Wybuch i pożar w szpitalu w stolicy Bułgarii. Dwie osoby nie żyją, ewakuowano pacjentów

Eksplozja i pożar w szpitalu im. Pirogowa w Sofii, stolicy Bułgarii. Media opisują, że zginęły co najmniej dwie osoby, a kilkadziesiąt ewakuowano. Ogień udało się już opanować, a placówka - w miarę możliwości - dalej funkcjonuje.

Wszystko miało zacząć się od wybuchu w szpitalu im. Pirogowa w Sofii, do którego doszło po awarii systemu podawania tlenu. Straż pożarna dostała zgłoszenie o tym około godz. 4 nad ranem.

Jak opisuje na swojej stronie internetowej bułgarska telewizja Kanał 3, w wybuchu zginęły dwie osoby - pacjent i jeszcze jeden człowiek, jednak nieznane pozostają jego personalia.

Zaraz po tym ze szpitala w stolicy Bułgarii ewakuowano 60 osób. W tym czasie w budynku wybuchł pożar, w wyniku którego zawaliła się jedna ze ścian wewnątrz szpitala. Ogień ugaszono po około godzinie.

Nikola Gabrowski, szef szpitala im. Pirogowa, przekazał, że nie ma informacji, by ucierpiał ktokolwiek więcej, a szpital nadal funkcjonuje. - Mamy sprawny system alarmowy, plan ewakuacji. Nie eksplodowała butla, system dostarczania tlenu działa - przekonywał.

>>> W ostatnim czasie z pożarami walczy Australia. Tak ratowano koalę przed żywiołem:

Więcej o:
Komentarze (5)
Bułgaria. Wybuch i pożar w szpitalu w Sofii. Dwie osoby nie żyją, ewakuowano pacjentów
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 5 razy 5

  Wiele lat temu, gdy po raz pierwszy wprowadzono zakaz palenia tytoniu w szpitalach, pacjenci warszawskiego Centrum Onkologii, urządzili sobie nielegalną palarnię w ślepym odcinku korytarza piwnicznego. W celu lepszej konspiracji, ktoś wyłączył oświetlenie tego odcinka korytarza, więc po ciemku NIE BYŁO widać, że palarnia "rozgościła się" obok drzwi rozdzielni tlenu.
  Widać, że zdolni mogą być NIE TYLKO Polacy :-))

 • mialczynski_1

  Oceniono 2 razy 2

  No dobra, wiemy, że pierwsza miała wybuchnąć butla.
  Taki był plan... no ale coś nie pykło :(
  Co tam się odjaniepawliło?

 • ja_prostak

  Oceniono 2 razy 0

  mafia walczy z konkurencją

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX