Korea Północna wystrzeliła dwa pociski nad Morze Japońskie. Kolejne testy Kim Dzong Una

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski rakietowe, które spadły do Morza Japońskiego. To pierwszy test rakietowy od niespełna miesiąca. Zarówno Japonia, jak i Korea Południowa wyraziły swoje zaniepokojenie tą sytuacją.

Jak relacjonuje brytyjski "Express", wystrzelenie pocisków przez Koreę Północą odnotowała jako pierwsza japońska straż przybrzeżna. Ministerstwo Obrony Japonii poinformowało z kolei, że pociski nie weszły do japońskiej przestrzeni powietrznej ani do wyłącznej strefy ekonomicznej. Tokio potępiło testy prowadzone przez Koreę Północną, nazywając je „poważnym problemem dla całej społeczności międzynarodowej”.

Rośnie napięcie na Półwyspie Koreańskim. Kolejne testy rakietowe

Doniesienia o wystrzeleniu pocisków przez Koreę Północną potwierdziła Armia Korei Południowej, informując, że został on wystrzelony ze wschodniego wybrzeża. Urzędnicy amerykańscy na wyspie Guam na Pacyfiku poinformowali z kolei, że agencje federalne i wojskowe zaobserwowały wystrzelenie niezidentyfikowanych pocisków krótkiego zasięgu. Ostatni raz Korea Północna przeprowadziła podobne testy 31 października. Wówczas także wystrzelono dwa pociski, które spadły do Morza Japońskiego - pisze BBC

Trzy dni temu Korea Północna opublikowała zdjęcia z ćwiczeń artyleryjskich na wyspie w pobliżu granicy morskiej z Koreą Południową, na których Kim Dzong Un pozował m.in. z żeńską kompanią Koreańskiej Armii Ludowej. W ostatnich miesiącach Pjongjang przeprowadził kilka testów rakietowych. Armia Korei Południowej wielokrotnie wzywała Północ, by ta powstrzymała się od prób, które "nie pomagają" w redukcji napięć na Półwyspie Koreańskim.

Denuklearyzacja Korei Północnej. Wciąż nie ma porozumienia

Przypomnijmy także, że wciąż trwa impas w sprawie denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego. Po ostatnich negocjacjach z prezydentem USA Donaldem Trumpem Kim Dzong Un dał Stanom Zjednoczonym czas do końca roku na zmianę ich stanowiska w rokowaniach. W połowie listopada Pjongjang oświadczył, że kolejny szczyt ze Stanami Zjednoczonymi byłby "bezużyteczny", chyba że Waszyngton zaoferowałby ustępstwa w negocjacjach nuklearnych.

Więcej o:
Komentarze (10)
Korea Północna wystrzeliła dwa pociski nad Morze Japońskie. Kolejne testy Kim Dzong Una
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 5 razy 3

  nie reagują jedynie Chińczycy. Co to oznacza? Wspierają!! Potrzebny im jest taki zając, którego wysyłają do baru by narozrabiał, a jak znajdzie się jakiś wilk, by go uspokoić to wkroczy chiński tygrys...

 • dedtt

  Oceniono 2 razy 2

  W ten sposób Koreańczycy chowają swoich zasłużonych zmarłych. Pakują zwłoki do rakiety i chlup do morza. Piękne pogrzeby a nie jakieś próby.

 • wiceherszt

  Oceniono 5 razy 1

  Idzie zima, więc pewnie chce ryżu. Oni tak zawsze. Jak im się kończy żarcie, to wystrzelą parę rakiet i wnet do portu zawijają okręty z "pomocą humanitarną". Stały fragment gry. Wiadomo, że z atomówek nie zrezygnują, tak samo jak powszechnie wiadomo, że Kima nikt nawet palcem nie tknie, bo tylko on trzyma w Korei dwadzieścia milionów wygłodzonych zombiaków z wypranymi mózgami. Jak go zabraknie, połowa z nich z miejsca ruszy do Chin a druga do Korei Południowej. Miliardowe Chiny jakoś to przetrwają, ale Korea zanotuje takie gospodarcze tąpnięcie, że wszystkim pospadają czapki, nawet takie, jak te noszone przez kimowych wojaków. Dlatego będzie tak jak było a rząd Japonii pewnie modli się, żeby grubasek spłodził jakiegoś następcę tronu :)

 • jottsp

  Oceniono 1 raz 1

  Blaszczak dofinansowuje strzelnice w celu powyzszenia stanu obronnosci, sluszna linie ma PiS!

 • testing823

  Oceniono 1 raz 1

  Samurajowie przewracją się w grobie. Co się stało z tym narodem, że nie potrafią zrobić porządku z Czosnkojadami. Jakiś skryty zamach na Kurdupla, spisek wśród generałów, przekupienie ich, że po rewolucji będą mieli odpuszczone winy i sprawa załatwiona. Odwrotnie było z Żydami - dawno temu ulegli a teraz nie dają sobie w kaszę dmuchać. Japończycy stracili jaja.

 • grelik1

  Oceniono 5 razy -1

  Denuklearyzacja dla Korei Północnej to samobójstwo. Nie zrobi tego. Nigdy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX