Włochy. Matka przełożona wdała się w romans, po którym zamknięto cały klasztor

Położony w Toskanii klasztor został rozwiązany zaledwie cztery lata po ponownym otwarciu. Jak się okazało wszystko przez to, że matka przełożona zakochała się i wdała się w romans z pracującym w okolicy mężczyzną.

"Love story" ma być przyczyną zamknięcia klasztoru, który został ponownie otwarty zaledwie cztery lata temu. Klasztor ojców kapucynów w Sansepolcro we Włoszech prowadzony był od 2015 roku przez benedyktyńskie zakonnice.

Włochy. Toskański klasztor zamknięty, przez historię miłosną matki przełożonej zakonu

Jak podaje "La Repubblica" klasztor wybudowany w XVII wieku na jednym z toskańskich wzgórz został definitywnie zamknięty po tym, jak matka przełożona zdecydowała się zrezygnować ze stanowiska i opuścić zakon. Przyczyną nagłego odejścia 40-letniej zakonnicy Marii Teresy Saccente miało być to, że zakochała się w miejscowym mężczyźnie. Romans nie trwał zbyt długo, jednak był wystarczającym powodem by sama (lub zmuszona przez przełożonych) opuściła klasztor.

Po jej odejściu na miejscu zostały już tylko trzy zakonnice: 80-laka oraz dwie nowicjuszki, które nie były w stanie nadążyć z pracami w sadzie, zbiorami oliwek czy prowadzeniem noclegowni dla pielgrzymów. Z tego powodu biskup Arezzo zdecydował zamknąć cały klasztor.

Siostra Maria powróci do stanu świeckiego. Była doceniana za to, że przekształciła klasztor w centrum jednoczące lokalną społeczność. Mieszkańcy toskańskiego regionu wskazują jej inicjatywę stworzenia 19 miejsc noclegowych dla pielgrzymów oraz zagospodarowanie klasztoru. W historycznym budynku organizowano także chrzty, wesela i inne uroczystości religijne.

W ostatnim czasie zamknięto także inny włoski klasztor znajdujący się w Anghiari. Powodem była tym razem nie historia miłosna, ale brak zakonnic. Sytuacja ta odzwierciedla ogólny spadek liczby powołań. W 1997 roku w Europie było prawie 400 000 sióstr zakonnych. Według Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów każdego roku liczba ta spada o osiem tysięcy.

Więcej o:
Komentarze (176)
Włochy: Matka przełożona wdała się w romans, po którym zamknięto cały klasztor
Zaloguj się
 • hi2per

  Oceniono 108 razy 102

  Lepsza zakonnica biorąca się za chłopa, niż klecha za ministranta.

 • window_licker

  Oceniono 78 razy 76

  Bóg/natura stworzył/a ludzi istotami seksualnymi. Instytucjonalne tłumienie seksualności u funkcjonariuszy kościoła jest ZBOCZENIEM i działaniem przeciwko naturze człowieka.

  To kościół jest chory.

 • 11krzych

  Oceniono 45 razy 45

  No proszę, zamknęli klasztor bo zakonnica wdała się w romans. A w Polsce? Zakonnica zmuszała dzieci do seksu analnego, to władze Zabrza zapłaciły za przebudowę domu dziecka w dom starców. Bo dziadków można mobbingować i się nie poskarżą a z gó...arstwem faktycznie ciężko dojść do ładu.

 • milarama

  Oceniono 45 razy 41

  Gdyby bóg chciał żebyśmy żyli w celibacie, toby nas stworzył obojnakami. Ludzkie wymysły i zabobony są po prostu żałosne.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 41 razy 37

  Dlatego w Polsce księża i siostry wolą wdawać się w romanse we własnym sosie.

 • niko8472

  Oceniono 32 razy 30

  Kościół nie toleruje ludzkich zachowań wśród swojego personelu..., chyba że personel jest dochodowy, wtedy kościołowi jedno. Wniosek: zakon nie przynosił wystarczająco dochodu umierającemu Watykanowi.

 • zaginiony_palik

  Oceniono 30 razy 28

  No przecież zamknięto nie z powodu skandalu, tylko że nie było komu robić na czarnych pasożytów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX