Drezno. Policja wyznaczyła nagrodę w sprawie "skoku stulecia". 500 tys. euro za wskazówki

Saksońska policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 500 tysięcy euro za wskazówki, które pomogą w ujęciu osób odpowiedzialnych za kradzież kosztowności z muzealnego skarbca Zielone Sklepienie w Dreźnie.

Saksońska policja podjęła decyzję o ustanowieniu nagrody w porozumieniu z drezdeńską prokuraturą. Pieniądze otrzyma osoba lub osoby, które udzielą służbom wskazówek pomocnych w ustaleniu tożsamości lub ujęcia sprawców głośnej kradzieży. Jeżeli policja dostanie przydatne wskazówki od większej liczby osób, nagroda zostanie podzielona proporcjonalnie, co do wartości przekazanych informacji. - Nagroda przeznaczona jest dla osób prywatnych z wyjątkiem tych, które biorą udział w śledztwie w ramach swoich obowiązków zawodowych - czytamy w ogłoszeniu policji

Drezno. Złodzieje ukradli kosztowności warte ok. miliard euro

Policja we wschodnich Niemczech kontynuuje poszukiwania złodziei, którzy w poniedziałek rano dokonali kradzieży w skarbcu Zielone Sklepienie w Pałacu Rezydencyjnym w Dreźnie. Po odcięciu zasilania i włamaniu się przez okno, sprawcy ukradli bezcenną XVIII-wieczną biżuterię z kolekcji saskiego władcy Augusta Mocnego. Muzeum poinformowało, że zginęły trzy komplety królewskiej biżuterii. W sumie skradziono blisko 100 przedmiotów, w tym medale, klamry, guziki, pagony oraz różnego rodzaju ozdoby wysadzane drogocennymi kamieniami. Skradzione kosztowności warte są ok. miliarda euro. 

>>> Czy skradzione klejnoty mogą zostać sprzedane?

Zespół, który zajmuje się śledztwem w sprawie kradzieży w drezdeńskim skarbcu, liczy obecnie 40 osób. Podejrzewa się, że w sprawę zamieszanych jest czterech przestępców. Saksońska policja nawiązała kontakt z policją w Berlinie, aby zbadać możliwe powiązania z podobnym skokiem w stolicy dwa lata temu - informuje "The Guardian". Przypomnijmy, że w 2017 r. gigantyczna złota moneta ważąca 100 kilogramów została skradziona z berlińskiego Muzeum im. Bodego.

Więcej o:
Komentarze (21)
Drezno. Policja wyznaczyła nagrodę w sprawie "skoku stulecia". 500 tys. euro za wskazówki
Zaloguj się
 • kserkses1

  Oceniono 5 razy 5

  Redakcjo, litości...
  "sprawcy ukradli bezcenną XVIII-wieczną biżuterię z kolekcji saskiego władcy Augusta Mocnego"???
  Ukradli garnitury orderowe króla polskiego Augusta II Mocnego, owszem - przy okazji elektora saskiego; w dodatku precjoza związane z Orderem Orła Białego...

 • nieotake

  Oceniono 10 razy 4

  Niemiec jest po to, żeby jumać go - jak mawia zaprawiony w bojach stary wiarus, towarzysz Brudny Jojo.
  Obecnie już tylko paser i szop-pracz brudnego hajsu.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 3 razy 3

  W Krakowie niech szukają,tam jest kilku kolekcjonarów dzieł sztuki i nie tylko.

 • genocidezionism

  Oceniono 6 razy 2

  Jak Polscy to zrobili to nie ma sprawy gdyż te kosztowności powinny być Polsce zwrócone bo August III Sas Mocny rabował Polske na lewo i prawo dupcąc polskie szlachetne qxxxxurwy i zwiększając populacje dzieci o 300 dzieciątek.

 • nieotake

  Oceniono 8 razy 0

  Takich odpustowych broszków to ci u nas we Wolsce dostatek!
  Na ten przykład chytrej babie spode Brzeszczy już się w chałupie nie mieszczo i Edek wozi je tera taczkom i w szopie na wyngiel upycha.
  A czas nagli, bo trza raz dwa już rosół nastawiać na ożenek wielebnego Tymcia z tom wrednom małolato - takie weselicho ksindza to nie so tanie rzeczy!

 • stan tom

  Oceniono 1 raz -1

  Mam jeszcze gdzieś Stary zegarek , że wskazówkami w komórce , odsprzedam za 250000 tys

 • ewropejczyk

  Oceniono 7 razy -1

  Karma wraca.

  Teraz czas na Szwecję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX