie za pomocą tego, co mieli pod ręką, czyli kła wieloryba i gaśnicy, powstrzymują nożownika. Wśród nich miał być Polak.

Więcej o:
Komentarze (524)
Atak na London Brigde. "Mężczyzna z kłem wieloryba to polski kucharz o imieniu Łukasz"
Zaloguj się
 • macieo

  Oceniono 45 razy 45

  Raz gaśnicą, raz wieloryba kłem terrorystyczną hołotę!

 • lysyzwyboru

  Oceniono 84 razy 36

  Zamachowiec to Usman Khan skazany w 2012roku za przygotowywanie do ataku terrorystycznego-zwolniony warunkowo w 2018 roku pod warunkiem noszenia elektronicznej obroży. Dwie z osób które zranił zmarły. Tyle w temacie resocjalizacji, przyjmowania emigrantów muzułmańskich.

 • herrpietru

  Oceniono 36 razy 32

  Bardzo prawdopodobne że ocalili komuś życie. Ogromny szacunek dla tych trzech panów!

 • lusjola

  Oceniono 35 razy 29

  Gratulacje Panie Łukaszu . W Polsce nie ma zbyt wielu powodów do radości, ale ta wiadomość upewnia mnie w przekonaniu że nie jesteśmy całkowicie wyzuci z uczuć i wrażliwości.

 • traceability

  Oceniono 39 razy 25

  Jadąc do Londynu, zawsze bierzcie ze sobą gaśnicę i kieł narwaka

 • antobojar1

  Oceniono 24 razy 24

  Terrorysta zaatakował ludzi w pobliskim muzeum rybołóstwa, "Fishmmonger Hall"
  Łukasz wyrwał przymocowany na ścianie eksponat i pobiegł za terrorystą i go dziabnął parę razy...
  Oto cała historia kła...
  A Łukasz to bohater, czy ktoś to lubi czy nie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX