Timmermans zabiera głos ws. "stref wolnych od LGBT". "Bycie gejem to nie ideologia"

"Strefy wolne od LGBT to manifestacja ideologii, która przyniosła Europie tylko niedolę i przemoc" - napisał na Twitterze Frans Timmermans. Wiceszef Komisji Europejskiej zabrał głos po debacie o sytuacji osób LGBT w Polsce. Politycy PiS próbowali na niej przekonywać, że przeciwni są nie ludziom, a "ideologii LGBT".

Sytuacja w Polsce kolejny raz była przedmiotem debaty w Parlamencie Europejskim. Na wniosek grupy europejskich socjalistów, do których należy m.in. Robert Biedroń, odbyła się debata o "strefach wolnych od LGBT". Naklejki z homofobicznym hasłem pojawił się z inicjatywy "Gazety Polskiej" a naklejają je, np. niektóre restauracje. Ponadto część samorządów w Polsce przyjęła uchwały przeciwko "ideologii LGBT". 

W czasie debaty europosłowie PiS, w tym Beata Kempa, próbowali przekonywać, że chodzi im nie o dyskryminację ludzi, a sprzeciw wobec „agresywnej ideologii” LGBT. - Jestem za wzajemnym szacunkiem, gdy agresywna ideologia mniejszość szkaluje tych, którzy mają inne zdanie" - mówiła Kempa. Patryk Jaki twierdził, że w Polsce nie ma „stref wolnych od LGBT”, a są jedynie działania pojedynczych podmiotów.

Do takich wypowiedzi odniósł się w czwartek we wpisie na Twitterze wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. "Bycie gejem to nie ideologia, tak, jak bycie czarnoskórym czy białym, kobietą czy mężczyzną" - podkreślił i dodał:

"W Europie nikt nie powinien być atakowany czy wykluczony za to, kim jest. Strefy wolne od LGBT to manifestacja ideologii, która przyniosła Europie tylko niedolę i przemoc. Powiedz NIE nienawiści"

W polskim parlamencie niedawno opracowano nad projektem, który zdaniem krytyków praktycznie  zakazywałby edukacji seksualnej: 

Strefy wolne od LGBT sprzeczne z podstawowymi wartościami Unii

Przedstawicielka Komisji Europejskiej Cecilia Malmstroem mówiła, że „strefy wolne od LGBT” to dyskryminacja mniejszości seksualnych, która stoi w sprzeczności z podstawowymi wartościami unijnymi. Komisarz zapowiedziała, że sprawa będzie monitorowana, oraz że komisja zwróci się do Polskich władz, by tego typu zjawiska „nigdy się już nie powtórzyły”.

Głos w debacie zabrała m.in. europosłanka Koalicji Europejskiej Magdalena Adamowicz. W jej opinii polskie władze „straszą nieistniejącymi zagrożeniami” by osiągnąć cel polityczny. - Mechanizm jest prosty i stary jak świat. Wskazać jakąś cechę, potem zohydzić i na koniec pokazać siebie jako wybawcę przed tym wymyślonym złem - mówiła Magdalena Adamowicz. - Jestem Polakiem i w 2019 roku, w sercu Europy, są miejsca w mojej ojczyźnie, do których nie mogę wejść - mówił z kolei Robert Biedroń.

Więcej o:
Komentarze (387)
Timmermans zabiera głos ws. "stref wolnych od LGBT". "Bycie gejem to nie ideologia"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 46 razy 22

  Za to polski katolicyzm przestał być religią a stał się ideologią wykorzystywaną do walki politycznej. Dziękujemy rządzącej prawicy za przyspieszenie upadku religii w Polsce.
  Wstyd być w Polsce katolikiem.

 • obeznany

  Oceniono 64 razy 18

  Zarzucanie "ideologii" dyskryminowanemu środowisku LGBT to tak samo perfidny chwyt, jak używanie przez hitlerowców wobec dyskryminowanych żydów albo cyganów pojęcia "rasa".

  Takie ostemplowanie określonej grupy redukuje bowiem jej przedstawicieli wyłącznie do nośników groźnych, szkodliwych cech zagrażających "wspólnocie ludowej" lub "narodowi". To z kolei prowadzi prostą drogą do ODCZŁOWIECZENIA, a więc pozbawienie indywidualnych LUDZKICH cech przedstawicieli tych grup.

  Indywidualny charakter, wiek, płeć, stan zdrowia, poglądy, preferencje przestają grać jakąkolwiek rolę, jeśli każdy przedstwiciel danej gupy jest – niczym zombie – "nośnikiem" owych szkodliwych cech. Używanie pojęcia "zaraza" przez hitlerowców wobec żydów

 • cob22

  Oceniono 32 razy 16

  Nie jestem fanem tego pana ale w jednym ma racje: od kiedy to ktokolwiek moze komukolwiek zabronic czegokolwiek z powodow ideologicznych ?
  Religie, zycie prywatne i temu podobne sa niedotykalne, tak dlugo jak nie przynosza komukolwiek krzywdy. To sie nazywa demokracja, wszystko inne jest dyktatura.

 • mat.31

  Oceniono 29 razy 11

  Kiedy ludzie homoseksualni siedzą cicho i przyjmują poniżanie i dyskryminację, to jest cicho. Ale kiedy o tym powiedzą, to jest już ideologia. Prawicowy tok myślenia. Nie próbuj zrozumieć.

 • bandler81

  Oceniono 18 razy 8

  ...
  Polska powinna być strefą wolną od katolickiej ideologi pogardy i nienawiści.

 • jael53

  Oceniono 34 razy 8

  Nieraz czułam się szkalowana przez agresywną ideologię PiS, z jej uwielbieniem dla 'woli mocy" i segregacji obywateli. Nie jestem w tym odczuciu odosobniona; ale o tym pani Kempa nie ma nic do powiedzenia. Jeszcze tylko brakuje, żeby jakaś gazeta wydrukowała sobie etykietki "tylko dla katolików" lub jakieś podobne - a co się certolić.

 • kylax4

  Oceniono 21 razy 7

  Polska to chory kraj fanatyków religijnych i masa durni o poglądach na granicy faszyzmu.
  W każdym, normalnym kraju, osoby LGBT mają równie praw, w tym równość małżeńską i adopcyjną.
  Polska powinna mieć wstrzymane dopłaty UE, póki nie wprowadzi równości dla osób LGBT. Zobaczymy, czy "mocarstwo" nadwiślane dalej będzie tak szczekać.

 • yuo7leo9

  Oceniono 10 razy 6

  Po wpisach widać, jak skuteczne jest szczucie uprawiane przez propagandę PiS. Tym bardziej to groteskowe, że przecież na czele tej partii stoi "ideolog LGBT", hehe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX